Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

opony 33x12,5r15 terano 1


ceniakenzo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegow moze ktos z was probowal wciasnac oponki 33x12,5r15 do terrano 1 bez podnoszenia budy na orginalnym zawieszeniu ?? mi sie przypomina ze ja chyba takie mialem z 7 lat temu, zastepcze na jakis czas ale nie jestem pewien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na orginalnych nastawach zawieszenia podejrzewam ze mozesz miec małe problemy, moze lepiej podkręcić na drążkach i powinny wejsc, tylko nie jestem pewien jak to będzie w zakrętach, czy nie będzie darło o ranty błotnika...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja wlasnie pamietam ze wstawilem jakies oponki i musialem podginac z przodu blotniki, ale niewiem jakie to byly oponki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno nie wejdzie, na stronie calmini kiedyś czytałem że do wd21 d21, 3" liftu na zawieszeniu dają założyć 32

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam standardowe 31x10,5r15 i wsumie jest tam jeszcze miejsca 2" jeszcze go podnosze na sprezynkach ironmena a przod ile sie da na standardowych drazkach. ale opony 2cale wiekrze to tylko 5cm przeciesz , czyli po 2,5cm z kazdej strony to nie wiele. a ty jak to widzisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę tak że nie uwzględniłeś 5cm na szerokości która musi się schować w błotniku przy skręcie i podniesieniu koła i to raczej szerokość wpływa na to że się nie zmieszczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

są rożne poszerzenia jedna do wewnątrz wystają bardziej inne mniej,

jeszcze jak piszecie o oponach to proponuję dopisać jakie macie ET i szerokość felgi bo do tego też dużo zależy :) wychodzi inny profil niż człowiek by się spodziewał :)

2 " na 33 to maławo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie jak to jest z tym ET i jakie powinno byc by wsadzic opony np 33"x12,5"r15 ? Mam orginalne felgi Nissana i nawet nie wiem jakie mam ET

 

 

Dodam ze to nie moje zdjęcia, zapożyczyłem z internetu bo takie felgi własnie mam

post-55051-0-76497800-1345405611_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typowo było w okolicach +12

przelicz o ile przesunąć płaszczyznę montażową felgi żeby wewnętrzny bark został w tym samym miejscu ... na skróty o połowę różnicy szerokości na zewnątrz czyli od swojego ET odejmujesz.

jeżeli opona może siedzieć głębiej niż teraz to dodaj to do tego co ci wyszło :) wymiary są w mm jakby coś

 

 

a jeszcze zapomniałem ... do tego wypadało by sobie jeszcze wyliczyć jakie jest potrzebne nowe przełożenie przekładni głównej albo prędzej o ile będzie oszukiwał prędkościomierz i o ile będzie miał mniej siły, znacznie trudniej wyznaczyć o ile skróci się czas życia łożysk i uk. kierowniczego :P i wzrośnie spalanie

 

jak w końcu dorwę silnik to wtedy zmienię kapcie,

mam przełożenie główne 4,85, a 27T maja 4,625 co już mi daje zapas, gdybym wziął 2,7 z kompem to już w ogole było by ok

ale zastanawiam się czy może nie przejście na benzynę i wtedy przełożenia jeszcze fajniej wyglądają na 33 było by jak na nominale :)

Edytowane przez hugh_h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo bede robil operacje, oponki 31/10,5r15 zakladam na felgi 10" et-50, zobaczymy co z tego wyjdzie jak je wrzuce to dodam fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo bede robil operacje, oponki 31/10,5r15 zakladam na felgi 10" et-50, zobaczymy co z tego wyjdzie jak je wrzuce to dodam fotki :D

ja mam et-30 felga 8x15 opony 31x10,5x15 mam budę podniesioną o 5cm na drążkach obecnie auto trochę siedzi bo wyciągarka z przodu swoje robi, musze przestawić drążki na wieloklinie. Wracając do Opon i et felg to 33 spokojnie wejdą przy podniesienu budy i podkręceniu na drążkach ale nie zapominajcie o tym że samochód skęca i trzeba dobrze wymieżyć żeby opona przy skręcie nie obcierała o błotnik na dole przy progu i z przodu. No i jeszcze ważne jakie masz pszerzenia nadkoli. A i jeszcze jedno felga z dużym et i duża opona zweryfikuje ci całe zawieszenie z przodu, zaznaczam CAŁE szykuj się na remont zawiechy, czasami duże et w feldze i duża opona weryfikuje również łożyska kół, ale to chyba wiedza elementarna, a poza tym to moim zdaniem warto poszeżyć terrano, znacznie lepiej się prowadzi w szczególności jak jest wyliftowany na zawiasie i budzie, jest bardziej stabilny.

 

a i jeszcze jedno, optymalnym rozmirem opon w TI po lifcie budy 5cm to 12"x11,5"x15" albo odpowiednik metryczny polecam tę stronkę można sobie sprawdzić odpowiedniki opon calowych do metrycznych i odwrotnie. http://www.kilometr.com/naprawiam-t-3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na opone 10,5 to felgi 9" polecają jako maks,

 

chyba miało być 32x11,5x15

 

no tak ale mam felgi 10" i opony takie jakie mam :) wiec bede probowal tylko do polski wroce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem każdy ma co ma ... ale w teren kiepskie bo felga za bardzo wystaje i taki już trochę niemiecki tuning wyjdzie.

 

taka stronka przy okazji -jak wyglądają opony na rożnych felgach http://tyrestretch.com/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

no zobaczymy :) mysle ze za nie caly tydzien zrobie fotki to sie posmiejemy, albo po podziwiamy hehe

 

w końcu sie udało założyłem 31x10,5r15 cooper Discoverer stt na felgi detz dakar 15x8 ET-30 nie obyło sie bez podcinania błotników. :D hehe a ciekawe jak ja chcialem wcisnac 33" hehe

niebawem dodam jakies fotki :D

Edytowane przez ceniakenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w TI ale w T II 33 cale nie ma szans. Mam 31 " et - 40 buda 45mm + drążki też dużo skręcone, błotniki przycięte na max i to potrafi w terenie przycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przesadziłeś z ET... ja mam 31 et -25, buda nie ruszana podkręcony na drążkach, nie ociera.... tył chowa się w nadkolach przy wykrzyżu... na styk ale się chowa, przód potrafi dobić na "policjancie" jak się na pełnej pycie przejedzie... ale w terenie bezproblemowo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przesadziłeś z ET... ja mam 31 et -25, buda nie ruszana podkręcony na drążkach, nie ociera.... tył chowa się w nadkolach przy wykrzyżu... na styk ale się chowa, przód potrafi dobić na "policjancie" jak się na pełnej pycie przejedzie... ale w terenie bezproblemowo...

no może i trochę przesadzone a to dlatego że auto jest wywrotne i chciałem to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie miało być et-25 ale dotz dakar nie mieli takiego ET. po podniesieniu 2cale autko przestało sie trzymać drogi, prawie każdy zakręt 90 stopni jak lekko popadało wchodziłem driftem, o rondach już nie wspomnę :P ale wkoncu to 3.0 v6 ma troche mocy. po wymianie wszystko wróciło do normy, po za błotnikami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...