Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czujnik Przyspieszenia ESP G-sensor


mukat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Stałem się posiadaczem Nissana pickup 2004 (silnik po wymianie) 2,5 Di. Kupiłem go już z kodem błędu 17 czujnik G-sensor. Z tego co zdołałem wyczaić w sieci jest to czujnik przyspieszenia ESP. Potrzebuję pomocy w lokalizacji tego czujnik i wskazówek jak go naprawić.

 

Witam

Widzę, że to chyba jest ciężki temat. Może ma ktoś schemat instalacji albo jakąś wskazówkę która mogła by pomóc.

Podobno ten czujnik przyspieszenia jest połączony razem z czujnikiem poduszki powietrza.

 

Monologu ciąg dalszy.

Jestem coraz bliżej. Wiem już gdzie jest i jak go sprawdzić. Jak znajdę trochę czasu to się za to zabiorę.

 

Witam ponownie

Problem rozwiązany. Czujnik znajduje się pod siedzeniem kierowcy. Mam schemat. Jak ktoś będzie potrzebował pomocy to proszę o kantak. Przyczyną awarii ABS i G-sensora była przerwa w obwodzie. Jak się okazało samochód miał wymieniany lewy przedni błotnik. Pod tym błotnikiem biegnie wiązka kabli, która widocznie podczas stłuczki lub wymiany błotnika została uszkodzona. Uszkodzenie wiązki było niewidoczne. Dopiero pomiarami można było stwierdzić gdzie i które przewody zostały uszkodzone.

Na razie jest wszystko OK i delektuje się jazdą.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...