Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sprzęgło X-Trail T-30


witek01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki - ps. a często to się psuje? jakie są koszty ewentualnej naprawy oraz jak wyglądają objawy zepsutej dwumasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega ma diesla. Do 2,2 są dwa rodzaje koła jedno do 2003 i drugie od 2003. Koszt pierwszego około 3000 zł, drugiego około 2000.

Objawy uszkodzonego koła są bardzo różne. Od dziwnych dzwięków z okolic skrzyni, do drgań całego nadwozia lub szarpiącego sprzęgła.

Psuje się trochę rzadziej niż w autach europejskich.

Edytowane przez glo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kupilem niedawno x traila 2.2 136km. po przejsciu z b5 tdi tez zdziwilo mnie troszke to sprzeglo postanowilem sie temu przyjrzec stwierdzam ze ciezko chodzi z powodu zuzycia tarczy przez co docisk musi sie bardziej odginac mysle ze pomogla by wymiana na komplet luka mialem tak w jakims aucie kiedys ale wracajac do oryginalnego sprzegla zaobserwowalem ze ciezko chodzi od polowy w dol a zalacza sie prawie na gorze jest tam taka srobka przy pedale podkrecilem ja zeby nie wciskac tak gleboko a zeby biegi wchodzily bez zgrzytu i sprzeglo dziala idealnie poprostu nie jest potrzebne tak mocne odchylanie docisku podkreccie te srubke i sprawdzcie czy jest lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, tak jak piszę w tytule. Jechałem autostradą i przy zjeździe z niej wcisnąłem sprzęgło i na początku nie mogłem odnaleźć biegów. Po kilkukrotnym podpompowaniu pedału sprzęgła biegi zaczęły się pojawiać choć ich wrzucenie na właściwe miejsce nie było prostą sztuką. Ciężko jest włączyć jakikolwiek bieg a pedał sprzęgła nie odbija do końca, utrzymuje się w połowie swojego prawidłowego położenia i chodzi lekko.

 

Czy ktoś z was miał taki przypadek? Jutro zabieram się do pracy i nie wiem czy od razu odkręcać skrzynie i sprawdzać docisk oraz sprzęgło czy szukać przyczyny w wyprzęgniku lub też w pompie hydraulicznej? Płyn hamulcowy jest w stanie nienaruszonym, na próbę sprawdziliśmy czy nie zapowietrzyło się hydro ale wszystko wskazuje na to że nie. Jak już włączę bieg, sprzęgło się nie ślizga (od 1 do 6 biegu).

 

Proszę was o wskazówki i pozdrawiam :)

Edytowane przez Virilitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedys tak bylo, po wyjęciu skrzyni okazalo się że rozsypało się łożysko oporowe, zalozylem cały zestaw sprzęgła nowy. X2,2 D 136 , 2006 R , wtedy bylo 150 tys. przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

UWAGA !!!!!!!!!!

 

 

No to teraz od początku !!!

 

1. To nie sprzęgło.

2. To nie docisk.

3. To nie wysprzęglik.

4. To nie pompa sprzęgła.

5. To nie łożysko oporowe.

 

UWAGA, jeżeli chodzi wam ciężko sprzęgło lub też biegi nie chcą czasem dobrze wskoczyć. Zauważycie może że pedał sprzęgła jest niżej pochylony niż pedał hamulca. Nie bawcie się w doktora tylko na samym początku zajrzyjcie na podszybie za wycieraczką. Jeżeli zauważycie że mocowanie pedała (spawy-zgrzewy) odrywają się od podszybia to wystarczy podciągnąć pedał sprzęgła nogą na maxa (w kabinie samochodu) do góry. Druga osoba niech wywierci 4 nowe otwory i nitownicą połączy podporę (mocowanie górne) pedału sprzęgła z podszybiem-grodzią.

 

Po otwarciu maski ściągamy gumę oraz plastiki przy podszybiu, odkręcamy silnik wycieraczek i patrzymy jak wygląda grodź za nim, odległość około 10 cm od nadkola (ze strony kierowcy) w kierunku środka samochodu.

 

Podejrzewam że za stan rzeczy odpowiedzialny jest ciężko pracujący docisk sprzęgła.

 

 

PS

Ja wydałem na kompletne sprzęgło LUKa około 950 PLN za olej SHELLa 120 (75w-80) pln; gumki do pompki od sprzęgła 14 pln (pasują od Laguny) + trzy dni orania w kanale.

 

A wystarczyła wiertarka i 4 nity :D ------------------ FAKT FAKTEM, TERAZ JEST TAK LEKKIE SPRZĘGŁO ŻE GO W OGÓLE NIE CZUĆ --------------------

Edytowane przez Virilitas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

odkopię temat.

 

miałem wczoraj podobny objaw - biegi przestały płynnie wchodzić, czasem było ok, czasem nie. Za radą Virilitas-a zjęłem podszybie, ale u mnie nie było widać żadnych przełamań. Trochę gimnastyki w kabinie przy pedałach i znalazłem luźną śrubę M8... :thumbsdown:  pomacałem cały pedał z mocowaniem, bo zajżeć tam za bardzo się nie da i odkryłem, że ta śruba powinna być wkręcona w podporę pedału sprzęgła, żeby nie był luźny.

 

No więc ją wkręciłem i sprzęgło działa jak malina!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Sypie sie sprzeglo u mnie, co w takiej sytucaji warto wiedziec I ile kosztuje jego wymiana?

 

T30 2.2Di

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wciskanie było ciężkie to polecam wymienić na SACHS - u mnie chodzi o wiele lżej. Sprawdź dwumasę, jak padła to albo nowa albo jednomasa z Tino.

Sprawdź w jakim stanie jest uszczelniacz w przekąłdni kątowej, czasem lubi cieknąć. To samo uszczelniacz wału korbowego - warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłem sporo innych rzeczy przy okazji, więc ciężko określić jak to wyszło. Zwalenie skrzyni u mnie w mieście to od 350 do 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ruszaj uszczelniaczy pomiędzy dyfrem a skrzynką rozdzielczą na tył bo są niewymiarowe i trudno coś sensownego poza ASO dostać ( a w aso to koszt ponad 200zł )  

 

Jak pedał ciężko chodzi to jakiekolwiek nowe będzie chodziło lżej przez pewien czas a później znów się smar wytrze na wałku , docisk pordzewieje i znów będzie ciężko chodzić 

 

Jak holujesz na haku to zapomnij o dwumasie , mi nowa nie wytrzymała kilku tysięcy kilometrów przy ciąganiu półtorej tonowej łódki. 

 

W x-trailu za 350zł nie chciało by mi się wyciągać nikomu skrzyni , przez tylny napęd jest to dosyć uciążliwe w porównaniu do aut FWD, ale w dwa dni da się całosć ogarnąć.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzeki za poprzednie podpowiedzi.

 

Temat wraca slizgiem :thumbsdown:  Mam chetnego co chce wymienic sprzeglo 700pln, ewent. kolo dwumasowe 2400pln i robota 400-500pln. Brac tego mechanika?

Jak styjenka uwaza?


Wymienilem: sprzeglo 700pln, kolo dwumasowe 2400pln i robota 500pln.

Gwarancja 12mcy. Nowa Ruda, Dolnoslaskie.

 

Jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dobra za wymianę.

We Wrocławiu za taką usługę chcieli 700 zł.

Swoją drogą dość dużo za dwumasę wyszło, ja w zeszłym roku zapłaciłem 1500 zł za LUKa w sklepie oczywiście ;) Nie piszę o używkach.

Sprzęgło też LUK ok. 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

Od niedzieli jestem szczęśliwym posiadaczem X-Traila T-30 silnik 2.0 beznzynowy rocznik 2005, skrzynia manualna. Na dzień dobry mam do zrobienia sprzęgło i tu zaczynają się problemy gdyż do tego modelu wg wstępnych ustaleń może być sprzęgło z kołem dwumasowym jak bez. Moje pierwsze pytanie jak można to sprawdzić bez rozbierania sprzęgła???

Drugie pytanie to raczej do łódzkich posiadaczy X-Traili gdzie zaopatrują się w części, jakiś tani wart polecenia sklep, dostawca. O dziwo InterCars jest ubogi w częsci do tegoż modelu.

pozdrawiam i czekam na podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwumasa w 2.0? nie sądzę, ale niech się wypowiedzą właściciele aut z tym silnikiem a najlepiej podaj w sklepie VIN auta to Ci powiedzią co powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...