Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Tiida problem z pilotem, Jak programować?


maciekad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Posiadam Nissan Tiida sedan 2008 1.6 benzyna.
Pewnego dnia wysiadając z samochodu, jak zawsze wciskam przycisk zamknięcia na pilocie, i co? I nic się nie dzieje. Wsiadłem spowrotem, odpaliłem, zgasiłem (myślenie informatyka, wyłącz włącz :) )  i wszystko działa elegancko. Myślę sobie okej, pewnie coś się zawiesiło.

Minął tydzień czasu i znów pilot przestał działać. Próbowałem już wielu sposobów aby naprawić:

-odłączyłem akumulator (reset),

-próbowałem programować kluczyk od nowa, lecz wszystkie sposoby jakie znalazłem na internecie nie działają, samochód nie reaguje (może poprzedni właściciel zmienił cały system ??)

-rozkręciłem oba piloty i złożyłem spowrotem

Czy ktoś ma jakieś pomysły? 

Wie ktoś może jak zaprogramować taki kluczyk? 

PS: Przestały działać oba oryginalne piloty w tym samym czasie  :thumbsdown:

Wielkie dzięki za wszelką pomoc!  :dribble:   :nissan2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winna może być "centralka" w aucie nie piloty. Bo nie działają wszędzie jak mniemam?

Jeśli tak, to powodem może być uszkodzenie wyłącznika w stacyjce, wtedy system nie widzi kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc co mogę zrobić? Czy zostaje tylko udanie się do mechanika?

Edit:

Tak, nie działają wszędzie.
Poza tym od początku gdy zakupiłem samochód to gdy zamykam lub otwieram poprzez kluczyk od strony kierowcy to otwierają/zamykają się tylko te drzwi. Też tak macie?  :ball:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciśnięcie obu przycisków jednocześnie na pilocie przez ok.4-5 sekund powoduje uruchomienie funkcji antynapadowej i wtedy można otworzyć z pilota tylko drzwi kierowcy, by otworzyć resztę trzeba na pilocie przycisnąć guzik drugi raz. Żeby odwołać antynapad, ponownie 4- 5 sek. Oba przyciski.

Z kluczyka otworzysz tylko drzwi kierowcy

Co do problemu - dobry elektryk samochodowy niech sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi drzwiami chodziło mi o to że gdy przekręcam kluczykiem w drzwiach kierowcy i tylko one się otwierają/zamykają, reszta drzwi nie reaguje. 
W drzwiach u kierowcy mogę jedynie zamknąć elektrycznie.

EDIT: I właśnie tu mam problem, bo bagażnika nie da się zamknąć w żaden sposób :/ 


Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? W następnym tygodniu stawiam do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...