Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Automatyczna skrzynia biegów


Tomek70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z NAVARĄ z automatyczną skrzynią biegów: w czasie jazdy podczas dodawania gazu nie przerzuca biegów w górę. Po ponownym uruchomieniu zaczyna działać poprawnie do pewnego momentu. Czasem jest efekt jakby "wyskoczył" bieg i znów nie zmienia biegów w górę. Jeśli ktoś wie jaka mogłaby być przyczyna proszę o radę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt ci nie powie. Trzeba zrobić diagnostykę komputera skrzyni i wymienić olej. Ale jak okaże się ze nie ma błędów w systemie i wymiana nie pomoże to masz zamęczoną skrzynię. W związku z czym remont raczej nie będzie opłacalny. Ktoś tak dbał i jak widać będzie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to, ze włączył się tryb awaryjny czyli działa tylko wsteczny i 3 bieg.  

 

bawiąc się w jasnowidza, padł sterownik. 

 

a komputer pokaże błąd elektrozaworu. 


oleju nie wymieniaj bo przy naprawie sterownika bedzie trzeba caly zlac. 10l   


foto:

post-21294-0-48547500-1448873641_thumb.jpg

post-21294-0-95422400-1448873674_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsteczny też czasem ginie. W czasie diagnozy wyskoczył taki błąd; P1774 - zawór elektromagnetyczny: hamulec dla niskich prędkości, zakłócenie działania. Moja NAVARA zachowuje się dziwnie, raz jeździ dobrze a raz "kuleje".

Dzięki CAMO za podpowiedź. 


Como, w ogóle to dopiero teraz zauważyłem wiadomość od ciebie, sorki. Ja jestem z kuj-pom, okolice Włocławka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyłączysz silnik  i uruchomisz ponownie to skrzynia się resetuje i na jakiś czas wraca do normalnego trybu. dlatego czasem jeździ normalnie. 

 

nie obejdzie się bez wybebeszenia elektroniki skrzyni, dla 100% pewnosci mozna przy okazji sprawdzić wiązkę i zawory elektromagnetyczne, ale w 99% przypadkach pada komputer TCM . 

Edytowane przez camo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jakie miałeś wcześniejsze objawy?

Bo u mnie nie wiem czy to normalne że przy rozgrzanym silniku jak ruszam z butem to zmienia bieg dopiero w okolicach 5-6tyś. obrotów. Wydaje mi się to nienormalne. Oczwiscie jak jeżdżę normalnie to w okolicach 3tyś. widać zmianę biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam . 

Panowie koledzy kilka dni temu kupiłem Navare 2.5 d22 2003r  w dieslu z nawalaną 5/biegowa skrzynia . 

Nie bedzie remontu tylko szukam drugiej sprawnej , ale podczas szukania na trafilem na skrzynie 6/biegowa od 3.0 diesla .

Zwracam sie o pomoc w sprawie wyboru  skrzyni od 3.0 bedzie lepszym wyborem , czy jest to skrzynia wytrzymalasza jak 5 biegowa .?

Z gory dzieki i pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem bardziej polega na tym czy skrzynia da się zamontować bez większych dramatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej pisze , zapmomniałem uwzględnić czy skrzynia od 3.0 podejdzie w miejsce  starej . Ale widze ze w 2.5 rowniez wystepowaly skrzynie 6/biegowe .

Głownie chodzi o druga mocniejsza skrzynie ktora bedzie psaowała .

Nikt nigdzie nie pisał o wzmocnieniu skrzyni lub wymianie na mocnejsza . 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...