Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fotki jak najbardziej byłyby znakomitym przekazaniem inwencji twórczej, pmysłu i wykonania. Myślę że masz się czym pochwalić.

Więc kontynuuj i się pochwal. Nie będzie Ci to zapomniane.

Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ;) tu mam fotki z oświetlenia pod lusterkiem  : 

18376167995456071048_thumb.jpg

52087991982167611444_thumb.jpg

07616482663021266046_thumb.jpg

 

A w tym miejscu umieściłem irde z sterownika od oświetlenia : 

67080722699900966231_thumb.jpg

A tu filmik jak to śmiga : 

http://przeklej.net/down/7880442658315281226478448319983142725134b9cfd692f4f954bf0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało ważą te wasze Tino? ;)

Ja kombinuję jak swoją odchudzić, żeby jechała choć trochę :D

Bo ty masz diesla i dla tego ;) podziwiam wasze zacięcie ja się boję trochę wpinać w elektrykę żeby co nie wybuchło :P a trochę wolnych kostek do wykorzystania w aucie kusi...

Proszę oprócz fotek piszcie choć troszkę gdzie się wpinacie w instalacje przy okazji tych zabiegów.

Może podawajcie ceny ile wyniosła dana inwestycja?

Tylko nie przesadźcie z "choinkowaniem"

Jakieś namiary na takie diodki w uczciwych cenach? 

Edytowane przez Bodek05
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak z oświetleniem koszt sterownika + ledy RGB ok 60 zł z przesyłką, wpięcie w instalacje elektryczna zasilaniem po dowolnym bezpieczniku, w naszych tinkach na każdym bezpieczniku jest zasilanie stałe. (BO BEZPIECZNIKU, tzn. sprawdzasz na którym bezpieczniku jest zasilanie, najlepiej żeby to było z zapalniczki,(najmniej obciążone) wyciągasz bezpiecznik i na kablu na którym  nie ma zasilania wpinasz się, gdybyś zrobił na odwrót (wepniesz się do kabla na którym jest zasilanie) obwód nie był by zabezpieczony bezpiecznikiem mógł byś ewentualnie wypalić instalacje elekt. chociaż tu i tak nie ma jakiś super poborów mocy, czy obciążenia żeby stosować jakieś dodatkowe zabezpieczenia czy instalować nowa instalacje elektryczną od akumulatora.) Podświetlanie w lusterkach najprawdopodobniej będę się wpinał w instalacje z Lampi Kokpitu (złącze znajduje się w lewym przednim progu tam gdzie gwizdek (głośnik wysoko tonowy) tutaj musisz wpiąć oby dwa przewody z twojej dokładanej lampki,żarówki z tego powodu że Lampka Kokpitu jest sterowana MASA ( - ). Kosz tego przedsięwzięcia to jakieś 30 zł dwie oprawki na żarówkę C5W 10zł 2 x kostaka + konektory 5zł, Odpad Plexy o wym 100 x 100 x 10 mm 5zł Poxipol bezbarwny 10zł. Każdy w domu chyba ma PILNIK i jakiś nożyk reszta to chęci i pomysł !! Ja inspiracje do tego podświetlenia wziąłem z you tuba jak gościu do Toyoty Avensis przykleił pod lusterko 15cm paska led kabeł chwycił opaską i cieszył się swoim tuningiem... MAKABRA JA BYM NIE POTRAFIŁ TAK SKRZYWDZIĆ SWOJEGO SAMOCHODU. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich!

 

Od soboty jestem posiadaczem Nissana Almery Tino 1.8 2002 r.

Mam dwa pytania jak na razie:

 

1. Czy da radę jakoś włączyć automatyczne zapalanie światła w kabinie z przodu przy otwarciu drzwi samochodu? Bo w nocy jest nieźle ciemno. A przy oświetleniu są tylko włączniki by włączyć/wyłączyć.

 

2. Ma ktoś zamontowany instalację gazową w tym silniku? Jak się sprawuje, jak działa zimą itp.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od soboty jestem posiadaczem Nissana Almery Tino 1.8 2002 r.

Mam dwa pytania jak na razie:

1. Czy da radę jakoś włączyć automatyczne zapalanie światła w kabinie z przodu przy otwarciu drzwi samochodu? Bo w nocy jest nieźle ciemno. A przy oświetleniu są tylko włączniki by włączyć/wyłączyć.

2. Ma ktoś zamontowany instalację gazową w tym silniku? Jak się sprawuje, jak działa zimą itp.

Pozdrawiam

 

Witam.

Co do oświetlenia wnętrza, to jest częste niedomaganie w Nissankach. Problem tkwi w lampce podświetlenia, a dokładnie - to odginają się styki-blaszki na przełączniku. Musisz wyjąć lampkę i przeczyścić i podoginać styki przy przełączniku /nie mówię o stykach żarówki/. Przełącznik ma trzy pozycje, palenie ciągłe-wyłączenie-zapalanie przy otworzeniu drzwi. Następnie posprawdzaj wyłączniki krańcowe w drzwiach, ale mało prawdopodobne aby każdy nie działał, chyba - ale nie często się to zdarza że "padł" moduł komfortu.

Ja mam ropniaczka, ale to co wyczytałem na forum, to Tinki na gazie dobrze się sprwują i nie ma z instalacją problemu.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak samochód sprawuje się latem i zimą? Dzieje się coś z elektroniką jak w reanult? 

Jaki jest najekonomiczniejszy styl jazdt tym samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egzemparz-egzemplarzowi nie równy. Częste dolegliwości co do elektryki, to awarie silniczka przednich wycieraczek. Resztę, to musisz posiedzieć przy kompie, postudiować, czyli poczytać z dwa dni forum i wszystkiego się dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak chodzi o otwieranie pilotem drzwi to jak nacisnę otwierają się tylko drzwi kierowcy, i potem muszę drugi raz, żeby otworzyła się reszta. Tak ma być czy coś jest nie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i mam problem z klimatyzacją. Jest nabita, ale jak załączam ją to nie działa. Światełko przy włączniku się pali więc nie wiem czy może być to wina włącznika. Macie jakieś pomysły? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie odnośnie wycieraczek. Bo chyba moje już się nie nadają,bo skaczą po szybie jak oszalałe i po każdym spryskaniu szyby spryskiwaczem i wytarciu wycieraczkami, szyba jest w gorszym stanie niż poprzednio. Więc jakie polecacie dobre i nie drogie na przód i na tył? 



A czy w tym samochodzie, jest komputer który pokazuje spalanie? Bo w sumie jak przełączam to mam przebieg i dystans który mogę zerować. 

Co do klimatyzacji, sprawdziłem bezpiecznik w kabinie samochodu i jest dobry, ale pisaliście, że w komorze silnika też jest, ale ja nie widzę tam bezpiecznika do klimy. Chyba, że te bezpieczniki są gdzieś schowane. 

I co do oświetlenie w kabinie, żeby zapalało się światło przy otwarciu drzwi, niby miały być trzy tryby włączania,ale ja mam tylko dwa, włącz i wyłącz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość yeti_szczecin

Witam

 

Mam ktoś pojęcie jak zdjąć spojler dachowy na tylnej klapie w Tino 1.8 16V rocznik 2001?

Odkręciłem plastik od strony bagażnika w tylnej klapie, ale d*pa. Pod spodem ani śladu śrub mocująych.

Mam brzydki rdzawy wykwit na tylnej klapie bezpośrednio pod spojlerem i chciałem go usunąć.

Proszę o pomoc.

Serwisówka mogła by się przydać.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam ktoś pojęcie jak zdjąć spojler dachowy na tylnej klapie w Tino 1.8 16V rocznik 2001?

Odkręciłem plastik od strony bagażnika w tylnej klapie, ale d*pa. Pod spodem ani śladu śrub mocująych.

Mam brzydki rdzawy wykwit na tylnej klapie bezpośrednio pod spojlerem i chciałem go usunąć.

Proszę o pomoc.

Serwisówka mogła by się przydać.

:)

Orginalnie tino nie miały spojlerów z tyłu napewno jest przyklejony bo tak sie je montuje nic tylko rwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Tino potrafi wpierdzielić sporo oleju? 

I ile atmosfer powinno być w kołach?

Ile na kontrolce tankowania można przejechać? 

 

Kurcze przyszedłem tu bo miałem ważne pytanie, którego zapomniałem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli - "wypierdzielić".

Przód zawsze 2,3 , tył zawsze 2,0 a z obciążeniem 2,2./tak jest na nalepce/ jednak ja pompuję zawsze 2,2 bo nie puka przód tak na przejazdach z szynami, natomiast w trasę wszystko na 2,3.

Od 60 do 100 w zależności od sposobu jazdy.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "wypierdzielić" tylko "wpierdzielić" :) Bo dziwnym sposobem zniknął mi olej (sucha miarka) ,dlatego pytam ile ten samochód pochłania oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, niedopatrzenie i roztargnienie.

Można by było więcej powiedzieć i Ci podpowiedzieć, gdybyś się zastosował do tematu -->Dlaczego warto uzupełnić profil<--

Tino ma kilka wersji silnikowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil uzupełniłem ( mam nadzieję, że o to chodziło).

Czy możesz mi coś teraz powiedzieć o tym oleju? 

Aha i ktoś mi mówił, że mogę mieć jakiś komputer (czy coś) wbudowany żeby pokazywał spalanie, czy to prawda? Niby na wyświetlaczu radia można coś takiego ustawić ale czy aby to nie jakieś brednie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie pokazuje komp w wersji po lifcie, przed liftem komputerka nie ma.

1,8 benzyna ma bardzo mały układ olejowy (niecałe 3L ztcp), więc olej ginie szybko.. szczególnie, że zdarzały się problemy z pierścieniami olejowymi.

 

Mirku - nie mylisz się co do ciśnień?

Zazwyczaj jest tak, że różne ciśnienia są z tyłu zależnie od obciążenia, gdyż obciążana bagażem jest głównie tylna oś.

U mnie na słupku jasno napisane, że przód 2,3 zawsze (choć moim zdaniem to za mało dla ciężkiego diesla), a tył 2,0 na pusto i 2,2 na pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalepkę mam też na słupku więc jeszcze dzisiaj zerknę dla "spokojności".

 

Mirku - nie mylisz się co do ciśnień?

Zazwyczaj jest tak, że różne ciśnienia są z tyłu zależnie od obciążenia, gdyż obciążana bagażem jest głównie tylna oś.

U mnie na słupku jasno napisane, że przód 2,3 zawsze (choć moim zdaniem to za mało dla ciężkiego diesla), a tył 2,0 na pusto i 2,2 na pełno.

 

Sprawdziłem i przyznaję Ci rację, a swój post edytowałem. /nalepka swoje a moje spostrzeżenia i komfort jazdy swoje, dlatego zaistniał ten błąd.

Edytowane przez mirekg9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze spostrzeżeniami i stylem jazdy racja 666%
ja tył ładuję 2,1 - 2,3, a przód 2,5.. w benzynie raczej aż takie ciśnienie z prozdu nie będzie konieczne, ale u mnie na 2,3 jest "flak"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...