Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/P11.144] wymiana łożyska koła przód i łożyska zwrotnicy


kn

Rekomendowane odpowiedzi

Czy trudno wymienia się łożysko koła przedniego? - na coś zwracać uwagę? Jakiś smar fajny?

 

A łożysko zwrotnicy? - prawdopodobna przyczyna przechylenia koła ( - 1 stopień, prawe koło) i ściągania w prawo, możliwe to?

 

pozdrawiam,

Krzysztof

 

Poziom umiejętności i dostępnych narzędzi: umiarkowany :) - dałem radę z amortyzatorami i wahaczami góra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do łożyska to nie jest to prosta sprawa i trzeba mieć trochę narzędzi. Będziesz potrzebował duży klucz (chyba 36 lub większy)do odkręcenia piasty.Pozatym potrzebna jest prasa żeby ładnie wprasować nowe łożysko i nie uszkodzić go, a przy okazji nie uszkodzić czegoś innego. Wbijania łożyska młotkiem nie polecam. Generalnie trzeba mieć czym to zrobić.Ja w mojej primerze wymieniałem łożysko koła i zwrotnicy ale nie sam tylko w warsztacie i nie żałuje bo sam bym tego nie zrobił (chciałbym ale niemiałbym czym tego zrobić). Także wybór należy do ciebie.

Co do łożyska zwrotnicy to jak ono jest walnięte to właśnie koło może mieć odchyły od pionu także to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wymienić łożysko koła to jak kolega napisał potrzebna jest prasa można samemu wymienić ale łożysko trzeba na prasie wcisnąć .

Co do łożyska zwrotnicy jak robiłeś sobie przy mechanice to sobie poradzisz. Ja wymieniałem łożysko zwrotnicy około 1h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak właśnie myślałem, że z łożyskiem koła trochę więcej roboty jest i no przede wszystkim brak narzędzi :)

Dzięki za odpowiedzi

 

pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko można wcisnąć też dużym imadłem jak ktoś nie ma pracy, ja mam takie na którym łożysko wymieniłem bez problemu. W imadle przydaje się druga osoba która "puka" gumowym młotkiem, wtedy ładnie wchodzi. Bieżnia łożyska wychodzi na przelot, więc stopień trudności jest umiarkowany. Jeśli chodzi o narzędzia, to podstawowe klucze (10, 13, 17 i 19) a do tego klucz do nakrętki półosi - 36 lub 32 w zależności od tego, czy jest duża czy mała nakrętka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

Mam pytanie czy najpierw nabić łożysko koła w piastę czy najpierw w zwrotnicę  ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...