Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jeździ normalnie.

Kolorki dymu mniej więcej znam,.

 

Tak sobie pomyślałem że mamy juz tak ekologiczne auta że sama para wylatuje:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byś się zdziwił. Nowe benzyniaki z bezpośrednim wtryskiem tak walą sadzą, że już zaczyna się je wyposażać w filtry cząstek stałych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nie było podobnych problemów jak dieslach na krótkich dystansach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzyk u mnie to samo, moim zdaniem nadmierne dymienie, niby para, szary dym, bezzapachowy, rura sucha nieosmolona, żadna kontrolka się nie świeci, ale wystarczy pogazować trochę na parkingu i chmura dymu, zwracałem uwagę ASO przy przeglądzie, ale jak to w ASO co byś nie zapytał to zawsze jedna odpowiedz wszystko dobrze   :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już o tym pisaliśmy.

Zależy od ASO.

Ale chyba trzeba tak zostawić.

Póki nic się nie dzieje nie ruszać. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie to samo Panowie, tylko po długiej trasie nie dymi, a tak to leci para aż miło :D Może mamy auta na wodór i nie wiemy o tym? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku ubywającego płynu chłodzącego, zainspirowany w/w poszedłem sprawdzić u siebie. Samochód prawie tydzień stoi (ferie), tydzień temu 1 przegląd, 11 tkm przebiegu, sprawdzam i płyn i poziom nawet nie na min., trochę go widać u dolnego wlotu do zbiornika..... zadzwoniłem do serwisu, to prosze podjechać, dolejemy.... a na protokole mam podpisane ze był sprawdzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i masz Ci los.

Chce sprzedać Megane 1,9dCi co bierze olej a kupiłem Qashqaia 1,6Dig-T co bierze plyn chłodniczy!

;-)

 

Wysłane z mojego Lenovo K50-T5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie plyn od zawsze na tym samym poziomie tj na wysokoaci kolnierza. Ani grama dolewki nie bylo przez 24k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ah gdzie te czasy. Kiedy mój stary puntek zaczynał brać płyn - trza było skoczyc do mechaniora. Za 400 zł miałem zrobiona nowa uszczelkę z wymienionymi płynami i olejami i następne 150 kkm można było  latać.

A teraz po wyjeździe z salonu nie dośc że tracisz 20% wartości to i 20% płynu hehheh ( u mnie tak było ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem więc wrzucam:

 

post-106929-0-37216600-1518561152_thumb.png

 

 

Jeśli chodzi o poziom płynu to sukcesywnie minimalnie go ubywa. Jutro rano sprawdzę dokładnie na zimnym silniku.

Para z rury,dym był od zawsze po kupnie przy mocnym dodaniu gazu nawet na rozgrzanym silniku po 20 - 30 km od zapalenia silnika.

 

EDIT: Sprawdziłem poziom. Jest na minimum i na razie stanęło.

Edytowane przez Pablo33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na zapas spytam. Jaki płyn chłodniczy na dolewki do 1.6 dig-t wlewacie. Może być z alledrogo.

 

Ps. Na razie nie uśmiecha mi się jechać do Aso z założonym boxem a zdejmować mi się nie chce. Szkoda mi trytytek :)

 

Pojadę jak trzeba będzie zrobić uszczelkę i splanować głowice, aby przybyło jeszcze z 10 kucy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo,kup sobie płyn na dolewki jest w marketach ,bezbarwny,mieszalny ze wszystkimi płynami i do wszelkiego rodzaju układów chłodzących.Ja taki kupuję i stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Pablo,kup sobie płyn na dolewki jest w marketach ,bezbarwny,mieszalny ze wszystkimi płynami i do wszelkiego rodzaju układów chłodzących.Ja taki kupuję i stosuję.

Teraz już wiem, dlaczego te Nissany tak Cię doświadczają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doświadcza mnie Micra córki,tyle nerwów  jeszcze żaden samochód mi nie zepsuł...a wszystko przez drgające hamulce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas,krótko po kupnie Micry podczas hamowania dało się odczuć jakby hamowanie pulsacyjne,diagnoza jak zwykle tarcze.Kupiłem TRW wymieniłem.Wszystko wyczyszczone do białego wymyte.Radość trwała krótko,5 miesięcy (ale już wcześniej dawało się odczuć ponowne bicie) Tym razem,zacząłem szukać przyczyny dokładniej ...czujnik zegarowy w łapę,zrobiłem specjalne mocowanie do zwrotnicy by nie było przekłamań.Okazało się że jedna tarcza bije prawie 0.1mm druga więcej! Dalej,kontrola piast.W międzyczasie wymiana łożyska na tej bijącej więcej. Okazuje się że obydwie piasty mają bicie ponad 0.02mm,...duzo jak na piastę.Zrobiłem przyrząd pod imadło krzyżowe.Zamontowane do zwrotnicy i szlifierka,delikatne szlifowanie piasty.Efekt,praktycznie bicie zeszło do 0!Założone tarcze okazały się albo wybite przez poprzednią pracę,bądź przez wad materiału.Zamiana na nowe tarcze,po założeniu okazuje się że nie mogę ustawić nowych tarcz na piaście! Każde przesunięcie obwodu tarczy o jedną śrubę dawało inny wynik na czujniku.Reklamacja tarcz...co by nie było ATE!!! W innym sklepie facet zarekomendował mi jakieś tarcze Japan...coś tam,powiedział,że sprzedaje je już 4 lata i nie miał reklamacji.Sam ma je w dwóch samochodach...OK! Kupiłem założyłem,dobry strzał,pierwsze założenie i tarcza ma tylko nieco ponad 0.01mm bicia super dopuszczalne! Druga już była troszkę gorsza do ustawienia ale też nie była taka jak ATE.po trzech podejściach siadła na 0.15mm dopuszczalne.Jak długo na nich pojeździ? nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, zarówno na ATE jak i TRW nigdy nie miałem problemów. Dużo jest teraz podróbek, może tu problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info Jacko. Jutro skocze do Kauflanda po płyn na rezerwę bo za 2 dni QQ w Zakopcu się melduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...