Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] '97 problem z wtryskami


Zucho23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Moje autko to Primerka P11 z 1997roku.Motorek 1.6 99KM.Rok temu założyłem instalacje Stag 4 reduktor tomasetto i wtryski rail.Przejechałem na tym zestawie 16000km.W tej chwili jeden wtrysk tłucze się strasznie, podniosło sie spalanie i zaczynają sie problemy z wolnymi obrotami.Niby instalacja jest na gwarancji ale jak pojadę do gazownika to wymienia mi na takie samo badziewie(inna sprawa,że gazownicy twierdzą,iż na tych wtryskach normalnie robi się po 100000km :) ) więc stwierdziłem,że sam wymienię wtryski.Zastanawiam się tylko czy wybrać Matrixy HD 344 czy HANA 2000czerwone?Proszę o podpowiedź w tej kwestii.Czy skomplikowana jest kalibracja takich wtrysków tzn.mozna to zrobic samemu czy lepiej jednak jechać do gazownika i czy dysze kalibracyjne do Hany trzeba rozwiercać czy można kupić gotowe na wymiar? Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanna

nie wierci się żadnych dysz tylko reguluje ciśnieniem na reduktorze, który notabene masz na styk

można zrobić samemu, zasysasz program od producenta kupujesz kabel i cieszysz się z jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hanna

nie wierci się żadnych dysz tylko reguluje ciśnieniem na reduktorze, który notabene masz na styk

można zrobić samemu, zasysasz program od producenta kupujesz kabel i cieszysz się z jazdy ;)

 

 

a jakie powinno być ciśnienie na reduktorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji Hana najlepiej pracują na ciśnieniu 1,2 Bara, jednakże zazwyczaj stroi się instalację na ciśnieniu 1 Bar (+,-)(mniejsze ciśnienie mniejsze obciążenie dla wtrysków).

W zależności od reduktorów, możesz nie móc zejść tak nisko z ciśnieniem (np Zavoli S-oryginał), a z twoim nie powinno być problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...