Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Użytkownicy Juke na forum - luźne dyskusje


^^ehhh^^
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam się :-)

(Juke jest żony, ale ja też od czasu do czasu zasiadam za kółkiem).

Juke ujeżdżany od 24.11

pozdr.

Jacek Br.

Edytowane przez jacekbr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Właściciel Juka od 3.11.2010 może użytkownik od czasu do czasu :rolleyes: jeździ nim żona, bardzo zadowolona, ja mniej, może dlatego że jeżdżę inną klasą :P

Edytowane przez yuke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość violkabytom

Jestem posiadaczką JUKA od 3 tygodni ,przejechane 2300km. i żadnych zastrzeżeń .Polecam aktywnym kobietom. Zainteresowanie na ulicy gwarantowane.

 

Witam WSZYSTKICH JUKO maniakow :rolleyes2:

Meżczyzna w JUKE ,hmm....Raczej mi nie pasuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam, wszystkich użytkowników Nissana Juke. Zobaczymy jak ten samochód spisuje się na drodze.

Może ktoś jeździ wersją z silnikiem 1.5 dCi ?

Zamówiłem taki samochód dla żonki, odbiór w marcu Czerowna Acenta + Sport Pack + Dynamic Pack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja zamówiłam białą tekne 1,5 dci, ale jednak zastanawiam się nad zmianą koloru. Biały czy czerwony? Jak myslicie który ładniejszy??

biała perła jest..........powalajaca,czerwony..........to takie banalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko świeżo po myciu. :)

Biały to wbrew pozorom jeden z najłatwiejszych kolorów w utrzymaniu czystości(miałem),w przeciwieństwie do mojego ulubionego-czarnego(mam,tragedia)To tak samo jak z meblami jasne nic nie widac długo(szczególnie kurz)a ciemne....każda kobieta wie o co mi chodzi(a juke to jednak damskie autko :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bzdury piszecie jaka biała perła ?

Ten kolor jest zarezerwowany tylko dla wersji 4WD 190KM.

Z tego co się orientuję to niestety wersja 1.5 dCi to nie ta klasa dlatego do tego silnika będzie zwykły biały kolor.

Macie rację łatwiej utrzymać w czystości biały niż czarny na którym każdy pyłek widać, najdrobniejszą ryskę itp.

Tym niemniej odradzam biały, białe auta ciężej się później sprzedaje, dużo bardziej tracą na wartości.

Czerwony metalik + czerwona konsola między siedzeniami to naprawdę ładnie wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Juke jak Juke, obojętnie koło niego nikt nie przejdzie ... ale jak to forum Juke-owe ciekawe ... dużo Pań a i Panowie o kolorach rozmawiają, a nie o piłce nożnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

(...) i Panowie o kolorach rozmawiają, a nie o piłce nożnej ;)

O czy mówisz... piłce nożnej... :whistle:

 

a ja podkreślę po raz kolejny ,chyba kupie go żonie :rofl: zresztą te światła z tyłu niczym 370Z hehe

 

Pzdzr

 

...dobra, dobra... tez chciałbyś się przejechać tym 190 konnym... ;):D

 

A tak w ogóle na drogach widać już coraz więcej 'dżuków' a tutaj... smutna cisza... <_>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jusz jest ,gdy z autkami coś się zacznie niedobrego dziać to forum odżyje :) Jak nie ma problemow to ludzie jeżdżą i nie maja czasu na pisanie.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Juke 1.6 l 117 KM Acenta + Pakiet Dynamic ujeżdzany od lutego. Jak na razie brak problemów. Na gwaranci wymiana centrali alarmu (została założona centralka z którą Juke nie bardzo chciał współpracować). Po wymianie OK. Auto porusza się praktycznie tylko po mieście. W okresie tzw dotarcia samochód jezdzil tylko w trybie normal. Po 2000 tysiącach zacząłem zabawe z eco i sport. Gdzieś znalazłem opinie że te ustawienia to tylko bajer. Osobiście się z tym nie zgadzam. Juk w trybie eco porusza się dość mozolnie ale na przemieszczanie się w zakorkowanym miescie jest wystarczający. Niestety przy tym trybie można zapomnieć o dynamicznym wyprzedzaniu. Tryb normal, całkiem przyzwoite osiągi. Sport, fajna zabawa. W chwili obecnej brak dużych minusów. Co mogło by być lepsze, radio (dzwięk i Bluetooth, ostatnie połączenia i książka telefoniczna czasami importuje się niekompletne), większa pojemność zbiorniku paliwa. Do chwili obecnej zauważyłem dwie niezgodności z instrukcją obsługi.

- Jeśli chce się sprawdzić dokładny poziom paliwa, zaraz po uruchomieniu silnika należy jednokrotnie (a nie jak to jest napisane przez ileś tam sekund) wcisnąć przycisk opisany w instrukcji.

- Tryb pracy silnika pozostaje taki jaki był wybrany po ponownym uruchomieniu (instrukcja podaje że powraca do Normal). Czy ktoś inny może to potwierdzić?

 

Generalnie jestem zadowolony.

 

Pozdrawiam innych Jukomaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Jeśli chce się sprawdzić dokładny poziom paliwa, zaraz po uruchomieniu silnika należy jednokrotnie (a nie jak to jest napisane przez ileś tam sekund) wcisnąć przycisk opisany w instrukcji.

- Tryb pracy silnika pozostaje taki jaki był wybrany po ponownym uruchomieniu (instrukcja podaje że powraca do Normal). Czy ktoś inny może to potwierdzić?

 

- O jakim przycisku piszesz ?

- Mi zawsze wybiera tryb pracy silnika taki jaki miałem ustawiony. Czyli zawsze ECO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o czym innym a napisałem co innego. Oczywiście chodzi o dokładnego sprawdzenie poziomu oleju.

 

Pozdrawiam

A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość Nova Wroc

Witam wszystkich jukomaniaków

Przymierzam się do zakupu 4x4

Czytam i czytam o tych Jukach... Czy one faktycznie nie mają minusów (poza ceną w wersji 4x4 :P )???

Czy ktoś jest posadaczem takiego modelu 4x4? Byłabym bardzo wdzięczna za opinie na jego temat. A może jakaś "lżejsza wersja"? Nie potrafię podjąć decyzji... Samochód ma służyć mi i mojemu dziecku w intensywnym przemieszczaniu się po drogach. Nogę mam raczej ciężką a styl jazdy bardziej sportowy niż eco... Nie wiem czy w tej sytuacji 190KM to dobra opcja... obawiam się, że mogę zbyt nadużywać mocy. Zatem POMOCY! :blink: Czekam na wszelkie porady

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy i zazdroszczę póki co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz auta na drogi słabsza wersja 1.6 o mocy 117 KM z napędem na przód da radę.

W jakim wieku masz dziecko ? Moja żonka wozi Jukiem w foteliku na tylnym siedzeniu dziecko i powiem tak nie ma za dużo miejsca. Sam fotelik zabiera około 10 cm siedziska. Albo dzieciak ma nogi niemal na tylnym oparciu fotela kierowcy/pasażera albo kierowca/pasażer siedzi na desce roździelczej. Nie oszukujmy się Juke to mały samochód wygodny dla dwóch osób, z tyłu z nisko opadającym dachem raczej jest mniej komfortowo. Bagażnik również nie jest oszałamiający. Wózek dziecięcy która żona woziła w corsie nie chce się zmieścić do bagażnika większego Juke'a

 

Jeśli pytasz o minusy, to mają wszystkie wersje silnikowe: brak szyberdachu, przyciski od sterowania szybami nie podświetlane, brak podłokietnika w standardzie (można dokupić za 650 zł :)), szyby nie zamykają otwierają się automatycznie to mają w standardzie auta tańsze innych marek. Pióra wycieraczek dziwacznie się wymienia :)

 

Mój Juke jest wyposażony w NISSAN DYNAMIC CONTROL SYSTEM - fajny bajerek dla pasażera który siedzi z przodu, jest czym się bawić. Podczas jazdy ciężko go obserwować. Jest umieszczony na wysokości dzwigni zmiany biegów, albo jedziesz albo patrzysz się na wskaźniki. Wg. mnie powinien być umieszczony na górze konsoli. Można by było nie odrywając wzroku od drogi kontrolować jego wskazania. Kolejna sprawa ten wyświetlacz budową przypomina matrycę LCD, obecnie w słoneczne dni niewiele na nimi widać...

 

Kolejny minus, radio czyta pamięci USB o wielkości do 4 GB :)

 

Jeśli chcesz kupić wersję TEKNA ze względu na fabryczną nawigację, poszukaj jest wątek. Jeśli chcesz dopłącić 8-9 tyś do tego wynalazku to raczej nie warto.

 

Na pewno fajną sprawą przy małym dziecku są przyciemniane szyby. Te które fabrycznie ma Juke ze środka auta wieczorem wszytko dobrze widać.

 

Potarguj się w salonie o jakieś dodatki do auta w cenie wersji która chcesz kupić, nissan ma sporo dość drogich gadzetów do Juke'a. Można coś dostać i extra nie dopłacać, nam się udało (np. brak dopłaty za lakier metalik, fabryczny alarm zintegrowany z kluczykiem (w innym ASO chcieli 1500 zł dopłaty za niego), dywaniki do środka auta do bagażnika, chlapacze etc.). Dzwoniliśmy do różnych salonów i w jednych były gratis dodatki a w innych za dopłatą.

 

Daj znać na co się zdecydowałaś.

Edytowane przez xxyy777e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

190KM w Juke to moc pozwalająca w miarę dynamicznie się przemieszczać i bezstresowo wyprzedzać i wcale nie jest jej za dużo. :) Zawsze można włączyć tryb eco... Juke wcale nie jest taki lekki ani taki malutki jakby się wydawało.

 

Mam raptem 110KM, naprawdę do dynamicznej jazdy to wystarczy, bezstresowo również wyprzedzam. Po co 4x4 i 190km na drogę, rozumiem gdyby koleżanka napisała że będzie jazda na gorszych nawierzchniach jakiś teren etc.

Te tryby ECO, NORMAL i Sport mogło by ich nie być różnice są niezauważalne.

Juke jest mały, wstaw na tylne siedzenie fotelik dziecięcy... porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam raptem 110KM, naprawdę do dynamicznej jazdy to wystarczy, bezstresowo również wyprzedzam. Po co 4x4 i 190km na drogę, rozumiem gdyby koleżanka napisała że będzie jazda na gorszych nawierzchniach jakiś teren etc.

Te tryby ECO, NORMAL i Sport mogło by ich nie być różnice są niezauważalne.

Juke jest mały, wstaw na tylne siedzenie fotelik dziecięcy... porażka

 

 

u nas w rodzinie zagościł Juke jako dodatkowy samochód, mamy na przednim siedzeniu fotelik dla niemowlaka i jakoś się mieści,po demontarzu dolnej półki w bagażniku wózek też się mieści, dla walizek zakładam boxa na dach, nie ma co się oszukiwać to nie jest samochód segmentu C,

 

myślę że nie ma co uogólniać samochód jest charakterystyczny i to się chyba podoba kobietom

 

zastanawia mnie że wszędzie opisywane światłe do jazdy dziennej, w praktyce okazują się światłami pozycyjnymi

 

co do 4x4 to bym sobie zdecydowanie darował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka Nova Wroc prosiła o plusy/minusy może ktoś jeszcze coś zaobserwował w swoim Juku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...