Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana Silnika nissan micra k11 1.0 96r


rafalinii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w mojej mikrze z 96r z silnikiem 1.0 pękła uszczelka pod głowica, i strzeliły chyba zawory, wymiana jest nie opłacalna bo zbliża się do wartości zakupu innego sprawnego auta, wiec moje pytanie brzmi następująco: Czy wymiana całego silnika na identyczny silnik jest trudna? czy do ustawienia silnika potrzeba specjalnych narzędzi? i czy istnieje może jakaś instrukcja? będę wdzięczny za wszelkie porady.

 

pozdrawiam Rafał N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwig warsztatowy by się przydał.

Poza tym do ogarnięcia:

 

 

 

Lepiej wyjąć silnik ze skrzynią, łatwiej przerzucić skrzynię gdy silnik jest na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, też bym wymieniał cały silnik.

Jak na razie moja litrówka ma przebieg 170 tyś km (106 tys mil), chodzi ładnie, łańcuchy w miarę ciche, oleju nie bierze, ciśnienie sprężania po 13, z wyjątkiem jednego gara, gdzie jest 12,5.

Silniki nie do zdarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, w mojej mikrze z 96r z silnikiem 1.0 pękła uszczelka pod głowica, i strzeliły chyba zawory, wymiana jest nie opłacalna bo zbliża się do wartości zakupu innego sprawnego auta, wiec moje pytanie brzmi następująco: Czy wymiana całego silnika na identyczny silnik jest trudna? czy do ustawienia silnika potrzeba specjalnych narzędzi? i czy istnieje może jakaś instrukcja? będę wdzięczny za wszelkie porady.

 

pozdrawiam Rafał N.

mam taki silnik. moge Ci tanio sprzedać. Skąd ta teza o zaworach?Uszkodzona uszczelka nie powoduje zniszczenia zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Jestem również na etapie swapa 1.0 - > 1.3 i mam kilka konkretnych pytań

 

1. Skrzynią mogę lewarować między 1.0 <-> 1.3, róznice są w sprzęgle odpowiednio 160 i  180mm. Wałek sprzęgła jest ten sam i po założeniu koła zamachowego z 1.3 ze sprzęgłem bez problemu sprzęgnę silnik 1.3 ze skrzynią 1.0?

2. Czy koło zamachowe z 1.3 ma inną ilość zębów niż z 1.0, a tym samym wymiany wymaga również rozrusznik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...