Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kącik oponiarski. Letnie, zimowe. Tu i tylko tu:


Gość maciejwra
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat przy wyborze opon do primery p11.144 który rozmiar będzie lepszy 195/60R15 czy 205/60R15 czy szersza opona nie będzie ocierać przy maksymalnym skręceniu kół i czy nie pogorszą się właściwości trakcyjne?

 

podana opna przez ciebie jest nie tylko szersza ale i wyższa więc może obcierać

myśle że bardziej seryjny rozmiar 196/60 będzie lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam oponek do P12. jak na razie waham się pomiędzy:

 

UNIROYAL RainSport 2

GOODYEAR OPTIGRIP

DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE

 

czy macie jakieś doświadczenie z tymi oponami?

a może polecicie mi jakieś inne, w cenie do 350zł?

 

Kolego mogę Ci polecić z czystym sumieniem opony Dunlopa, ale SP Sport 9000. Jeżdżę na takich w p11 w rozmiarze 205/55 r16 i jestem bardzo zadowolony. Mój Tata ma te same opony w BMW e39 i także jest bardzo zadowolony. Jest to cicha, komfortowa opona o bardzo dobrych właściwościach jezdnych. Kupowałem je z tego sklepu:

http://www.salon-opon.com/

Mogę go bardzo polecić. Brałem już od nich cztery komplety opon i zawsze bez problemów:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

185/60 R14 do almery N15 bedzie ok? na seryjnych stalowych 14, przeklamiania licznika itp.

Jeżeli dobrze pamiętam to właśnie w takim rozmiarze wyjeżdżały z fabryki, a jeżeli wyjeżdżały 185/65/14 to będzie zawyżać wskazania prędkości o ok 3%.

 

Link do przelicznika opon http://www.ostragorka.eu.org/~swietokrzyska/opony.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam oponek do P12. jak na razie waham się pomiędzy:

 

UNIROYAL RainSport 2

GOODYEAR OPTIGRIP

DUNLOP SP SPORT FASTRESPONSE

 

czy macie jakieś doświadczenie z tymi oponami?

a może polecicie mi jakieś inne, w cenie do 350zł?

 

Zdecydowanie polecam RainSporty 2, bardzo dobra opona w rozsadnej cenie

 

Mam dylemat przy wyborze opon do primery p11.144 który rozmiar będzie lepszy 195/60R15 czy 205/60R15 czy szersza opona nie będzie ocierać przy maksymalnym skręceniu kół i czy nie pogorszą się właściwości trakcyjne?

 

Raczej nie bedzie ocierac, co do wlasciwosci jezdnych no coz na koleinach i nierownosciach bedzie bardziej nosic samochod i szarpac kierownica

 

Ja mam w N15 z 98' seryjnie 185/65R14...

 

dokladnie taki jest seryjny rozmiar n15, gti jezdzi na pietnastkach i jest tam rozmiar 195/55r15 seria aczkolwiek jest to naturalny zamiennik dla 185/65r14, takze mozna smialo stwierdzic ze wszystkie n15 maja wlasnie takowy seryjny rozmiar :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainsporty to typowo deszczowa opona. Mój kolega jeździ na nich i mówi, że zdecydowanie lepiej zachowują się na mokrym niż na suchym. No i jest to dosyć głośna opona. Ja wolę Dunlopy SP 9000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rainsporty to typowo deszczowa opona. Mój kolega jeździ na nich i mówi, że zdecydowanie lepiej zachowują się na mokrym niż na suchym. No i jest to dosyć głośna opona. Ja wolę Dunlopy SP 9000.

 

a ja właśnie o tych Dunlopach słyszałem, że są głośne... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam takie założone w Primerze - rozmiar 195/60/R15 i Almerze - rozmiar 175/65/R14. Na razie trudno coś powiedzieć bo mam je dopiero 4 dni więc wrażenia jak zwykle po założeniu nowych opon. Czas pokaże co są warte.

 

A przy okazji to dla Almery N15 podstawowy rozmiar to 175/65/R15 a jego zamiennik to 185/60/R15.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cichych opon to moge Firestona polecic :)

Halasliwosc gumy zalezy w szczegolnosci od rozmiaru no i modelu a nie marki. Jednakze Firestone faktycznie przoduja w cichej jezdzie niezaleznie od tych czynnikow.

 

A co do sporu Uniroyal a Dunlop, w testach ADAC na rok 2008 w rozmiarze 195/65r15 otrzymaly... takie same oceny jezeli chodzi o glosnosc i zostaly ocenione jako ciche opony. Wiadomo kazdy na swoj sposob ocenia czy jest cicho czy nie i moim zdaniem to kwestia naszych gustow, a wiadomo ulubiony kapec i tak bedzie najcichszy i najlepszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji to dla Almery N15 podstawowy rozmiar to 175/65/R15 a jego zamiennik to 185/60/R15.

 

U mnie w N15 z 98' po lifcie na naklejce na drzwiach jest rozmiar 185/65R14. A rozmiar 175/65R15 to chyba trochę Ci się pomylił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji to dla Almery N15 podstawowy rozmiar to 175/65/R15 a jego zamiennik to 185/60/R15.

 

U mnie w N15 z 98' po lifcie na naklejce na drzwiach jest rozmiar 185/65R14. A rozmiar 175/65R15 to chyba trochę Ci się pomylił :P

 

Pomylił ale jedynie co do średnicy felgi chyba. Mam też Primerę więc stąd ta pomyłka :)

Miało być 175/65/R14 a jego zamiennik to 185/60/R14.

Ale poważnie to z ciekawości po robocie obadam tabliczkę na drzwiach.

Jeszcze jedna sprawa.

Jakie masz nadwozie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji to dla Almery N15 podstawowy rozmiar to 175/65/R15 a jego zamiennik to 185/60/R15.

 

U mnie w N15 z 98' po lifcie na naklejce na drzwiach jest rozmiar 185/65R14. A rozmiar 175/65R15 to chyba trochę Ci się pomylił :P

 

Pomylił ale jedynie co do średnicy felgi chyba. Mam też Primerę więc stąd ta pomyłka :)

Miało być 175/65/R14 a jego zamiennik to 185/60/R14.

Ale poważnie to z ciekawości po robocie obadam tabliczkę na drzwiach.

Jeszcze jedna sprawa.

Jakie masz nadwozie?

 

Ja mam 3 drzwiowego hatchbacka. Wersja 1.4 Motion z Niemiec, ale z tego co wiem to w 14' było kilka rozmiarów seryjnych opon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem u siebie i na tabliczce ciśnień jest 175/65/R14.

Sprawdziłem też w programie Nissan Fast i co się okazało?

Że pomijając opony na 13" felgach w Almie niezależnie od tego czy przed liftem czy po mogły być zarówno 175/65/R14 jak i 185/65/R14.

Ciekawe tylko czy liczniki w obu przypadkach są inne i pokazują dobrze?

Bo różnica między tymi dwoma oponami przekracza 2% a tyle jest tolerowane.

Nawiasem mówiąc ciekawe od czego to zależało które opony były gdzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś może na oponach :

Kumho KH17 SOLUS 195/60/15 88 V

Fulda CARAT PROGRESSO 195/60/R15 88 V

Te 1 wydają sie być ok w testach ale fulda kusi - z tym że jest wg testów głośna na zewnątrz a nie w środku - jakie są w tej kwesti odczucia uzytkowników P11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pomijając opony na 13" felgach w Almie niezależnie od tego czy przed liftem czy po mogły być zarówno 175/65/R14 jak i 185/65/R14.

Ciekawe tylko czy liczniki w obu przypadkach są inne i pokazują dobrze?

Bo różnica między tymi dwoma oponami przekracza 2% a tyle jest tolerowane.

Nawiasem mówiąc ciekawe od czego to zależało które opony były gdzie.

Z tego co pamiętam to 185/65/R14 były zakładane do wersji z ABS-em, 175/65/R14 do wersji bez ABS-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pomijając opony na 13" felgach w Almie niezależnie od tego czy przed liftem czy po mogły być zarówno 175/65/R14 jak i 185/65/R14.

Ciekawe tylko czy liczniki w obu przypadkach są inne i pokazują dobrze?

Bo różnica między tymi dwoma oponami przekracza 2% a tyle jest tolerowane.

Nawiasem mówiąc ciekawe od czego to zależało które opony były gdzie.

Z tego co pamiętam to 185/65/R14 były zakładane do wersji z ABS-em, 175/65/R14 do wersji bez ABS-u

 

To się może zgadzać, bo mam ABS i opony 185/65R14...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że pomijając opony na 13" felgach w Almie niezależnie od tego czy przed liftem czy po mogły być zarówno 175/65/R14 jak i 185/65/R14.

Ciekawe tylko czy liczniki w obu przypadkach są inne i pokazują dobrze?

Bo różnica między tymi dwoma oponami przekracza 2% a tyle jest tolerowane.

Nawiasem mówiąc ciekawe od czego to zależało które opony były gdzie.

Z tego co pamiętam to 185/65/R14 były zakładane do wersji z ABS-em, 175/65/R14 do wersji bez ABS-u

 

To się może zgadzać, bo mam ABS i opony 185/65R14...

 

A ja ABS nie mam i mam 175/65/R14 więc może o to chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeździ ktoś z was na oponkach Yokohama A-Drive?

 

Bo potrzebuję w miarę dobrych jakościowo i cenowo oponek do swojego studentowozu (peugeocika 106) :D

 

A wypatrzyłem w cenie 125zł za sztukę, czyli nie za wiele. Tylko teraz pozostała mi kwestia ich jakości. W opiniach internetowych się nie mogą nachwalić co niektórzy, ale ja potrzebuję w miarę rzetelną opinię.

 

 

No to jak - pomożecie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeździ ktoś z was na oponkach Yokohama A-Drive?

 

No to jak - pomożecie? :D

 

żona jeździ, ale dopiero od tygodnia. na razie mogę więc jedynie powiedzieć, że na suchym są super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jeździ ktoś z was na oponkach Yokohama A-Drive?

Poczytaj moje posty w tym topicu :P

W skrocie swietne opony za dobra cene :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rezultacie założyłem Dunlop SP Sport 01.

Na suchym na prostej i w zakrętach całkiem dobrze.

Nie są bardzo głośne na suchym, na mokrym są "dobrze słyszalne".

Jak zrobię więcej kilosów to coś jeszcze o nich napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...