Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Opony 195/60/R15 - czy pasują?


dziad_jihad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio kupiłem kolejną Almerę (poprzednia została niestety skasowana na skrzyżowaniu).

 

Posiada ona obecnie felgi 15" i opony letnie na niej o profilu 195/50 (średnica opony praktycznie ta sama co fabryczne 175/70 R13). One są już trochę stare, więc trzeba kupić nowe no i oczywiście komplet zimowych. Ten niski profil odbija się trochę na komforcie jazdy i powszechności i cenie tych opon. Myślę czy by nie założyć do niej opon o profilu 195/60, ale to już jest 4cm więcej na średnicy opony od fabrycznego rozmiaru.

 

I tutaj jest moje pytanie - czy pomimo tych 4cm więcej na średnicy opony będą one pasować? Czy na wybojach nie będzie ona uderzać po błotnikach, czy nie będzie trzeć o błotniki przy skrętach? Nie mam niestety teraz dostępu do swojego samochodu (praca delegacyjna, mój stoi na parkingu firmowym) by to zobaczyć i pomierzyć. Czy ktoś ma doświadczenia z takim rozmiarem w swoim samochodzie?

 

Szukałem w necie, ale nie za bardzo znalazłem informacje o tym dot. N15, tylko o N16.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne by pasowało\

W 15 calach właściwe to

195/50R15 lub 185/55R15

 

Oczko większe pewnie by pasowały

195/55R15 lub 185/60R15

 

195/60R15 można sprawdzić wyłącznie w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...