Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Otarcie samochodu


Gość matibu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Na lewym tylnim nadkolu oraz przy klapie do wlewu paliwa mam otarcie. Załączam dwa zdjęcia. Mam pytanie czy da się to jakoś naprawić lub w jakikolwiek sposob poprawic wygląd. Profesjonalną naprawą u lakiernika raczej nie jestem zainteresowany , da się coś z tym samemu zrobić w zaciszu własnego garażu? Proszę o odpowiedź oraz instrukcję postępowania. Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

post-106537-0-66319800-1499363585_thumb.png

post-106537-0-85753300-1499363594_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadasz w zaciszu garazu, otwierasz po cichu browara, i po cichu zamazujesz sminka zony w koloze nadwozia. Bafowanie troche pomoze, rozne cuda kredki troche tez, prawdziwy efekt to dobor lakieru w lakierni, szlifowanie i prysniecie. Mozna to wykonac samemu, najwazniejsze dobrac kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym przypadku kredka do lakieru raczej się nie sprawdzi, one są "dobre" do pojedynczych głębokich rys, a efekt końcowy i tak będzie średni. Gdzieś kiedyś widziałem, że są lakiernie, które dobierają kolor i nabijają go do spraya dzięki czemu możesz taką naprawę zrobić sam. Na koniec jakaś delikatna polerka i powinno być dobrze. jednak zgadzam się z Kazikiem, że najlepiej odżałować te parę zł i zlecić to fachowcowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Seszlifować, szkpachla, potem podkład i lakier i bezbarwy i bedzie jak nowy.. popbawic się w cieniowanie i da rade to zrobić przy pomocy farby z areozolu. Żonie tak naprawiam forda dość często :) tyle ,że mam już pistolet na powietrze. 

Podsumowując pobawisz się , doświadczenie sobie zrobisz a malowanie nie jest aż tak cieżką sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...