Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] - Wymiana filtra paliwa


Gość Piotrek83_wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek83_wawa

Witam

 

Mam pytanie odnośnie filtra paliwa.

Moja Micra k11 ma 77tys na liczniku i nie mogę doszukać się info czy miała już wymieniany filtr paliwa.. Chciałbym to zrobić sam, z tego co czytam na forum może obniży to troszkę spalanie.

Jaki filtr kupić? Należy zwrócić na coś uwagę, oprócz tego aby był to filtra paliwa do Micry K11?

Dużo pracy kosztuje taka wymiana?

 

Dzięki i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie trzeba zdjąc wężyki z dwóch końcow filtra i to by było tyle - allleee uprzedzam że bedzie trzeba się troche namęczyć aby je ściągnąc bo się zasysaja na końcach a zbyt dobrego podjeścia tam nie ma ale nie ma się co zrażać - troche jakoś podważuc - poruszać jak masz płaskie szczypce takie aby nie ponadrywać przewodów to możesz użyć - pewnie mechanik weźmie ze 20 pln za wymiane wiec jak nie chcesz się męczyć - zajmie gdzieś z 15 min- ja wymieniam tak co 50 tys km i zawsze troszke syfu sie zbiera w filtrze

W dobrym sklepie Ci doradząco wziąć - bo rozpiętość cenowa jest duża - od 20 - 60 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie odnośnie filtra paliwa.

Moja Micra k11 ma 77tys na liczniku i nie mogę doszukać się info czy miała już wymieniany filtr paliwa.. Chciałbym to zrobić sam, z tego co czytam na forum może obniży to troszkę spalanie.

Jaki filtr kupić? Należy zwrócić na coś uwagę, oprócz tego aby był to filtra paliwa do Micry K11?

Dużo pracy kosztuje taka wymiana?

 

Dzięki i pozdrawiam!

 

Jeżeli chodzi o kupno filtra - najlepszy jest oryginał, ewentualnie może być:

 

Knecht - KL171

Mann - WK66

Filtron - PP903

 

Nie kupuj tanich filtrów chińskich, filtr paliwa nie zmienia się często, więc warto wydać więcej i mieć pewność że wszystko będzie w porządku.

 

Sam demontaż filtra jest prosty:

 

Poluzuj opaskę zaciskową, zdejmij górny wężyk ruszając nim delikatnie na boki, to samo zrób z dolnym wężykiem - na pewno wyleje się z niego trochę paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michas1987

Filtr paliwa,wymieniasz po 50tys.,lub co sezon,ja do swojej k10 musialem sie nalatac zeby go znalezc,ale wraz nie znalazlem,musialem kupic uniwersalny,a z wymiana nie powinienes miec klopotu,a jakby byl problem polej wezyki wrzatkiem wody,wtedy lepiej ci bedzie je zdjac

 

Filtr paliwa,wymieniasz po 50tys.,lub co sezon,ja do swojej k10 musialem sie nalatac zeby go znalezc,ale wraz nie znalazlem,musialem kupic uniwersalny,a z wymiana nie powinienes miec klopotu,a jakby byl problem polej wezyki wrzatkiem wody,wtedy lepiej ci bedzie je zdjac

Albo zakup sobie z tworzywa sztucznego zbiornik i lej dobre paliwo i nie potrzebny ci filtr:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

 

Jutro będę rano wymieniał filtr.. nic więcej nie trzeba?

 

Po prostu zdjąć wężyki:

- jeden, wsadzić w jaką butelkę bo pewnie paliwa troszkę poleci..

- zdjąć wężyk drugi,

wsadzić nowy filtr i nasunąć oba wężyki.. od tyle? żadnego odpowietrzenia itp. robić nie trzeba? ani innych czynności przed zdjęciem wężyków, bo różne opinie słyszę..

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...