Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wytarta kierownica w QQ J10 - porady co zrobić z tym fantem


Gość waldemarus65
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To są skutki teorii gender :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co? Kopernik też była kobietą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hola hola! Ja Wam dam gendera! :D

 

Trzeba patrzeć z kim się pisze / rozmawia :P

ale @kajusDE nie pierwszy i nie ostatni , który popełnił taką "zbrodnię" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wszystko przez to niekompleyne zdjęcie ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorze a jaką wersje auta masz?

Czy porównywał ktos organoleptycznie kiere z golaska a tą z Tekny? W audi A6 w zależności od wyposażenia była inna kierownica (4 rodzaje bodajże) Bo ta kwasowość to jakoś śmiesznie brzmi, juz przedzej bym to słońce obstawiał tylko ze Polska to nie chociażby Włochy i 3 lata to trochę mało żeby słonko kiere tak zmęczyło.

Kiedyś sie mówiło ze ogólnie kiera meczy sie szybciej jak auta sa w miastach użytkowane a te z tras mimo wyższych km wyglądają jakoś lepiej, ale widac teorie sie zmieniają ;)

W zasadzie to wątek się już wyczerpał, ale ponieważ sam zaczałem to odpowiadam:

- Visia 2011 2.0dCi

- Jazda głównie po mieście, więc faktycznie więcej "obłapiam" kierownicę ;)

- auto jest garażowane w PL, więc to raczej nie wpływ słońca

- z tą kwasowością to raczej nie sądzę, bardziej obstawiałbym szorstkość (praktykuję podciąganie na drążku ;) )

- miałem już rozmaite auta, ale taką kierownicę mam pierwszy raz, zatem wg mnie to słaba jakość materiałów Nissana (wyciera się i frędzluje także tapicerka lewego podłokietnika kierowcy)

 

Ale tak czy owak to drobiazgi, dopóki auto jeździ. Prawdziwym utrapieniem dla mnie był DPF, dopóki go miałem, a teraz wreszcie spokój (odpukać w niemalowane).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chociaż mam J11 i przebieg 25500 to dzisiaj zauważyłem,że  kierownica (skóra) przeciera się na składaniu w górnej lewej pozycji.Masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mieliście coś podobnego ? jest to forma jakiejś gumy, ostatnio ją troche skróciłem ale pewnie znowu problem się odezwie. Macie jakąs recepte na to - nie mowimy oczywiście o wymianie... :)

post-95109-5873_thumb.jpg

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest skóra?

Bo jeśli tak, to albo czyszczenie i ponowne malowanie albo ponowne obszycie.

Zresztą jeśli to nie skóra, to też nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją obszyć.

150-200 zeta u dobrego tapicera i będzie lepiej jak z fabryki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak mówi Colins,znajdź fachowca i obszyj skórą.Efekt zayebiaszczy i problem z głowy.Niektórzy robią to na poczekaniu 2-4 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie i lakierowanie tej EKO dermy to stracona kasa i czas , tylko obszycie nową w zakładzie lub samemu jeśli posiasz odrobinę umiejętności manualnych .

mnie zajęło to 45 minut :) , z gotowym wykrojem i instrukcją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Fergulku podaj link gdzie to kupić :) U mnie też się prosi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.aliexpress.com/wholesale?spm=2114.01020208.8.5.oREewx&initiative_id=QRW_20151123063249&SearchText=nissan+qashqai+nv200+x-trail&productId=1981581761

 

Ja akurat wybrałem czarną nić , gdzieś był temat o obszywaniu , rok wcześniej już o tym pisałem ze wskazówkami i radam jak to zrobić i zdjęcia wklejałem po zakończeniu .

kiere mam obszytą ponad dwa lat i nic się z tym nie dzieje , nabrała połysku w miejscach najczęście obściskiwanych , ale jeszcze nic nie kremowałem , ani nie czyściłem .


Kruca bomba  rozstrzał cen spory :) teraz w linka zerknąłem , wybierzcie najlepszego wg waszego uznania , jeden ma za 25€ , drugi za 70€ a to ten sam towar :) , ale zawsze znajdzie się jakiś głupi co kupi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podeśle instrukcje - najlepiej w PDF - moznaby było dać na temat z instrukcjami itp

 

BTW. http://www.aliexpress.com/item/silicone-car-steering-wheel-cover-for-Nissan-Qashqai-Juke-Shiro-NV200-Note-Primera-Pathfinder-Leaf-Tiida/32396644479.html

 

w ostateczności można założyć coś takiego ale średnio to wygląda :/

Edytowane przez peceq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci raz założony temat odnośnie wytartej kierownicy w QQ.

Ludzie - czytajcie, przeglądajcie forum przed założeniem nowego tematu....plisss!!!

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/90865-sk%C3%B3rzana-kierownica-w-qashqai-16-z-2008r/?hl=kierownica

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99929-wytarta-kierownica/?hl=kierownica

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peceq, słuchaj Fergula :)

ja też obszyłem kierownicę zestawem z aliexpress. Kosztowało to około 100zł. Jak się ułoży później, to prawie jak fabryka. Materiał jest bardzo miły w dotyku.

Poszukaj na forum, dawałem fotki.


Całkiem ładnie to wygląda :) Widać, że ta skóra jest fajna w dotyku. Dzięki, że tak wszystko dokładnie opisałeś, mam nadzieję, że mi też to tak ładnie wyjdzie i że w ogóle dam radę :)


Fergul, dostałem obszycie, ale mam dwa pytania:

Czy dobrze ułożyłem materiał (wycieciami od przodu - zaznaczone na zdjęciu).

Od której strony zaczynać szycie i jak łapać nicią? Czy tak jak bym sznurował buta z jednej strony? / / / / ?

 

a0253928cfd9e747.jpg

 

 

[EDIT]:
Zrobione :)
Odnośnie wycięć, to mają być tak jak na zdjęciu wyżej.

Od czego zacząć? Długo się zastanawiałem. Zacząłem od lewego dołu, w kierunku przycisku "i". Następnie góra, a na końcu prawy dół. Na samym końcu już myślałem, że cała robota na marne, bo została mi dość duża fałda. Na szczęście skóra jest na tyle podatna, że udało się ją uformować.

Odmierzałem nić "na oko", x2 (bo przewlekamy ją przez igłę) i wiążemy koniec supłem. Przeciągamy przez ostatni ścieg (ale nie do końca) na materiale od strony zegarów (nie będzie tak widać) i przeciągamy igłę przez pozostawione oczko. W ten sposób nić nam się trzyma i możemy zaczynać szycie :)

przechodzimy igłą od środka do zewnątrz kierownicy pierwszego ściegu zewnętrznego materiału i następnie co drugie oczko idziemy na skos \ \ \ \.

Trochę nie ufam zakończeniu przeszycia, bo ciężko zrobić podwójne wiązanie, bo nić się nie chce związać. Trochę kombinowałem i mam nadzieję, że się nie rozwali :whistle:

Jeszcze jedno: Do końcowego ściągania całego przeszycia warto zaopatrzyć się w dwa szydełka, czy coś podobne (twarde metalowe pręciki średnicy około 3mm).

 

Wyszło całkiem ok, choć jeszcze skóra musi się ułożyć. Materiał jest bardzo miły w dotyku i nie pogrubił kierownicy (przynajmniej ja nie czuję różnicy).

 

3917b626202a19e0.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scal je razem , masz taką siłę moc potęgę ku temu ? 

 

ufff...Odzyskałam narzędzie do pracy ;)

 

Trzy tematy - odnośnie wytartej kierownicy połączone w jeden (wym. powyżej w linkach + ostatni o strzępiącej się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stało się jak w przysłowiu :

Gdzie diabeł nie może tam b..ę pośle ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ma ktoś może zdjęcia już obszytej kierownicy przez tapicera? Obszywacie na wzór oryginału czy według własnych upodobań? A jakaś instrukcja albo rada tak na wszelki wypadek jak zdjąć kierownice gdzieś może jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silk,powiem tak ,w Qashqaiu nie zdejmowałem kiery ale w Note tak i będzie to samo

Z tyłu kiery masz otwory w które wkładasz cienki wkrętak,są tam sprężynki,które trzeba odgiąć jednocześnie drugą ręką doginać poduchę z kiery.Wcześniej trzeba wypiąć klemę z aku bo będzie trąbić :D

Co do obszywania przez tapicera,na pewno jest lepiej to wykonane niż samodzielnie,co nie znaczy że samodzielnie jest źle,o nie!

Ale,tapicer,oprócz tego,ze położy nową skórę,to jeszcze jest ona klejona na obręczy,wygląda jak fabryczne nałożenie.Szwy poprzeczne nie są pogrubione co też powoduje inny wygląd.Ja miałem obszywaną górę i dół czarną,a boki alcantarą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robione u tapicera 370 zł razem z lewarkiem i mieszkiem obszyte nicią jaka jest na fotelach pod kolor 
rano oddałem o 17 odebrane 
efekt za***isty i godny polecenia

post-83943-0-88191200-1453202898_thumb.jpg

post-83943-0-39604500-1453202945_thumb.jpg

post-83943-0-79388500-1453203002_thumb.jpg

post-83943-0-89388600-1453203063_thumb.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 m@rcin - elegancko wygląda :spoko: Nówka sztuka....I faktura dobrana i kolor....i obciągnięta idealnie (bez skojarzeń)

 

Przekopywałam nasze zasoby forumowe i natrafiałam na różne foto kierownic w "obszyciach / pokrowcach i innych wynalazkach" (w różnych modelach) - muszę stwierdzić,że najestetyczniej wyglądają te regenerowane / obszywane przez tapicerów :)

Co profesjonalna ręka , to profesjonalna ;)

Patrząc na wartość auta - nie ma co skąpić na tapicera i warto mieć perfekcyjną fajerkę, co by oczu nie drażniła :D

Takie jest moje babskie zdanie :)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...