Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

T31 2.0 150KM Problem z dodawaniem gazu na wyższych obrotach


Gość JarekNissan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JarekNissan

Witajcie,

Mam problem, który pojawił się dzisiaj podczas mrozu. Odpaliłem samochód bez problemu wyjechałem na drogę jechał bez problemu.

Kiedy chciałem podjechać pod pierwszą górkę przy mocniejszym wciśnięciu gazu nagle gaz nie reaguje i samochód stopniowo gaśnie , przekręciłem kluczyk odpalił bez problemu. Jechałem dalej podejrzewając drobinki lodu w paliwie , nie gazowałem specjalnie czekając na rozgrzanie silnika.

Niestety nawet po przejechaniu 130 km na ciepłym silniku po dodaniu mocniej gazu tak jak by nie dostawał powietrza i gasł , odpalał i można było jechać dalej.

Gdzie nie wymagana była moc samochód jechał nawet i na wyższych obrotach, kiedy tylko potrzebował więcej mocy gasł - niestety po kolejnych kilometrach zapalił się znaczek silnika (podejrzewałem sondę lambda bo niedawno ją wymieniłem i też się włączył znaczek silnika).

Dojechałem pod dom otworzyłem maskę i moje obserwacje laika - po prawej stronie pod plastikowym wlotem powietrza znajduje się gruba gumowa rura która jedną strona idzie pod osłonę górną silnika i w druga stronę gdzieś w dół obok chłodnicy - i na tej rurce jest dużo jakiegoś mazistego płynu coś jakby olej - ale stan oleju 100% więc jakiś inny olej.

Pytanie czy przyczyną może być turbina Przebieg samochodu 170 000  mam go od nowości i staram się go nie katować.

 

Prośba o wsparcie fachowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...