Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Inne felgi do Note


26tuniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Note 1,4. Mam pytanie dotyczące felg, czy felga 6,5Jx15 4x100 ET45 bedzie pasowała? głownie chodzi mi o ET czy nie będzie tarła (czy nie wejdzie za głęboko). z góry dzięki za informację.

post-95173-0-18286600-1444809552_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozmiaru 6,5x15  przewidywane przez producenta osadzenie wynosi ET42. ET45 przewidziane jest dla  szerokości 5,5x15. Kwestia sprawdzenia, niby 3mm to niedużo ale czasem milimetr stanowi problem nie do pokonania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozmiaru 6,5x15  przewidywane przez producenta osadzenie wynosi E42. E45 przewidziane jest dla  szerokości 5,5x15. Kwestia sprawdzenia, niby 3mm to niedużo ale czasem milimetr stanowi problem nie do pokonania.

Najlepiej to chyba ściągnę alusa i założę stalową i sprubuję obrócić. Chyba tak bedzie najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, zawsze jest jakiś zapas bezpieczeństwa, może zdarzy się że zmieścisz się w nim, sprawdź też przy skręconych w jedną i drugą stronę kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. narazie zobaczę na samych felgach bo nie mam jeszcze opon.

Dokładnie, zawsze jest jakiś zapas bezpieczeństwa, może zdarzy się że zmieścisz się w nim, sprawdź też przy skręconych w jedną i drugą stronę kołach.

znalazłem coś takiego http://www.schmer.pl/konfigurator-felg/13/158/320/15x6.50/1/dowolny/45

skoro można założyć felgę aluminiową 6,5J 15" do Note to chyba stalową też. czy jest jakaś różnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejsze jest osadzenie "ET"  no i rozmiar ma się rozumieć, materiał z jakiego wykonana jest felga jest mniej istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

i jak weszłą ci ta felga 6,5j?

 

bo mam ten sam dylemat:


czy w note 1,5 dci 2006 rok mozna zamontowac felgi z Renault 15'' 4x100 et 45 6,5J piasta 60mm opony zimowe 195/65r15 91T

niby nissan preferuje
    5,5 x 15 ET45
    6 x 16 ET45

ale pytanie czy 6,5j nie jest za duże na osadzenie et45?

 

sprawdzał ktos? felgi stalowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Tematy na forum mega stare o felgach ale może ktoś od tego czasu już coś wypróbował

Czy do Note wejdzie taka felga z Micry?

http://allegro.pl/felga-nissan-note-micra-k13-15x5-5j-et50-4x100-i6873530677.html#thumb/1

Parametry identyczne jak felg od nota, tylko ET nie 45 a jest ET50, czyli felga wejdzie 5 mm głębiej, na zimę to byłoby nawet lepiej tylko czy nic nie będzie tarło o zacisk bo tył na 100% wejdzie na bęben.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...