Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Bezkluczykowe odpalanie patha


vansik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z bez kluczykowym odpalaniem patha.

Mianowicie wsiadam do autka po otworzeniu go naciskając guziczek na klamce naciskam hamulec(mam automata)  po czym chce przekręcić kluczyk(ten wmontowany na stałe nie wkładam do stacyjki kluczyków) wtedy powinna zwolnić się blokada i powinna być możliwość przekręcenia stacyjki(pojawia się na desce rozdzielczej na zielono symbol kluczyka). I autko odpala ale u mnie bardzo często mam czerwoną lampkę kluczyka i nie mogę przekręcić kluczyka nawet po wciśnięciu pedału stopu.

Na pewno działa to tak że wciskam stop i przekręcam kluczyk odpalam u mnie jest z tym problem i muszę często wkładać do stacyjki kluczyk wtedy blokada się zwalnia i autko odpala. Sprawdzałem z drugim kluczem jest to samo , baterie wymieniłem, wymieniłem też (bynajmniej tak twierdzi mechanik czujnik pod pedałem hamulca odpowiadający za zwolnienie blokady i zapalenie się lampki zielonej(pod pedałem są 2 czujniki lampki stop i właśnie zwolnienia blokady aby autko odpaliło)) Nie mam pojęcia co mam sprawdzić i co może być przyczyną nie zauważyłem jakiejś powtarzalności raz działa 2 ,3 razy raz wcale w ciągu dnia. Proszę o pomoc :)

Dodam iż bezkluczykowo auto sie otwiera chodzi o bezkluczykowe odpalanie silnika :)

Edytowane przez vansik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KeyLess powinien zgłosić zieloną kontrolką że kluczyk został uwierzytelniony. I wtedy będziesz mógł odpalić ja u siebie nie zauważyłem z tym problemu ale kluczyk musi być w okolicach fotela kierowcy. Czasami brak autoryzacji występuje gdy położę kluczyk na siedzeniu pasażera oraz gdy go włożę do wnęki nad manipulatorem skrzyni rozdzielczej.

 

Jeśli problem będzie się powtarzał to musisz zgłosić sprawę do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa to co napisał sq9mcs

 

proponuje jeszcze sprawdź to na 2 kluczyku,

 

problem może być też w bateriach, mimo że auto otwiera się pilotem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa to co napisał sq9mcs

 

proponuje jeszcze sprawdź to na 2 kluczyku,

 

problem może być też w bateriach, mimo że auto otwiera się pilotem 

Na drugim kluczyku jest to samo , baterie nowe wymienione. 

Do głowy przychodzi mi jeszcze może antena nadawcza może coś z nią jest nie tak tylko nie wiem gdzie ją znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł sterujący znajduje się nad klamką otwierającą maskę silnika.

Anteny:

W klamkach przednich drzwi - dla sygnału zewnętrznego

Nad nogami pasażera z przodu, bliżej środkowego tunelu (osłonięta wąską pokrywą)

Pod drugim rzędem siedzeń (niedaleko schowka, pod fotelem za kierowcą)

Pod trzecim rzędem siedzeń (w okolicy mocowania złączki pasa bezpieczeństwa).

W pokrywie bagażnika (na lewo od przycisku nad tablicą rejestracyjną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł sterujący znajduje się nad klamką otwierającą maskę silnika.

Anteny:

W klamkach przednich drzwi - dla sygnału zewnętrznego

Nad nogami pasażera z przodu, bliżej środkowego tunelu (osłonięta wąską pokrywą)

Pod drugim rzędem siedzeń (niedaleko schowka, pod fotelem za kierowcą)

Pod trzecim rzędem siedzeń (w okolicy mocowania złączki pasa bezpieczeństwa).

W pokrywie bagażnika (na lewo od przycisku nad tablicą rejestracyjną)

 

Dziekuje za informacje jak myślisz od czego zacząć sprawdzanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A więc może się to komuś przyda ale przyczyną było zwarcie n antence jednej z paru które się tam znajdują co powodowało sianie zakłóceń. Antenę nową kupiłem w serwisie nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam,

 

Chciałbym podpiąć się pod temat. Auto miałem u mechanika, on nie wiedział że odpala się go bezkluczykowo, odpalił go wsadzając kluczyk, od tej pory nie mogę odpalić go bezkluczykowo, za każdym razem muszę wkładać kluczyk, bez kluczyka stacyjka nie przekręca się przycisk push jest wciśnięty. Moje pytanie brzmi czy można jakoś odblokować ten przycisk push aby przekręcić wbudowaną stacyjkę bezkluczykowo ? 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

sory za odgrzanie kotleta ale jak sprawdziłeś że było zwarcie akurat na tej konkretnej antenie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sory za odgrzanie kotleta ale jak sprawdziłeś że było zwarcie akurat na tej konkretnej antenie ?

 

 

Hej jednak antena moim zdaniem to była sciema ASO po paru dniach problem wrócił. Ale rozwiązałem go sam zamówiłem czujnik światła stopu ( jest pod pedałem hamulca) to była przyczyna po prostu czujnik nie dawał sygnału że wciskam stop i path nie pozwalał przekręcić kluczyka bo myślał że nie    wciśnięty jest pedał  stopu. Gdzieś to wyczytałem na zagranicznych forach i w ciemno w ASO zamówiłem wymieniłem i buja. (podejrzeń nabrałem jak koleś na światłach mi zgłosił że raz mam światła stopu raz nie mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich,

nie wiem czy w dobrym miejscu się podpinam ale mam podobnej natury problem - odpinałem akumulator na około godzinę i Path zrobił się "kluczykowy", tzn. odpala tylko gdy wsadzam kluczyk w stacyjkę. Oczywiście blokowanie auta przyciskami na klamkach również nie działa. Próbowałem kodować piloty (sprawne są, testowałem) chyba wszystkimi dostępnymi procedurami znalezionymi w sieci. Oczywiście bez pośrednictwa interfejsu Nissanowskiego, którego nie posiadam.

Pytanie: co z tym robić? Ktoś miał podobny problem? Albo jakiś zaawansowany użytkownik z mojej okolicy (Sosnowiec, Katowice i przyległości) ma interfejs i chce poratować kolegę według wcześniej ustalonych zasad :) ?

Za wszelkie namiary sprawdzonych warsztatów również będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tego Consulta to gdzie, poza ASO oczywiście, można spotkać? Ma któryś z Szanownych Kolegów taki sprzęt? Obdzwoniłem okoliczne warsztaty i blado...  Pan od dorabiania kluczy też się poddał... ale consulta nie miał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...