Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tomi_St
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za to ja Was cupnę!

Wracać mi zaraz do tematu! :D


Dzisiaj stwierdziłem brak alarmu.Nie działa dioda na guziorze i próba otwarcia nie powoduje wzbudzenia.Zastanawiam się,czy to coś stało się samo od siebie,czy w trakcie wymiany drzwi w warsztacie coś pokombinowali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zastanawiam się co Ty Jacenty za karambole miałeś, którymi nam się nie pochwaliłeś?

Bo o wymianie drzwi pierwszy raz słyszę. :|

Jak to nie mówiłem??? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj zasieję ziarno niepewności ;)

 

A jednak...

Właśnie wymieniłem swój 1,5 roczny AKU na gwarancji... Jak się okazało nie przeszedł testu - "Uszkodzony do wymiany".

Kilka dni temu z dnia na dzień nie odpalił.

Auto garażowane i jeżdżone kilka razy w tygodniu na dłuższych odcinakach a nie tylko w koło komina.

 

W poprzednim QQ AKU wytrzymał 4-ry lata bez doładowania.

Ciekawy efekt dawał S/S. Logikę diabli wzięli... niby powinien badać stan AKU.... taaa jeszcze go dobijał i wyłączał niepotrzebnie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj zasieję ziarno niepewności ;)

 

A jednak...

Właśnie wymieniłem swój 1,5 roczny AKU na gwarancji... Jak się okazało nie przeszedł testu - "Uszkodzony do wymiany".

Kilka dni temu z dnia na dzień nie odpalił.

Auto garażowane i jeżdżone kilka razy w tygodniu na dłuższych odcinakach a nie tylko w koło komina.

 

W poprzednim QQ AKU wytrzymał 4-ry lata bez doładowania.

Ciekawy efekt dawał S/S. Logikę diabli wzięli... niby powinien badać stan AKU.... taaa jeszcze go dobijał i wyłączał niepotrzebnie :/

Jeszcze dwa tygognie temu mialam renault lagune 2,2 dci 150 km, 10 lat stara, duzo w niej bylo zepsute, ale akumulator od nowosci kreci jak idiota, oddalam go w cene za QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udowodnij wobec tego. :D Bo albo byłem wtedy na urlopie albo pisałeś gdzieś indziej albo może byłem nachlany. W każdym razie nie pamiętam. :P

Ze względu na podeszły wiek i amnezję...

 

O czym ja miałem pisać??? :blink:

A! :rolleyes:  Miałem przytarte tylne prawe drzwi dość mocno bo do blachy,lakiernikowi nie chciało się tego prostować,więc poprawił :D i drzwi nadawały się tylko do wymiany.Przy okazji poszedł też do wymiany tylny zderzak,listwa błotnika i listwy drzwi(plastikowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie tylko mnie zaskoczył dziad... żeby dobić AKU... :devil:

Dla mnie od początku był i będzie zbędny... Szkoda, że zamiast wyłącznika nie ma włącznika. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dwa tygognie temu mialam renault lagune 2,2 dci 150 km, 10 lat stara, duzo w niej bylo zepsute, ale akumulator od nowosci kreci jak idiota, oddalam go w cene za QQ.

 

W mojej Astrze 3 z 2006r oryginalny AKU wytrzymał 9 latek (bez żadnego ładowania). Czyżby AKU w QQ to naprawdę taki knot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej Astrze 3 z 2006r oryginalny AKU wytrzymał 9 latek (bez żadnego ładowania). Czyżby AKU w QQ to naprawdę taki knot?

Nie Aku knot tylko system ładowania jest Knotem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u was akumulator jest ładowany tylko na wolnych obrotach tak???

A kto Ci tak powiedział???

Obserwowałem w systemie jak ładowanie pracuje inie zauważyłem tego o czym piszesz.Na wolnych ładował stale,na obrotach ,niezależnie czy niskich czy wysokich,raz załączał,raz wyłączał.Wyglądało to tak jak ładowanie pulsacyjne.

Nie Aku knot tylko system ładowania jest Knotem!

Tak może być,ale nie u wszystkich! Elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ładowanie jest non-stop przynajmniej do 3-3,5krpm. Jak hamujesz silnikiem to napięcie wzrasta.

Akumulator miał wewn. zwarcie. Nie sądzę, że to alternator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po wymianie akumulatora,nie tylko w nowym aucie ktoś sprawdza Wam napięcie ładowania alternatora? Ma to zasadniczy związek z żywotnością nowego akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają ale nie jest to takie oczywiste bo napięcie ładowania nie jest cały czas takie same.

Komputer analizując sposób jazdy i obciążenie decyduje o tym czy w danym momencie można dołączyć alternator czy też nie.

Serwis potwierdził, że tak jest - niemalże chwaląc się że to szczytowe osiągnięcie techniki. A tym że użytkownik będzie musiał wymieniać akumulator co 2 lata  to już się nie martwią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie własnych obserwacji oraz "literatury" technicznej widzę, że te wszystkie nowe samochody z systemem "SS" skonstruowane są w ten sposób, że najefektywniej ładują akumulatory w czasie hamowania silnikiem.

Wobec tego teraz wyciągnę daleko idące wnioski i stracę przychylność Edzia ;) - pewnie jeździcie na luzie i dlatego Wam bateryjki siadają. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...