Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skoda Kodiaq


ben3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać na polskich drogach, że popularność SUVów jest coraz większa. Widać to nie tylko na polskich, ale i zagranicznych drogach. Kiedyś SUV kojarzył się z paliwożernym silnikiem i trudnymi do manewrowania gabarytami. Aktualnie wygląda to zupełnie inaczej. Widać, że i Skoda zauważyła ten trend i wyszła na przeciw oczekiwaniom z modelem Kodiaq: http://www.skoda-auto.pl/modele/kodiaq Jak wam się podoba ten model? Czy dobry konkuretn dla np Nissan QQ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W usa jest odejscie od vw, auta maja srednie opinie, podobnie jak nissan,

Daleko vw do toyoty czy hondy

audi niezle sobie radzi .....

na rynek usa ma wejsc skoda ....

 

W polsce to jakis fanatyzm vw chyba, auto marzen? Czy cos sie zmienilo?

 

Kiedys bylo tak, ze najbardziej poczytne czasopismo motoryzacyjne AutoSwiat wypaczalo a moze bardziej kreowalo testy na korzysc koncernu VW, nie wiem jak teraz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys bylo tak, ze najbardziej poczytne czasopismo motoryzacyjne AutoSwiat wypaczalo a moze bardziej kreowalo testy na korzysc koncernu VW, nie wiem jak teraz ?

Teraz jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto Świat to przedruk z niemieckiego Auto Bild... wiec promują swoje...swoją droga VW był w miare dobry 20-25 lat temu.. teraz to lipa .. wszyscy znają problem y TSI / TFSI ...jak i padające głowice w słynnych 1,9 TDI... inny problem jest taki ,że do Polski trafija w duże ilośći szrot z przebiegami 300 000 i więcej.. po przekroczeniu magicznej granicy cud się zdarza i pojazy mają połowe przebiegu. Nie mniej..to pojazdy dla ludu jak sama nazwa to określa... nie za tanie, ale też i nie za drogie.  Fenomenu uwielbienia passata itp w Polsce nie rozumiem.. kiepska jakość, awaryjne jednsotki napędowe i przekładnie plus pełno drobiazgów, które nawajają a ludzie dalej szukają tego badziewia. W segmencie marek nie premium jest wiele innych ciekawszych propozycji ... nawet Nissan z QQ może się okazać ciekawszą propozycją. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit. Tego postu proszę nie traktować jako miarodajną opinię.

 

Ja jeździłem. 15 km się przejechałem, ale mogę więcej bo to auto generalnie w rodzinie. Dla mnie nic szczególnego. Jak bym miał 100 i więcej tysięcy na pewno kupiłbym coś innego. Auto szpetne. A co do silnika fsi/ tsi czy tfsi to w sobotę szłyszałem rozmowę dwóch gości o służbówkach w ich firmach. Jeden mówił, że taki pasacik u nich to miał silnik do wymiany po 50kkm, a drugi skrzynię po ok. 70. Na wymianie opon w sobotę też jakiś gość mówił, że u nich auto z tym 1,4 miało silnik do wymiany po niecałych 200. Jak na samochody, które mają opinie dobrze spasowanych, z lepszych materiałów i solidnych to coś często się słyszy o poważnych awariach. U mnie w bloku też już jeden sąsiad wyleczył się z vw, a miał nówke z salonu, jest też drugi na horyzoncie co się waha, ale ciągle narzeka że cos się psuje. Sąsiadka wymieniła niedawno golfa na hybrydową yariskę. Ostatniej zimy miałem ubaw jak jadąc do Miechowa oglądałem kilka tdików nie mogących odpalić na lekkim mrozie. Co jadę do teścia autostradą A4 to zawsze się zdarza co najmniej jedno vw/ audi na lawecie. Psa raz wyprowadzałem to pod sasiednim blokiem w lecie gość płakał do telefonu gadając z serwisem, że jego hiper super A6 nie odpala i nie może na rowery pojechać i nie był to akumulator. Może ktos mnie uznac za gawdziaża fantastę, ale widziałem już mnóstwo przypadków jak te cuda made by vag padają jak muchy i mówię o stosunkowo nowych lub calkiem nowych autach. Te sprowadzone z reichu pomijam bo to juz jest totalna komedia i żenada w jednym. W ogóle mam alergię na vw, m.in. przez wielu pyszalków, właścicieli vw/ audi których spotkałem na swojej drodze w życiu

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak i padające głowice w słynnych 1,9 TDI...

Fenomenu uwielbienia passata itp w Polsce nie rozumiem.. kiepska jakość, awaryjne jednsotki napędowe i przekładnie plus pełno drobiazgów, które nawajają a ludzie dalej szukają tego badziewia. W segmencie marek nie premium jest wiele innych ciekawszych propozycji ... nawet Nissan z QQ może się okazać ciekawszą propozycją. 

cos Ci sie pomylilo, jednostka silnikowa 1,9 tdi nie jest wolna od wad ale to akurat nie w niej pekaly glowice ale w 2.0 tdi

VW w Polsce ze wzgledu na swoja ilosc jest autem dobrze rozpoznanym przez mechanikow, rowniez dostepnosc czesci i ich cena jest na przyzwoitym poziomie, stad bierze sie 'fenomen' tej marki w Polsce

Nissan nigdy nie byl i nie bedzie dla znakomitej czesci uzytkownikow ciekawa propozycja na rynku motoryzacyjnym a biorac pod uwage wyposazanie aut tej marki w modelarskie (czytaj downsizingowe) silniki dlugo jeszcze nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem w piątek "kodiaqiem" w wersji 7 osób 2.0tdi 170KM w dość fajnym zestawieniu ( fotele alkantara+ boki ecoskóra ale bez elektryki) i powiem ze fajnie jeździ, ale cena w tym zestawieniu to było 173k więc tanio nie jest.

A i za październik wynik sprzedaży kodiaqa rozczarowuje:

 

https://www.samar.pl/__/3/3.a/95988/TOP50-modeli-polskiego-rynku-w-październiku--Trwa-walka-o-prymat.html?locale=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że poza qq Nissan to raczej średnio sobie radzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos Ci sie pomylilo, jednostka silnikowa 1,9 tdi nie jest wolna od wad ale to akurat nie w niej pekaly glowice ale w 2.0 tdi

VW w Polsce ze wzgledu na swoja ilosc jest autem dobrze rozpoznanym przez mechanikow, rowniez dostepnosc czesci i ich cena jest na przyzwoitym poziomie, stad bierze sie 'fenomen' tej marki w Polsce

Nissan nigdy nie byl i nie bedzie dla znakomitej czesci uzytkownikow ciekawa propozycja na rynku motoryzacyjnym a biorac pod uwage wyposazanie aut tej marki w modelarskie (czytaj downsizingowe) silniki dlugo jeszcze nie bedzie

Nie pomyliło.. siedze w tym biznesie od wielu lat i mam pewne pojęcie o tym co mówię ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...