Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwny dźwięk silnika 1.9 dCi


charitymen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem posiadaczem primery p12 2003r. w kombi z jednostką 1.9 dCi 120km.Ostatnio odpalam go i tak słysze,że dziwnie chodzi silnik...tzn strasznie głośnie wręcz masakrycznie nie do wytrzymania.przy przyspieszeniu tak huczy jakby miał odlecieć dodam że stało się to z dnia na dzień.Co to może być? oleje,filty wszystko wymienione nie wiem jak dokładniej mam opisać dźwięk jaki teraz wydaje silnik ale na prawde jego praca jest 2x głośniejsza niż wcześniej. liczę na szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem rozwiązany. Rorząd się przesunął i został zakupiony nowy do tego ktoś nagrzebał przy czujnikach podciśnienia powietrza turbiny przez co auto nie miało mocy,owe czujniki zostały wymienione.Auto teraz ma taki zryw że ciężko je utrzymać na drodze :D depne do dechy to aż pali kapcia. Jednak po dłuższej jeździe (30km)zaczynają tragicznie spadać obroty,jakby turbina sie odłączała i auto zaczyna kopcić niemiłosiernie chmura dymu sie wlecze za primerką. Ktoś obeznany w temacie co to może być? Mój zaufany mechanik powiedział,że primerce trzeba porządnie dać w piz*e żeby odepchało (dysze??) czy coś w tym stylu a to wszystko przez to,że auto dość długo jeździło bez mocy.Jakieś rady??? Dodam,że po zgaszeniu silnika odczekaniu ok 2-3min wszystko wraca do normy lecz nie na długo :( licze na szybką odpowiedź pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...