Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik uruchamia tylko na "luzie"


arczi74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam pytanie w sprawie uruchamiania silnika.
Czy żeby uruchomić sinik, skrzyni biegów  musi być na "luzie" ?
Moja żona która użytkuje samochód,  stwierdziła , że ma problemy z uruchomieniem silnika , nie ma żadnej reakcji na przekręcenie kluczyka w stacyjce.
Byłem w serwisie ,tam nie stwierdzono żadnych problemów.
Wczoraj znowu problem z uruchomieniem ,po ustawieniu drążka skrzyni biegów na luzie............ samochód odpalił (ja nigdy nie miałem problemów , może dlatego ,że nigdy nie uruchamiałem silnika  na biegu, oczywiście sprzęgło wciśnięte)

Być może tak ma być ,nikt nigdy nie zwracał uwagi w jakim położeniu jest skrzynia biegów podczas uruchamiania silnika ,  skoro nie było problemów.

Możecie napisać,  czy w waszych samochodach jest tak samo ?
 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wersji bezkluczykowej można zapalić:

- mając wciśnięte sprzęgło (pozycja drążka zmiany biegów nie ma znaczenia)

- mając wciśnięty hamulec - wtedy skrzynia musi być "na luzie"

Z podobnym problemem jak Twój spotkałem się na forum scenica - okazał się uszkodzony/odpięty czujnik wciśniętego sprzęgła.

 

** powyższe co napisałem, nie wiem czy ma zastosowanie przy wersji z normalnym kluczykiem. A co na to instrukcja? Mam ją w domu - to wieczorem zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam . Miałem podobną sytuację, mam wersję z kluczykiem i kiedyś auto nie chciało odpalić po przekręceniu stacyjki kilka razy zapalil normalnie . arczi wyjaśniło się coś w temacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce być uznany za zlosliwca, ale ten post ma już 2 lata :)

Troche odgrzales kotleta hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...