Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie samochodu - Wasze pytania, rozterki , wnioski


rafarar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

MERITUM Centrum Ubezpieczeń

 

Potwierdzam:

- bardzo duże zniżki,

- profesjonalna i kompleksowa pomoc w pełnym zakresie ubezpieczenia auta,

- szybko i konkretnie na temat bez naciągania na dodatkowe koszta,

- ubezpieczenie auta z każdego wojewódzctwa

 

Jestem zadowolony zakupu polisy i z przyjemnością będę ją kontynuował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, jakiego ubezpieczyciela polecacie? Obecnie mam w Liberty i w tym roku pani mi wyliczyla więcej niż w zeszłym roku nie wiem o co chodzi powinienem mieć dodatkowe 10% zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie powiedzieć , że "ten jest dobry".

Jak zapewne wiesz , wysokość składki jest zależna od wielu czynników.

Ja podobną sytuację jak Ty miałam z Generali i Hdi.....oni również z roku na rok podwyższali składkę.

 

Najlepiej znaleźć sobie jakiegoś doradcę ubezpieczeniowego (zajmującego się polisami Oc) i on Ci wyliczy , gdzie najlepiej się opłaca w Twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można jednoznacznie powiedzieć , że "ten jest dobry".

Jak zapewne wiesz , wysokość składki jest zależna od wielu czynników.

Ja podobną sytuację jak Ty miałam z Generali i Hdi.....oni również z roku na rok podwyższali składkę.

 

Najlepiej znaleźć sobie jakiegoś doradcę ubezpieczeniowego (zajmującego się polisami Oc) i on Ci wyliczy , gdzie najlepiej się opłaca w Twoim przypadku.

Dzieki za informacje. Obecnie wyliczam oc przez Internet albo dzwonie do ubezpieczycieli i juz znalazłem duzo taniej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz liczył/szukał/porównywał w internecie, to potem nie odgonisz się od telefonów i stron-reklam na poczcie e-mail.

Najtańsze będzie chyba MTU, lecz teraz łączą się z Hestią, to nie wiadomo co z tego wyniknie.

Proponuję jakiś punkt ubezpieczeń, gdzie pani/pan znajdą Ci najlepsze dla Ciebie i kieszeni również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz liczył/szukał/porównywał w internecie, to potem nie odgonisz się od telefonów i stron-reklam na poczcie e-mail.

 

Proponuję jakiś punkt ubezpieczeń, gdzie pani/pan znajdą Ci najlepsze dla Ciebie i kieszeni również.

 

Dokładnie ... przez internet trzeba podać tyyyyle danych , szczegółów , szczególików... a na koniec nr telefonu i adres e-mail.... :whistle:

Dlatego ja zawsze korzystam ze "stacjonarnych" biur / punktów doradców... (ewent. dzwonię w ostateczności...)

Nie ma to jednak - jak kontakt - face to face  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście w temacie agenta ubezpieczeniowego- w pierwszym poście macie wszystkie dane kontaktowe.

 

Od czasu pierwszego posta dużo się pozmieniało, ale tylko na korzyść- zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Do końca marca w Pocztowym  jest jakaś promocja, mi za Nissana  Terrano 3,0 diesel   z 2002 roku z 60 % znizki agent wyliczył OC 430 zł na cały rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie. W chwili obecnej, jeśli ktoś oczywiście chce to może wrenomowanym towarzystwie zawrzeć ubezpieczenie na bardzo dobrych warunkach w cenach dierctowych.. Wystarczy umieć rozmawiać z Agentem, a on występuję o zgodę do przełożonego/oddziału/centrali wówczas uzyskujemy koszt polisy nas satysfakcjoniujący...


W dodatku drodzy forumowicze w wypadku młodszych aut, lub takich, które są w bardzo dobrym stanie też chodzi o sposób likwidacji szkody oraz odszkodowanie jakie otrzymamy w wypadku zdarzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. W chwili obecnej, jeśli ktoś oczywiście chce to może wrenomowanym towarzystwie zawrzeć ubezpieczenie na bardzo dobrych warunkach w cenach dierctowych.. Wystarczy umieć rozmawiać z Agentem, a on występuję o zgodę do przełożonego/oddziału/centrali wówczas uzyskujemy koszt polisy nas satysfakcjoniujący...

 

W dodatku drodzy forumowicze w wypadku młodszych aut, lub takich, które są w bardzo dobrym stanie też chodzi o sposób likwidacji szkody oraz odszkodowanie jakie otrzymamy w wypadku zdarzenia.

Dobrze mówisz, z nimi trzeba kulturalnie walczyć o swoje. Ja dwa miesiące temu wykupowałem ubezpieczenie w filii "super po....sa", i ubezpieczenie OC z NNW na 10tys plus ubezpieczenie opon i darmowe cholowanie z moimi 60% zniżki po kontakcie z firmą Gothaer (w której wykupiłem właśnie ubezpieczenie) składka 340 zł rocznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

W jakich firmach macie ubezpieczone samochody?? Możecie coś polecić albo odradzić z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich firmach macie ubezpieczone samochody?? Możecie coś polecić albo odradzić z własnego doświadczenia.

 

Temat poruszany już wiele razy na forum.  :thumbsdown:

Więc jeszcze raz:

 

Ile firm - tyle wariantów ubezpieczeń.

Nie można "patrzeć" na to ile zapłacił kolega , znajomy , ponieważ Towarzystwa Ubezpieczeniowe biorą pod uwagę różne czynniki przy wycenie ubezpieczenia i dlatego ceny mogą różnić się między sobą…

 

Uwzględniane są :

 

1.parametry ubezpieczanego auta :

- rodzaj, marka i model pojazdu,

- rok produkcji,

- pojemność silnika,

- stopień zużycia/ przebyte kilometry.

- czasem nawet kolor  :|

 

2.Cechy związane z właścicielem samochodu :

- wiek,

- ile lat posiadamy prawo jazdy,

- przeszłość ubezpieczeniowa,

- miejsce zamieszkania.

 

Agent ponadto może poprosić o podanie dodatkowych informacji, np.:

- stan cywilny właściciela

- czy posiadamy dzieci  :|

- wykonywany zawód 

- liczba osób korzystających z pojazdu

- przeznaczenie auta

- ile km robimy miesięcznie lub rocznie

- garażowane czy nie

- .....

 

Na podstawie badań i statystyk uwzględniających te wszystkie czynniki rzeczoznawcy ZU oceniają ryzyko ubezpieczeniowe związane z ubezpieczeniem tego konkretnego auta.

 

Tak więc każdy z nas ma inne „predyspozycje” i stawka nawet w tej samej ubezpieczalni może się diametralnie różnić.

Amen.

 

 Mało tego - mając Nissana załóżmy Almerę - w TU "x" wyliczą Ci stawkę np. 350 zł. , w TU "y" 400 zł. , a w TU "z" 450 zł.   :bezradny:

Jeżeli chodzi o "obsługę" np. po kolizji lub wypadku , to już inna para kaloszy.... Tutaj mogą się wypowiedzieć Ci co mieli do czynienia z tym faktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za co zniżki i niższe stawki?

  1. Bezszkodowa jazda
  2. Wiek – powyżej określonego wieku
  3. Czas posiadania prawa jazdy – duże doświadczenie
  4. Sytuacja rodzinna, stan cywilny, płeć (kobiety)
  5. Miejsce zamieszkania – wieś
  6. Niektóre zawody, zatrudnienie w konkretnej firmie
  7. Mała pojemność silnika
  8. Nowe pojazdy
  9. Młode pojazdy
  10. Niektóre marki (np. Fiat)
  11. Starsze pojazdy (niektóre firmy ubezpieczeniowe)
  12. Nietypowe pojazdy
  13. Opłacenie polisy na cały rok z góry

Za co zwyżki i wyższe stawki?

  1. Szkodowość
  2. Wiek (poniżej 25. roku życia)
  3. Czas posiadania prawa jazdy – małe doświadczenie
  4. Zdeklarowana i realna liczba przejeżdżanych rocznie kilometrów
  5. Przewożenie innych osób
  6. Miejsce zamieszkania – miasto
  7. Duża pojemność silnika
  8. Stare pojazdy (powyżej 15 lat)
  9. Nietypowe pojazdy (sportowe, terenowe)
  10. Niektóre marki (np. Audi)
  11. Opłacanie polisy w ratach

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

A ja nie będę lał wody, tylko polecam zapoznanie się z ofertą AXA Direct.
Poza szeroką możliwością samodzielnego skonfigurowania ubezpieczenia zarówno na ich stronie internetowej, jak i telefonicznie, nie wypada nie wspomnieć, że przenoszą uciułane zniżki z OC, na AC. Już nie wspomnę o cenie - kilkakrotnie niższej niż np. w PZU, czy Ergo Hestii

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich firmach macie ubezpieczone samochody?? Możecie coś polecić albo odradzić z własnego doświadczenia.

 

Nie ma złotego środka i rozwiązania, wykonaj kalkulację ubezpieczenia u poszczególnych TU oraz zapoznaj się z OWU 

Edytowane przez Fazzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś kiedyś lub nadal posiada ubezpieczenie w compensie?? Znajomego z pracy syn pracuje i mnie namawia abym skorzystał z ich oferty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G

Wcale się nie dziwię, że Cię namawia byś zostawił kasę w jego firmie - w końcu z tego żyje. Mnie też mój stary znajomy namiawiał bym kupił Peugeota ... ale jako istota rozumna, porównałem parametry, poczytałem opinie i kupiłem Pulsara. Jak ten znajomy odszedł z Peugeota, dopiero mi powiedział, jaki szajs przychodził do nich prosto z fabryki. Jak widać na tym przykładzie, niektórzy nawet b. dobrzy znajomi, przedkładają kasiorę nad przyjaźń.

Wejdź sobie na stronę AXA, zrób szczegółową kalkulację, a później zapytaj swojego znajomego, ile za identyczny pakiet zapłaciłbyś u niego. Nikt tego za Ciebie nie zrobi, a w końcu to Twoja kasiora i Twój interes :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś kiedyś lub nadal posiada ubezpieczenie w compensie?? Znajomego z pracy syn pracuje i mnie namawia abym skorzystał z ich oferty. 

 

ja ubezpieczam autko u gościa który ma kilka (może kilkanaście) różnych firm ubezpieczeniowych w ofercie i co roku przy zawieraniu nowego sprawdza gdzie jest aktualnie najtaniej

dla mnie, ostatnio (od 2 lat) jest to w interrisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ubezpieczam autko u gościa który ma kilka (może kilkanaście) różnych firm ubezpieczeniowych w ofercie i co roku przy zawieraniu nowego sprawdza gdzie jest aktualnie najtaniej

dla mnie, ostatnio (od 2 lat) jest to w interrisk

 

I to jest dobra metoda. Ja też tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś kiedyś lub nadal posiada ubezpieczenie w compensie?? Znajomego z pracy syn pracuje i mnie namawia abym skorzystał z ich oferty. 

 

Tak się składa, że miałem kiedyś auto ubezpieczone w Compensie. Składka była atrakcyjna do czasu bo ku mojemu zdziwieniu z biegem czasu i przybywających lat składka była coraz wyższa. Reasumując - Compensa jest atrakcyjna dla stosunkowo "młodych" aut a im stasze tym składka wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeszlosci  2 razy, za pozostanie u tego samego ubezpieczyciela, dostalem kilkusetzlotowa premie w postaci bonow towarowych

oczywiscie nie bylo to postepowanie obligatoryjne ubezpieczyciela ale wymagalo uzycia pewnych technik negocjacyjnych ; )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przeszlosci  2 razy, za pozostanie u tego samego ubezpieczyciela, dostalem kilkusetzlotowa premie w postaci bonow towarowych

oczywiscie nie bylo to postepowanie obligatoryjne ubezpieczyciela ale wymagalo uzycia pewnych technik negocjacyjnych ; )

 

pozdrawiam

 

a to ciekawe, przyznam że nigdy o czymś takim wcześniej nie słyszałem ale dobrze wiedzieć, zapytam swojego ubezpieczyciela za następnym razem

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...