Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

czujnik uderzeniowy - wstrząsowy gdzie go szukać


marcin478
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie czy w benzynie jest czujnik wstrząsowy -uderzeniowy odcinający zasilanie pompy  po kolizji czy  uderzeniu ?

jeśli tak to gdzie go szukać

chodzi o to ze po kolizji silnik kręci a nie odpala i podejrzewam właśnie takowy wyłacznik sam silnik jest nieuszkodzony

ewentualnie czy wystrzał poduszki bocznej mógł zablokowac sterownik silnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem i nie słyszałem o tym czujniku w x2.0, w dokumentacji pod hasłem impact sensor też nic nie znalazłem. Na allegro też nie ma takiego. Widziałem to kiedyś w fordzie. Był w bagażniku i miał grzybek czerwony do baciskania w razie zderzenia.


jak w temacie czy w benzynie jest czujnik wstrząsowy -uderzeniowy odcinający zasilanie pompy  po kolizji czy  uderzeniu ?

jeśli tak to gdzie go szukać

chodzi o to ze po kolizji silnik kręci a nie odpala i podejrzewam właśnie takowy wyłacznik sam silnik jest nieuszkodzony

ewentualnie czy wystrzał poduszki bocznej mógł zablokowac sterownik silnika ?

te są od poduszek

post-58920-0-51653000-1387814561_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdz dokladnie bezpieczniki, ja tak mialem w ktoryms aucie zacznij od tego banalne ale...... wyciagaj po kolei i sprawdzaj dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie czy w benzynie jest czujnik wstrząsowy -uderzeniowy odcinający zasilanie pompy  po kolizji czy  uderzeniu ?

jeśli tak to gdzie go szukać

chodzi o to ze po kolizji silnik kręci a nie odpala i podejrzewam właśnie takowy wyłacznik sam silnik jest nieuszkodzony

ewentualnie czy wystrzał poduszki bocznej mógł zablokowac sterownik silnika ?

to może opisz szczególowo sytuację i może daj zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dodawac auto rozbite tyłem a silnik nie chce odpalac nie za bardzo wiem gdzie szukac przyczyny

Edytowane przez marcin478
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu dodawac auto rozbite tyłem a silnik nie chce odpalac nie za bardzo wiem gdzie szukac przyczyny

a mogę bardzo poprosić o te zdjęcia to dużo pomoże w diagnozie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis przyjrzałem sie troche temu wszystkiemu zczytałem też błedy z kompa ( brak ) i doszedłem do wniosku że to cos z zasilaniem paliwa tzn od uderzenia pewnie poszło cos przy zbiorniku moze pompa albo którys z przewodów zagiety  napewno uszkodzony jest zbiornik wegla aktywnego a sam zbiornik paliwa tez mocno oberwal nie da sie tego dokładnie obejrzeć  bo pogniecione

narazie dziekuje za pomoc za jakis czas będe cos z z tym robił to dam znać co było przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis przyjrzałem sie troche temu wszystkiemu zczytałem też błedy z kompa ( brak ) i doszedłem do wniosku że to cos z zasilaniem paliwa tzn od uderzenia pewnie poszło cos przy zbiorniku moze pompa albo którys z przewodów zagiety  napewno uszkodzony jest zbiornik wegla aktywnego a sam zbiornik paliwa tez mocno oberwal nie da sie tego dokładnie obejrzeć  bo pogniecione

narazie dziekuje za pomoc za jakis czas będe cos z z tym robił to dam znać co było przyczyną

daj zdjęcie to Ci powiem co jest przyczyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Loguje sie pierwszy raz. Mam Primere P12. Miałem przednią stłuczkę. Poszła lampa lewa w drobny mak, zderzak przód, interkuler. Po zderzeniu nie mogę uruchomić silanika, kręci lecz jakby nie dostawał paliwa. Słyszałem o wyłaczniku uderzeniowym. Czy wiecie gdzie on jest i czy wogule jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podbijam bo problem nie rozwiązany ale muszę się w końcu tym zając

kolego karibox1 pomożesz ( podpowiesz) coś z przyczyną nie odpalania i lokalizacja czujnika

dorzucam zdjęcie

post-73741-0-98450900-1393863923_thumb.jpg

Edytowane przez marcin478
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loofer - spoko, wyklepie się :devil::)

No nie wygląda to przyjemnie ......

marcin478 jaki jest teraz sens szukania przyczyny nieodpalania w tym 'aucie' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo silnik był naprawde w dobrym stanie ( po kapitalnym remoncie zrobionym przez poprzedniego właściciela )  jeździłem nim kilka miesiecy i chodził naprawde super zero  problemów brania oleju itp

i albo go przeloże do innej  budy albo sprzedam ( wiadomo na chodzie ławiej sprzedac )

 

 

to jeszcze pytanie z innej beczki  czy ma ktoś schemat układu paliwowego w tym silniku chodzi mi o to że z listwy wtryskowej nie ma powrotu do baku a wiec jak działa układ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...