Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] ODPOWIETRZANIE SPRZĘGŁA 1,5 dci (silnik k9k)


Gość mikein

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

próbuje odpowietrzyć sprzęgło w almerze 2006 1,5 dci

i nie moge znaleźć śrubki-kapilarka do odpowietrzania

tzn znalazłem przy samym wejsciu do skrzyni biegów, ale

jest to plastikowy kapilarek,(taki jak przy zaciskach hamulcowych) którego nie można odkręcić

Prosze o pomoc :)

jesli ma ktos moze ksiazke serwisową z tym silnikiem to będe wdzięczny

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze znalazłeś z tym że tego się nie odkręca a wyjmuje zabezpieczenie (taka spężynka łącząca dwa elementy).

Żeby odpowietrzyć układ ktoś musi pompować sprzęgło a ty dociskać przewód (ten przed tym zabezpieczeniem) jak jest wciśnięte sprzęgło to trzeba popuścić ten przewód i wtedy płyn poleci odpowietrznikiem i tak kilka razy, zdarza się że niemożna utrzymać tego przewodu podczas pompowania - ciśnienie wypycha go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze znalazłeś z tym że tego się nie odkręca a wyjmuje zabezpieczenie (taka spężynka łącząca dwa elementy).

Żeby odpowietrzyć układ ktoś musi pompować sprzęgło a ty dociskać przewód (ten przed tym zabezpieczeniem) jak jest wciśnięte sprzęgło to trzeba popuścić ten przewód i wtedy płyn poleci odpowietrznikiem i tak kilka razy, zdarza się że niemożna utrzymać tego przewodu podczas pompowania - ciśnienie wypycha go.

Dzięki za szybką odpowiedź

ale kurcze blaszka rozwiązanie nie komfortowe ze strony producenta, ciekawe czy to pomoże,bo u mnie zeby z powrotem wlożyć zabezpieczenie musialem calkiem wyciągnąć rurke i wcisnąć ją z powrotem żeby pojawiły sie nacięcia na zabezpieczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam kończy mi się płyn do sprzęgła zauważyłam teraz jak chcę ruszyć "słabo bierze" jakby chcial zgasnac i przy 2 też tak mam czy wystarczyć że doleje takiego płynu bo czytam tu też o odpowietrzeniu jaki płyn kupić i czy to co piszę ma coś wspólnego że sprzęgłem bo może nie proszę o pomoc chłopaki. Ps nissan almera 2003 1.5 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, gdzie mam szukać, jak się dostać do odpowietrznika? Mam serwisówke, rysunki itd. a nie mogę go zlokalizować pod mnaską... Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...