Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P11 - zbiornik w koło


Gość Roswell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam u siebie 48l i jest tak jak mowisz

Ciekawe jakie rozmiary ma ten twój "baniak"że ma 48? Dostosowany do kształtu komory? Bo komory p11 WP i 144 są takie same! Mój jest 42l. I ledwo równa się z podłogą, a po bokach ledwo ściereczkę można upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, to co pisze Tofu jest tu bardzo istotne. Ja mam u siebie zbiornik 50 a wchodzi oczywiście 42 gazu. Wydaje mi się że większego już nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w WP11 jest 650x270 (zrezygnowałem z miejsca pod rynienką, trochę ją podciełem) i jest równo z podłogą. Po podgięciu pływaka wchodzi max ~63 litry. Wydaje mi się, że wnęki między hatchbackiem, sedanem a kombi różnią się tylko głębokością (średnicę mają taką samą).

Edytowałem rozmiar powinno być 650x270.

Edytowane przez ulisses
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HB, 48l zbiornik, 42l gazu wchodzi (pływak podgięty), podłoga równo. Mogę później sprawdzić wymiary, bo jestem poza domem i nie mam przy sobie papierów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie w HB butla 48 L max zatankowana 36 L. W bagażniku równiutko nic się nie wybrzusza. Butla Bormecha.

 

imag0046xn.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez jac_brutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie szkoda Ci tych 10L więcej??? podgiąć pływak i tankować, miałem, w nismo 62L potrafiło wejść 60L i nic się nie działo, wielozawór ma zabezpieczenie, najwyżej po śmierdzi gazem trochę po zatankowaniu i nei wyjeżdżeniu części gazu ;) ale za to zasięg większy, 550km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakoś nie zależy mi na powiększeniu zasięgu, stacji z lpg jest na tyle dużo żeby się nie martwić że zabraknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam u siebie 48l włożone, realnie wchodzi do niego 37l. Muszę powiedzieć że podłogę mam lekko zakrzywioną - niecały centymetr wyżej tam gdzie jest butla względem boków. Mi to jakoś nie przeszkadza :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nissan primera P11 kombi 1,8 benzyna 2000r.Gaz założony rok temu (Tartarini) Zbiornik 60l całkowicie schowany i przykryty tak jak było koło zapasowe.Realnie wchodzi 48 do 50L gazu zależnie od stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Panowie, zależy mi na informacji czy do P11.144 hb (czyli P11 po lifcie, a nie P11 czy WP11) wejdzie zbiornik o średnicy 650 mm.

 

Ulisses ma inny model bo wp11 (kombi) włożył zbiornik 650x270. Niestety nie wiem czy p11.144 ma na 102 % tyle samo miejsca na zbiornik co wp11, choć widzę że NEO NFS to potwierdza. Czy jeszcze ktoś może to potwierdzić ?

 

Do p11.144 jak i do p11 kilka osób podaje (Dominik14, maius, jac_brutek, stoneface iż wsadzili zbiorniki 48l lecz nie podają ich średnic. Czy możecie sprawdzić w papierkach butli LPG ile macie średnicy ? Czy wejdzie zbiornik 650 mm?

 

Roswell masz p11 i włożyłeś 630x200 ale czy ma jeszcze luz ? Czy wejdzie większa średnica?

pozdrawiam

 

MelGibson_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 630x200 ale jest trochę luzu po bokach na górze, kwestia tylko, czy na samym spodzie wnęki na koło też jest miejsce. Tego niestety nie widać, pewnie trzeba by przymierzyć ten większy zbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Koledzy jest pytanie właśnie o zbiornik jaki najwiekszy zbiornik LPG mozna włożyc do koła w primerze p11 97 r liftback . 55 litrów tam wejdzie? i jaka najleprza firma od zbiorników?? . A po odgięciu tego pływaka jaka ilość wejdzie do takiej 55-tki bo chodzi o to że nie chce za czesto tankować i mam do wyboru albo w koło jak największy, albo walec co radzicie ??

 

http://allegro.pl/zbiornik-bormech-34l-44l-48l-55l-wewnetrzny-i3475951366.html

http://allegro.pl/z237-zbiornik-toroidalny-ac-tytan-gas-630-225-54l-i3483619720.html

http://allegro.pl/butla-zbiornik-lpg-65l-nowy-650-250-uszczelka-i3469093315.html

http://allegro.pl/z170-butla-zbiornik-toroidalny-bormech-600-270-60l-i3484375994.html

Edytowane przez damiannik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz sobie wnękę, do tego zobacz, jaka jest rópóżnica, przy której nei przeszkadza Ci podniesienie podłogi, i będziesz wiedział jaki zbiornik chcesz,

podgięcie pływaka na maxa pozwoli wbic do butli prawie max gazu, ważne aby też był dobrze zamontowany, czyli do jazdy do przodu, by wybierał gaz do końca, pamiętaj, że do butli dobiera się WZW, i jak będziesz miał mniejszy to będziesz musiał przedłużyć wężyk poboru gazu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak tam sobie czytam wasze wypowiedzi to stwierdzam że mam mały ten zbiorniczek i pewnie by się zmieścił jakiś większy.

MelGibson pytałeś dokładnie o wymiary - więc dokopałem się do papierów i mam taki: STAKO 630x204 o pojemności 47litrów (80%~38l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mi tak bardzo nie zależy, zapomniałęm o tym jak umawiałem się na montaż instalacji. A teraz to troszkę dużo roboty - no i nigdy tego nie robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Mi zmieścił się zbiornik 650x230, ale podłoga wyrównana gąbką. Pojemność 55 litrów Stako do LPi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...