Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.6 DIG-T opinie, serwis, uwagi


dambam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To najpierw popaczaj na mapę, by zauważyć, że A4 wcale na drugim końcu Bolanda nie leży, a zaraz koło Wrocka, w kierunku na Krakau, gdzie w pobliżu zdaje się mieszka fanatyk Nissana Jacko.:D;) Czego by nie mówił, to za dwa tygodnie z groszem uderzam z familią gdzieś w okolice Grzmota:beer:więc każdą propozycję gościny po drodze rozważę.:drinkchampagne:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, colins napisał:

To najpierw popaczaj na mapę, by zauważyć, że A4 wcale na drugim końcu Bolanda nie leży, a zaraz koło Wrocka, w kierunku na Krakau, gdzie w pobliżu zdaje się mieszka fanatyk Nissana Jacko.:D;) Czego by nie mówił, to za dwa tygodnie z groszem uderzam z familią gdzieś w okolice Grzmota:beer:więc każdą propozycję gościny po drodze rozważę.:drinkchampagne:

To sprecyzuje dokładnie termin Colinsie, cobyś na polu nie spał ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż przeca rejestrację ma taką

Coby w Krakowie nie było draką

Dżako ma wózek nowy

160 i trochę koni

Wystarczy odkęrcic śrubkę

I zobaczysz .......dżaka ...D....kę

 

 

 

Może trza stworzyć wątek poetycki hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykujecie jakiś mini zlocik? :) a odnosnie żalu i ścisku to ja żałuję, że nie mogłem kupić np takiego:

https://www.otomoto.pl/oferta/nissan-pulsar-1-6-benz-190km-navi-ledy-kamera-radar-ID6AIHgd.html#1e26b66ca2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, ten kokretnie na pewno jest trefny. Nie kupiłbym za 50k tekny z 1,6. Bardziej mi chodziło o zestawienie z tym silnikiem. Widziałem takiego na żywca we Francji i normalnie na gwarancji to jednak wydatek o równowartości 70k zł. Tak więc kolejne 8-10 lat będzie mi żal coś ściskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Brzyk said:

Jak to Polak podejrzliwy dlaczego sprzedaje 2 letnie auto?

Pewnie zobaczył jaki www jest fajny

Panowie, jesli chodzi o dwu-trzy letnie auta, to wszystko co sprowadzane - jest bite. W mniejszym lub wiekszym stopniu ale jednak. Wiem, bo teraz szukam drugiego samochodu, i nie ma samochodu sprowadzanego nie bitego.

Tylko sztuka jest znalezc nie bitego na tyle aby bylo to jeszcze akceptowalne. Sporo jest tez samochodow na rynku po szkodzie calkowitej u nas sprzedawanych jako bezwypadkowe :D

Wystarczy sie zapytac sprzedawcy o gwarancje. Przeciez Nissan dwuletni powienien miec jeszcze rok gwarancji. To dlaczego sprzedawcy o tym nie pisza w ogloszeniu? No wlasnie.

Edytowane przez gregson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Brzyk said:

Otoi chodziło.
A ostatni przegląd to styczeń 17

Na takie wlasnie szczegoly trzeba zwracac uwage.

Pewnie niby wlasciel zapomnial przeglad zrobic :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.07.2018 o 16:05, zbyszek1971 napisał:

Specyfikacja RN0720 jest nowsza i można ją stosować również w silnikach benzynowych.A z tego co pamiętam to w instrukcji jest właśnie wymieniona specyfikacja RN0720.

 

Krótko wrócę do tematu oleju:

RN0720 to specyfikacja do Diesla, spełnia normę ACEA C4. 
Do benzynowego 1.6 Turbo powinien być olej zgodny z ACEA A3/B4, a nie z ACEA C4 - po raz kolejny piszę, że to zapisy z instrukcji obsługi.

A jeśli chodzi o to, czy ma być RN0700 czy RN0720, to oleje zgodne z RN0700 są również zgodne z ACEA A3/B4.

Tyle ode mnie krótkiego wyjaśnienia, ale lejcie sobie co tam każdy uważa za najlepsze dla jego maszynki.

Edytowane przez djlamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  w sumie po co olej wymieniać? Zalać rzepakowym i można 20 lat na nim jeździć i nie trzeba zwracać uwagi na A/B/C/RN :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W książce serwisowej jest obecnie coś takiego:

f49d5f78a9476a3945ccaee320c620d1_big.jpg

4a798c10d0a709c41df10513b835e4ed_big.jpg

 

Pomijając 0w20 i decydując się na 5w30 w normie ACEA A3/B4 do wyboru jest między innymi:
- shell helix ultra - bez dodatkowych literek c3/af itp - acea a3/b4, api SN
- liqui moly 4200 - acea a3/b4, api SN
- valvoline synpower - acea a3/b4, api SL 
- castrol magnatec a3/b4 - api SL

api sn jest najnowszą normą wprowadzoną w 2010, sl jest normą starszą z 2004

https://www.api.org/products-and-services/engine-oil/eolcs-categories-and-classifications/oil-categories#tab_gasoline

Edytowane przez derchef
Daty wprowadzenia norm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki diesla są jakieś ułomne :) A co jeśli nie będzie dostępnego oleju 5W30 DPF Low SAPS? Oznacza że mam jeździć na starym gdyż nie można go zamienić :D

 

 

Edytowane przez rafsty
Nie doczytałem na drugiej kartce że jednak można go zamienić :D a już się obawiałem że będę jeździć 200 k km na jednym oleju :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik mr16ddt jest z 2010 roku co bardziej wskazuje na API SL, ale w opisie nissana jest informacja, że silnik lubi 5w30 API SN 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://nissantechnews.com/pdf/2015/103-MR16DDT.pdf&ved=2ahUKEwiqk-rUp-XcAhVhD5oKHT7KDSEQFjAfegQIARAB&usg=AOvVaw2nSUEfGZkvcsT_7Yd9lpAH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie mieszajcie! Dział jest tylko i wyłącznie do dyspozycji 1.6 DiG-T!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą instrukcję jak derchef - i chciałem kupić olej aby ASO mi go wymieniło dodając swój filtr paliwa i ....robociznę:o bo ich olej strasznie drogi.

Stykło mi już 12 tys km - do Pierwszego przeglądu na pewno przekrocze 20 tysiaków - a więc chcę wymienić wcześniej- tym bardziej ,że w 85 % to miasto

Udałem się do  ASO celem ustalenia jaki olej kupić - pytam czy Shell Helix ultra 5w30 może być - bo ma ACEA A3B4 a tu szok:o

Pan mówi ,ze ACEA A3B4  - absolutnie nie może być - ma być A5B5:( - tak on ma w komputerze, i nie może być inaczej

O co tu chodzi? Czy nasze 1.6 Dig-t jest ciasno czy luźno spasowany bo wyczytałem ,że od tego zależy ACEA?

Piszcie prosze bo w przyszłym tygodniu mam umówioną wizytę - iść w zaparte i kupić "swój" A3B4 czy dać wlać drogi ASO-wski olej nie wiadomo jaki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, derchef napisał:

Silnik mr16ddt jest z 2010 roku co bardziej wskazuje na API SL, ale w opisie nissana jest informacja, że silnik lubi 5w30 API SN 

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://nissantechnews.com/pdf/2015/103-MR16DDT.pdf&ved=2ahUKEwiqk-rUp-XcAhVhD5oKHT7KDSEQFjAfegQIARAB&usg=AOvVaw2nSUEfGZkvcsT_7Yd9lpAH

na ostatniej stronie jest napisane że od 2015 roku w Juku występuje druga generacja MR16DDT są inne świece, olej 0W20 i system zarządzania silnikiem

rozbef filtra paliwa nie mamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i olej wymieniony - przy przebiegu 11 569 km- wpisane do książki gwarancyjnej, choć pierwszy przegląd po roku - dopiero w styczniu 2019.

Według wpisu do książki gwar. następna wymiana dopiero przy liczniku 31569 km  lub do 16.08.2019:)

To ciekawe jak będzie wyglądał pierwszy  przegląd gwarancyjny? chyba bez wymiany oleju??

I w ten sposób przeglądy mi się rozbiegły:wow:

Aha - jak by kto chciał wiedzieć - to ASO do 1.6 Dig-t  leje 5W30 -  ACEA A5B5- przynajmniej w Zielonej Górze:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...