Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Akcje serwisowe Nissan Qashqai J10


Gość Alexander
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Jak dzwoniłem jakiś miesiąc temu do Krakowa, to ponoć "uwalili" X-traila (tydzień stał) przy wgrywaniu nowego softu i kazali zadzwonić za tydzień, bo centrala wstrzymała akcję serwisową. Do tej pory się nie kontaktowałem z serwisem i chyba sobie daruję wgrywanie nowego sterownika.

Zmniejszają moment obrotowy? Czyli z tego wnioskuję, że samochód będzie miał gorsze osiągi... Ktoś wcześniej pisał, że nie czuje różnicy po wgraniu nowego sterownika, to jak w końcu :)?

Przemus863, potwierdzasz, że auto chodzi gorzej po modyfikacji softu? Jest słabszy, gorzej się wkręca na obroty?

 

Na początku było ok, po jakimś czasie pojawiło się falowanie obrotów, ale już przeszło, ale od tego momentu czuje poprostu kiche z jazdy :thumbsdown: . Napewno ktoś zaraz stwierdzi, że coś mi padło, więc śpieszę donieść, że silnik pod tym kontem został sprawdzony w serwisie, no i nie oficjalna informacja, że program studzi trochę zapał naszych dci. Żebym wiedział to przed wgraniem w życiu bym się na to nie zdecydował. Wybór należy do Ciebie i ciesz się, że go masz i posiadasz komentarze i uwagi odnośnie akcji. Nadgorliwość gorsza od faszyzmu. Według mnie gorzej wkręca się na obroty i później o jakieś 250 obrotów odzywa się turbo w porównaniu do tego co było. Moc dalej chyba jest, ale tak jak napisał Strider trzeba mocno deptać w pedał gazu.

Edytowane przez przemus863
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak,za dużo tu "może" a za mało szczerej odpowiedzi Nissana.Proponuje dzwonić i pisać o podanie prawdziwych przyczyn.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie trzeba napisać do centrali i niech sie ustosunkuja. Kupiłem auto co ma 150 koni i ponad 300 momentu a oni zmniejszają moment po zakupie w ramach akcji. Ech auto mam 1,5 roku i juz sie zrazilem do nissana całkowicie. Pozatym przecież ten sam motor wychodzi z fabryki mocniejszy na tym samym osprzecie wiec jaki sens ograniczać moment w słabszej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w serwisie , wgrano nowy soft , trwało to półtorej godziny . Przed operacją próbowalem dowiedzieć się po co ta akcja . Poinformowano mnie że ma na celu zmniejszyć obciążenie silnika podczas jazdy z niskimi obrotami . Brzmi enigmatycznie .

Na razie nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków . Jak stwierdzono wszystko poszło zgodnie z planem z podtekstem że mógł być problem . Zobaczymy.

Edytowane przez waszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem w serwisie , wgrano nowy soft , trwało to półtorej godziny . Przed operacją próbowalem dowiedzieć się po co ta akcja . Poinformowano mnie że ma na celu zmniejszyć obciążenie silnika podczas jazdy z niskimi obrotami . Brzmi enigmatycznie .

Na razie nie zauważyłem żadnych negatywnych skutków . Jak stwierdzono wszystko poszło zgodnie z planem z podtekstem że mógł być problem . Zobaczymy.

 

A jak z przyspieszaniem? Nie zauważyłeś, że barkuje mu trochę momentu obrotowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z przyspieszaniem? Nie zauważyłeś, że barkuje mu trochę momentu obrotowego

 

Nie zauważyłem zmian . Myślę że jeżeli są , to tak małe że bez profesionalnego pomiaru nie do wykrycia.

Edytowane przez waszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... - po co zmieniać skoro różnicy nie ma...?

Może nie ma różnicy w normalnym odczuciu z jazdy, subiektywnym. Na papierze, gdzieś w parametrach silnika widać ma to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

... a może to tylko "metoda" na to by zachęcić do zamiany na nowego :nissan: Qq ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również przyłączam się do pytania. Ktoś był juz w tej sprawie w ASO? Ile czasu zajmuje "naprawa"?

Edytowane przez gogi87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy moment obrotowy nie jest składnikiem mocy wyrażonej w KM ?

I po nowym sofcie bedzie auto miało mnie KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KM to konie mechaniczne czyli moc potrzebna do jechania szybko, a moment wyrażany jest przez niutonometry czyli Nm i sluzy do rozpędzania.

 

akcja serwisowa dotyczaca panewek polega na przeprogramowaniu komputera aby silnik nie osiagal maksymalnego momentu gdy silnik nie jest w pelni rozgrzany. chodzi o zapewnienie odpowiedniego filmu olejowego podczas pracy silnika. przez zbyt duzy moment zacierały sie panewki korbowodowe co powodowalo łamanie się dzwigienek zaworowych i uszkodzenie kompletnego silnika. dodatkowo mogly zrywac sie paski rozrzadu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z kolegów był na akcji serwisowej polegającej na wymianie przewodu dolotowego powietrza?? Podobno w modelach 2,0 dci taka akcja ma miejsce, ja podczas przeglądu miałem przewd ten wymieniany tylko, że zapomniałem poprosić o pokazanie, który to odcinek a jakoś nie widzę nowej części zamontowanej. Może ktoś z Was miał podobną akcje robioną i jest mi w stanie podpowiedzieć gdzie szukać tego przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd, że jak byłem się umówić na przegląd to po podaniu danych auta z systemu wyszło że mają być dodatkowo wykonane 2 kampanie, jedna to przeprogramowanie ECM i druga własnie wymiana przewodu dolotowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd, że jak byłem się umówić na przegląd to po podaniu danych auta z systemu wyszło że mają być dodatkowo wykonane 2 kampanie, jedna to przeprogramowanie ECM i druga własnie wymiana przewodu dolotowego. 

Ok. Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Do mnie zadzwonili o takiej akcji.W sobote byłem ASO ZABOROWSKI w Warszawie.Z tego co zuważyłem wymienili przewód gumowy z chłodnicy do silnika.Całość 40 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wymianę przewodu gumowego wydzwonili mnie już w tamtym roku we wrześniu. Bud-Mat Ciechanów i dosłownie godzinka oczekiwania i jest nowy przewód powietrza. Dało się odczuć różnicę ponieważ obserwowałem już "przerywanie" w pracy silnika podczas rozpędzania i zaczynałem się zastanawiać co się dzieje......a tu masz przewód!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady773, jak to się u Ciebie objawiało? U mnie odkąd jeżdżę QQ zdarzyło się tak, jakby się przydławił podczas gwałtownego przyspieszania, czy to o to chodzi? Logowałem się na you+, ale nie mam żadnych komunikatów, że mój jest proszony do serwisu. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie obejrzałem Turbo Kamerę , zerwany pasek rozrządu w Qashqaiu 1,5 dci .Przebieg 47 tys.akcja sprawdzenia paska oczywiście była, ale nikt nie z serwisu nic niepokojącego nie zauważył aż tu nagle pasek pękł :| ...Całe szczęście ze serwis stanął na wysokości zadania (pod wpływem tvn ?) i łaskawie wymienili silnik na nowy :-) Ciekawe czy ktoś z forum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...