Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

pług do odśnieżania


zomb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no... sypnęło jak kozie z d*py....

może ktoś z Was ma jakiś patent na wykorzystanie terrano do odśnieżania drogi.. albo gdzieś widział i by sie podzielił lekturą/wiedzą.

 

Puki co mam pomysł żeby podczepić z tyłu paletę na linie, wrzucić na to obciążenie i to pociągnąć. z tym że do tego wypadało by mieć dobrą kostkę.

A w ogóle to jest sens myśleć o pługu z przodu... w sensie czy nie jest to za lekkie auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie mam zbite deski dębowe mniej więcej tak jak z załączniku podłączone do haku, lajtowo idzie odśnieżać, jeżeli nie wybiera wszystkiego to jakiś odważnik na wierzch.

post-38341-040032400 1291220385_thumb.jpg

Edytowane przez Adrian T2 2.7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Adrian dał profesjonalny schemat - muszę sobie też coś takiego zbić - w końcu po coś mamy reduktor w autach :-)

Podobnymi ustrojstwami tylko większymi, ciagniki odśnieżają drogi w lesie

Co do pługa z przodu to chyba słaby pomysł - trzeba by go do ramy solidnie umocować, a najlepiej mieć hydraulikę żeby móc nim sterować. Lepiej sprzedać auto i kupić ciągnik niż rzeźbić

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pługa do tyrana zrobiłem sobie takowy. Podnoszony wyciągarką elektryczną. bardzo fajnie się sprawuje na tyranie. bez problemu można go zamontować do elementów ramy nie naruszając jej samej naprężeniami. Zdjęcia terana i pługa załączę jak zrobię. Na internecie można nabyć taki pług do 4x4 ale koszt jest przerażający od 4800zł w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załączam zdjecia mojego pługa. Konstrukcja prosta własnej roboty. Głównie odsnieżam nim plac do nauki jazdy. Powierzchnia placu jest prosta i równa, ale duża więc nie robiłem zabezpieczenia na sprężynach na wypadek uderzenia lemieszem np. w krawężnik. Pług jest regulowany( lewo, prawo i na wprost). Sam lemiesz to burta od rozrzutnika :D reszta to własna inwencja twórcza. profile zamknięte i płaskowniki odpowiednio pospawane. Do podnoszenia wyciągarka elektryczna nadaje się idealnie. No i bajer sterowanie z kabiny ( ale nie w kierownicy B) ) Cały pług nie wyszedł drogo. Razem z zakupem wyciągarki około 500 zł. Charakteryzuje się szybkim montażem i demontażem. Do samochodu na sezon zimowy zamontowałem na stałe przymocowane dwa profile zamknięte, które służą do podłączenia się do pługa. pozdrowionka i równie udanych konstrukcji koledzy życzę.post-34122-047543000 1292096652_thumb.jpgpost-34122-046880100 1292096677_thumb.jpg

 

Jeszcze dwie foty od przodka.post-34122-015751600 1292097098_thumb.jpgpost-34122-009098300 1292097121_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załączam zdjecia mojego pługa. Konstrukcja prosta własnej roboty. Głównie odsnieżam nim plac do nauki jazdy. Powierzchnia placu jest prosta i równa, ale duża więc nie robiłem zabezpieczenia na sprężynach na wypadek uderzenia lemieszem np. w krawężnik. Pług jest regulowany( lewo, prawo i na wprost). Sam lemiesz to burta od rozrzutnika :D reszta to własna inwencja twórcza. profile zamknięte i płaskowniki odpowiednio pospawane. Do podnoszenia wyciągarka elektryczna nadaje się idealnie. No i bajer sterowanie z kabiny ( ale nie w kierownicy B) ) Cały pług nie wyszedł drogo. Razem z zakupem wyciągarki około 500 zł. Charakteryzuje się szybkim montażem i demontażem. Do samochodu na sezon zimowy zamontowałem na stałe przymocowane dwa profile zamknięte, które służą do podłączenia się do pługa. pozdrowionka i równie udanych konstrukcji koledzy życzę.post-34122-047543000 1292096652_thumb.jpgpost-34122-046880100 1292096677_thumb.jpg

 

Jeszcze dwie foty od przodka.post-34122-015751600 1292097098_thumb.jpgpost-34122-009098300 1292097121_thumb.jpg

 

Witam.

 

Normalnie Adam Słodowy z Ciebie :D Sprytnie to wymyśliłeś. A tak z innej beczki. Będąc w USA widziałem jak do samochodów prywatnych (głównie fordy seri F, dodge ram itd) były przymocowane pługi. W ten sposób miasto zlecało odśnieżanie ulic. I tak sobie pomyślałem czy samochód z takim patentem mógłby zarabiać na siebie w Polsce :)

Edytowane przez kraqsek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wagi to tak na oko.Lemiesz około 25-30 kg. natomiast zawiesie około 15-20 kg. Najpierw montuję zawiesie do auta, a następnie dołączam lemiesz. Całość operacji łącznie z podłączeniem wyciągarki do prądu to max 3 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załączam zdjecia mojego pługa. Konstrukcja prosta własnej roboty. Głównie odsnieżam nim plac do nauki jazdy. Powierzchnia placu jest prosta i równa, ale duża więc nie robiłem zabezpieczenia na sprężynach na wypadek uderzenia lemieszem np. w krawężnik. Pług jest regulowany( lewo, prawo i na wprost). Sam lemiesz to burta od rozrzutnika :D reszta to własna inwencja twórcza. profile zamknięte i płaskowniki odpowiednio pospawane. Do podnoszenia wyciągarka elektryczna nadaje się idealnie. No i bajer sterowanie z kabiny ( ale nie w kierownicy B) ) Cały pług nie wyszedł drogo. Razem z zakupem wyciągarki około 500 zł. Charakteryzuje się szybkim montażem i demontażem. Do samochodu na sezon zimowy zamontowałem na stałe przymocowane dwa profile zamknięte, które służą do podłączenia się do pługa. pozdrowionka i równie udanych konstrukcji koledzy życzę.

 

Fajny patent.

A mógłbyś zrobić i tu wrzucić fotkę z mocowaniem do ramy?

jaka to jest wyciągarka iw jakich pieniądzach ja kupiłeś?

 

U mnie nie sprawdza się pług zbity z kilku desek obciążony betonami. w jedną stronę (z górki) daje radę, ale ciężko wrócić a tym pod górę. Robię konstrukcję pługa zakładaną na przyczepkę przy dyszlu, oparta o burtę przednią przyczepki, z ręczną regulacją wysokości lemiesza (tak żeby wrócić na kołach pod górę), ale widzę że ten twój patent można też wykonać w stosunkowo niewielkich pieniądzach.

Edytowane przez zomb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...