Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie samochodu - Wasze pytania, rozterki , wnioski


rafarar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wychodzi na to że szczęście mi sprzyja, mnie zdziwiło bardzo że z miesięcznym opóźnieniem stawka ubezpieczenia okazała się sporo tańsza od tej zamówionej na już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

... Całkowicie już odjechałeś mówiąc że jak zadzwoniłeś to nie potrafili powiedzieć co i jak, albo masz wyjątkowego pecha albo dodzwoniłeś się w nieodpowiednie miejsce. . 

Mnie osobiście "lotto", czy ktoś się ze mną zgadza, czy nie. Ludzie prosili o rady, więc opierając się na własnych doświadczeniach ich udzieliłem.

Tester - pofatygowałeś się chociaż, by wklepać swoje dane i "życzenia" do kalkulatora AXA https://www.axadirect.pl/quote/start#/

Pokaż mi, który "rankomat" (a jest ich wiele) uwzględnia taki niuans, że co niektóre TU przenoszą zniżki z OC (w moim przypadku max) na zawierane po raz pierwszy AC (nie korzystałem wcześniej z AC, a dostałem max zniżkę zgodną z tą, którą posiadam na OC). Czy do Ciebie nie przemawia, że już sam ten niuans pozwoli zaoszczędzić w granicach 3 tys ?? Pisałem o tym wielokrotnie ... podawałem też propozycje (kwoty) jakie mi zaproponowały "najlepsze" zdaniem rankomatu TU - opiewały w przedziale 4 - 5 tys. W AXA zapłaciłem 1148 zł (składka jednorazowa) i to z "dodatkami". Piszę tutaj o swoich doświadczeniach ze stycznia 2016, by wtedy szukałem ubezpieczyciela, kiedy to po promocyjnej - dealerskiej ofercie z 2015 r(przy zakupie auta) zapłaciłem w ERGO ciut powyżej 800 zł (OC + AC + NNW), rok później w ERGO zażyczyli sobie ok. 4,5 tys. Też byli w czołówce rankomatu.

Żeby nie być gołosłownym, wkleję poniżej swoje ubezpieczenie zeszłoroczne ubezpieczenie i apeluję - zanim następnym razem napiszesz, że ktoś "odjechał" dokładnie przeczytaj o czym wcześniej pisał i na czym opierał swoje opinie. Sprawdzenie (wklepanie danych do kalkulatora) też nie zabierze Ci więcej niż 15 minut. Jeżeli odnosisz się do zniżek, to też doczytaj o czym pisałem, bo nie pisałem, bo za kontynuację, to wszyscy dają.

 

487943e34b81b.gif

 

I żeby nie było - nikogo nie namawiam i nie przekonuję, że mają ubezpieczać w AXA. To TU podałem jedynie jako przykład nierzetelności wszelkiej maści "rankomatów", na podstawie własnych doświadczeń z wyborem ubezpieczyciela.

I na tym koniec z mojej strony - w końcu każdy płaci ze swojej kiesy i nie będę nikogo zmuszał do rozsądku i udowadniał, że nie jednemu psu Burek

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to, jak to ująłeś ''lotto" Ty podobnie jak i inni piszą o swoich spostrzeżeniach ja o swoich tylko i wyłącznie, po to by przedstawić komuś szukającemu pogląd na sprawę.  Czy pofatygowałem się wklepać swoje dane, ależ tak, za każdym razem to robię bardzo dokładnie z dużą cierpliwością, także do kalkulatora AXA także i wyszło mi sporo drożej pomimo że dawali o ile dobrze pamiętam nawet 70% zniżki. W ubiegłym roku nie tylko axa przenosiła zniżki z OC na AC, nie pamiętam które firmy mi to proponowały ale było ich dwie a może nawet trzy. No cóż do mnie Twój niuans nie przemawia bo kalkulacja mojego ubezpieczenia wyszła drożej, dodać muszę że kalkulowałem trzy, zarejestrowane na mnie, samochody w roku ubiegłym, więc mam skalę porównawczą. Określenia o "odjechaniu" nie użyłem w stosunku do Twoich wyliczeń a do kwestii niewiedzy przedstawiciela TU z którym miałeś przyjemność a raczej, biorąc pod uwagę brak jego wiedzy na interesujący Cię temat, nieprzyjemność rozmawiać, sory jeśli Cię tym określeniem uraziłem. A tak na marginesie sensem tego forum nie są kłótnie tylko wymiana poglądów i doświadczeń, które przedstawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...  A tak na marginesie sensem tego forum nie są kłótnie tylko wymiana poglądów i doświadczeń...

I tego się trzymajmy.

Więc jeżeli ludzie proszą o pomoc, to nie reklamujmy "rankomatów", a konkretne TU. Bo gdybyś analizując moje fotki, podał jakąś ciekawszą propozycję z własnego doświadczenia, to być może i ja bym skorzystał. Tylko błagam - nie wymieniaj ERGO, Warty, czy PZU

Pozdrawiam ... w tonie pojednania :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko błagam - nie wymieniaj ERGO, Warty, czy PZU

Pozdrawiam ... w tonie pojednania :wave:

 

To chyba nie pojednanie bo z tego co czytam to reklamujesz konkretną firmę  bo nie rozumiem co te trzy firmy są  trędowate czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

 

...To chyba nie pojednanie bo z tego co czytam to reklamujesz konkretną firmę  bo nie rozumiem co te trzy firmy są  trędowate czy co?

 

Kiedy rok temu szukałem w Rankomacie ubezpieczyciela, te trzy firmy były wg. nich "na samej górze", a wszystkie 3 wyliczyły mi składkę w granicach 4 - 5 tys. za coś, co AXA wyceniło na kwotę którą udokumentowałem wcześniej.

To nie jest reklama z mojej strony, ale rzetelna informacja poparta jednoznacznie przedstawionymi dowodami.

Natomiast wielu, którzy zabrali tutaj głos, odsyła ludzi do różnej maści "rankomatów", nie proponując im nic konkretnego.

Ja swoje argumenty poparłem dowodami, a jeżeli ktoś uważa, że zna lepszą ofertę, to jak wspomniałem - poproszę o konkrety, a jeżeli się potwierdzą, za rok chętnie skorzystam i na pewno będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze powiedziawszy to jakbyś tak przedstawił wyliczenia tamtych, o których piszesz, drogich towarzystw to wyliczenie z AXA było by miarodajnym obrazem a tak musimy wierzyć na słowo że tamte były czterokrotnie wyższe od tego co dzięki swej przebiegłości upolowałeś.


Acha i równie gorąco pozdrawiam  ... w tonie pojednania  :wave: ma się rozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki jeżdżę już dość długo co za tym idzie kupuję  ubezpieczenia, nigdy ok 25lat nie spotkałem się z ubezpieczeniem aż  ok 4 razy wyższym jak piszesz kolego Andrzej G ale ok może w twoich okolicach jest tak wysoka taryfa i faktycznie najtaniej wychodzi ci w axa  ja też zawszę szukam najtaniej dla tego mam w najdroższej firmie czyli w Pzu bo u mnie wyszło najtaniej dla porównania mamy takie same pojemności  wartość auta mamy inną ale ja płacę połowę tego co ty i myślę że warunków ogólnych nie przebije axa dodam że kupiłem nowego suva  za którego płacę 2tys rocznie ale to już inna bajka dla tego uważam że nie ma co pisać że firma ta czy ta jest dobra lepsza itp .bo stawki są zależne od danego regionu PL ale najważniejsze są ogólne warunki danej firmy  a potem cena bo póżniej może być problem z wypłatą odszkodowania są osoby które korzystały z tego dobrodziejstwa które wybrały właśnie te nieodpowiednie firmy i wiedzą o czym mówię.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

...  nigdy ok 25lat nie spotkałem się z ubezpieczeniem aż  ok 4 razy wyższym jak piszesz kolego Andrzej G ...

Pokaż mi kolego gdzie ja napisałem o przebitce 4x ... chociaż faktycznie taka przebitka była (1148 w AXA i ponad 5000 w Ergo Hestii). Owszem - napisałem, że za identyczne warunki ubezpieczenia, jakie zapłaciłem w AXA (patrz fotka 1), inni żądali 4 - 5 tys.

Pytasz skąd to się bierze ?? To nie lokalizacja, ale pisałem wielokrotnie - nie opłacałem wcześniej AC, więc nie miałem z tego tytułu zniżek. AXA jako jedyne TU przeniosło moje zniżki wypracowane z tytułu OC, również na AC. Pozostałe TU które wymieniłem, policzyły AC bez zniżek. Jak do tego dodać dodatkowy rabacik (18 %) który również widnieje na (fotce 1), to już robi się spora różnica w kasie. A reszta, to pewnie różny sposób naliczania indywidualnych preferencji uwzględnianych w polisie (lokalizacja, garażowanie, wiek kierowcy ... (też to już gdzieś wymieniałem).

Problemem nie jest to, ile i w jakim TU ktoś zapłaci. Problemem jest to, że firmy które oferowały kosmiczne ceny, były na pierwszych miejscach w propozycjach rankomatu. Rankomat nie uwzględniał nawet tak istotnej sprawy, jak przenoszenie w AXA zniżek z OC na AC.

 Pisałem wielokrotnie, że mnie nie interesuje kto i gdzie zostawi kasę. Natomiast bulwersuje mnie rzetelność ofert preferowanych przez "Rankomaty", co zresztą chyba w czytelny sposób uzasadniłem.

Trochę mnie już zmęczyło tłumaczenie w kółko tego samego, więc jeżeli komuś ulży, to przyznam się, że jestem nawet białą myszą z czerwonymi oczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zdaje się tkwi w szczegółach albowiem nigdzie nie jest powiedziane że w porównywarkach najtańsza oferta musi być na pierwszym miejscu i nikt nie zmusza na aby wybierać właśnie tą z miejsca pierwszego.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/103552-ubezpieczenie-samochodu-wasze-pytania-rozterki-wnioski/page-6

http://slaskie.naszemiasto.pl/artykul/rankomat-pl-obrywa-za-negatywne-opinie-o-ubezpieczycielach,2373488,art,t,id,tm.html


To też warto przeczytać. Końca podwyżek raczej nie widać, ubezpieczyciele domagają się wiedzy o mandatach otrzymywanych przez ubezpieczanych co będzie miało wpływ na ocenę ryzyka.

,,Na dalszy wzrost składek OC w przypadku części kierowców może mieć wpływ zapowiedziane przez Ministerstwo Cyfryzacji udostępnianie ubezpieczycielom danych o mandatach. Domagają się tego nie tylko sami ubezpieczyciele, ale także Rzecznik Finansowy "


http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Koniec-duzych-podwyzek-ubezpieczen-OC-Ceny-w-styczniu-nieznacznie-spadly,wid,18704648,wiadomosc.html?ticaid=118a41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłacony Alianz OC AC NW Zielona Karta,holowania w kraju i za granicą do 1000E :---1825zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Końca podwyżek raczej nie widać, ubezpieczyciele domagają się wiedzy o mandatach otrzymywanych przez ubezpieczanych co będzie miało wpływ na ocenę ryzyka.

,,Na dalszy wzrost składek OC w przypadku części kierowców może mieć wpływ zapowiedziane przez Ministerstwo Cyfryzacji udostępnianie ubezpieczycielom danych o mandatach. Domagają się tego nie tylko sami ubezpieczyciele, ale także Rzecznik Finansowy "

http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Koniec-duzych-podwyzek-ubezpieczen-OC-Ceny-w-styczniu-nieznacznie-spadly,wid,18704648,wiadomosc.html?ticaid=118a41

Inwigilacja postępuje. Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich? Funkcja fasadowa ?

Miała być analiza podwyżek przzez UOKiK pod kątem podejrzenia zmowy cenowej wśród TU? Jak dotąd brak informacji, co jeszcze bardziej rozzuchwala ubezpieczycieli.  Wygląda na to, że państwu odpowiada zwiększony przypływ pieniędzy do budżetu, kosztem obywateli. 

Edytowane przez polo32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście tzw. pseudo ,,dobrej zmianie" potrzebna jest kaska na rozdawnictwo a pseudo troska o kierowców ma jedynie, jak i pozostałe ich o nas troski, zamydlić oczy.


Warto wiedzieć od tygodnia  w zakładce Sprawdź OC dla pojazdu, na stronie www.ufg.pl można sprawdzić podając jedynie numery rejestracyjne danego pojazdu czy jest tudzież był w danym dniu ubezpieczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy rok temu szukałem w Rankomacie ubezpieczyciela, te trzy firmy były wg. nich "na samej górze", a wszystkie 3 wyliczyły mi składkę w granicach 4 - 5 tys. za coś, co AXA wyceniło na kwotę którą udokumentowałem wcześniej.

To nie jest reklama z mojej strony, ale rzetelna informacja poparta jednoznacznie przedstawionymi dowodami.

Natomiast wielu, którzy zabrali tutaj głos, odsyła ludzi do różnej maści "rankomatów", nie proponując im nic konkretnego.

Ja swoje argumenty poparłem dowodami, a jeżeli ktoś uważa, że zna lepszą ofertę, to jak wspomniałem - poproszę o konkrety, a jeżeli się potwierdzą, za rok chętnie skorzystam i na pewno będę wdzięczny

Akurat oferty Warty nie mogłeś dostać przez rankomat bo jej tam nie ma i nigdy nie było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt i nie tylko warty, zdaje się, tam nie ma i trzeba sobie osobno zamawiać kalkulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cena polisy OC zależy od tego gdzie pracujemy. Kto płaci najwięcej?

 

Średnia cena ubezpieczenia OC różni się w zależności od wykonywanego zawodu lub zajęcia - wynika z najnowszej analizy ekspertów porównywarki OC/AC mfind.pl.

Kierowcy z niektórych grup zawodowych płacą o kilkaset złotych więcej niż inni uczestnicy ruchu drogowego.

 

Szczegóły tutaj http://www.motofakty.pl/artykul/cena-polisy-oc-zalezy-od-tego-gdzie-pracujemy-kto-placi-najwiecej.html

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z tym co prawda korzystam zawsze u przedstawiciela  bo jest najtaniej bynajmniej w mojej osobie ale nigdy nie pytano mnie gdzie pracuję czy jaki mam zawód a co do tych grup to nie chcę nikogo obrażać ale taki emeryt to wiadomo może nie każdy (trzeba pominąć tych z sejmu bo oni to jak nie jeden 30latek)ale większość to schorowani ludzie i są jakimś zagrożeniem na drodze może podobnym jak młodzi kierowcy cytat z większość firm ubezpi. a rolnicy to wcale nie jeżdżą tylko po drogach wiejskich chyba że są na gazie :laie_67:  znam takich którzy jeżdżą tysiące kilometrów rocznie po targach rolniczych itp.Myślę że zostało wyssane to wszystko  z palca żeby zrobić kolejny zamęt dla kierowców .Oczywiście jest to moja sugestia Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ubezpieczyciel nie pyta, mnie się zdarzyło że pytał a w rankomatach to jedno z podstawowych pytań jest. Dobrze też napisałeś że nie chcesz obrażać emerytów, bo znam osobiście wielu młodych bardziej niesprawnych niż niejeden emeryt ze schorzeniami które po ujawnieniu dyskwalifikowały by z posiadania prawa do jazdy a jednak jeżdżą i zagrożenie mniej lub bardziej świadomie powodują.


Z najnowszego raportu organizacji Insurance Europe o kondycji ubezpieczeń OC na Starym Kontynencie, wynika, że polscy kierowcy płacą jedną z niższych stawek ubezpieczeń. Czy to oznacza, że będzie drożej?

Więcej tu;

http://jestempewien.money.pl/kat,1042903,title,Polscy-kierowcy-placa-za-ubezpieczenie-OC-prawie-najmniej-w-calej-Europie,wid,18728550,artykul.html?ticaid=618cd3


Tak jeszcze, by nie umarł śmiercią naturalna, w temacie ubezpieczeń, poniżej zamieszczam link do rankingu towarzystw ubezpieczeniowych na które wpływa, do resortu Rzecznika Finansowego, najwięcej skarg. Przy czym czytając należy zwrócić uwagę na współczynnik skarg do udziału danej firmy w rynku ubezpieczeń. Im wskaźnik wyższy, tym należało by gorzej ocenić dane towarzystwa ubezpieczeniowego.   

Ranking do zapoznania się tutaj;

http://autokult.pl/29616,na-ktore-towarzystwa-ubezpieczeniowe-kierowcy-skarza-sie-najczesciej


No i właśnie korzystając z porównywarki ubezpieczeń wybrałem, zdaje się,  nowego ubezpieczyciela na najbliższy rok. Obecny ubezpieczyciel PZU (poprzedni rok OC 313 złotych) za samo OC wyliczył mi, w rankomacie z racji zapewne że u nich ubezpieczam pojazd nie było danych tej firmy więc zamówiłem kontakt, 580 złotych, gdzie z rankomatu najtańszy ALIANZ oferował 524 złote. Nie wszystkie firmy były w rankomacie więc sprawdziłem na porównywarce UBERA wyszło 426 złote w LINK 4, zamówiłem rozmowę i po chwili tejże otrzymałem propozycję 406 złotych na rok przy jednorazowej wpłacie ma się rozumieć.

 

Warto rozmawiać, ostateczna cena ubezpieczenia jakie wykupiłem to 396,10 złotych OC +  Program Pomocy z samochodem zastępczym, Assistance Opony, holowanie do 150 km i naprawa na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z najnowszego raportu organizacji Insurance Europe o kondycji ubezpieczeń OC na Starym Kontynencie, wynika, że polscy kierowcy płacą jedną z niższych stawek ubezpieczeń. Czy to oznacza, że będzie drożej?

Więcej tu;

http://jestempewien.money.pl/kat,1042903,title,Polscy-kierowcy-placa-za-ubezpieczenie-OC-prawie-najmniej-w-calej-Europie,wid,18728550,artykul.html?ticaid=618cd3

tekst sponsorowany przez ubezpieczyciela, szkoda na niego czasu

i tak dobrze ze w tresci zamiescili  ceny w ujeciu % z uwzglednieniem wynagrodzenia (tylko ze dane jakby lekko nieaktualne, przeterminowane)

leitmotiv to straty ubezpieczyciela, szkoda ze nie pisza o algorytmach zanizania wyplacanych odszkodowan

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak to jest z tym regresem ubezpieczenia OC. Kiedy zachodzi?


Są to raczej rzadkie sytuacje, ale są. Zwykle tego typu rzeczy opisane są w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Np rażące niedbalstwo może skończyć się regresem OC.

Tutaj na przykładzie OWU warty:

https://www.transbrokers.eu/wp-content/uploads/2018/05/razace_niedbalstwo_definicja.jpg

Źródło: https://www.transbrokers.eu/ocpd-oc-przewoznika-drogowego/co-to-jest-razace-niedbalstwo/

Nie muszę chyba mówić, że wina umyślna też równa się regres OC.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...