Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pulsar - pierwsze wrażenia i pytania


Piotr_S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Te zaprzyjaznione warsztaty to miały terminy za 3 tygodnie i niewiele taniej (do 800 stówek). A w takiej renówce mnie zbyli jakby to był inny silnik :) Tarcze i klocki z tyłu sam sobie wymieniłem. Komplet 300 zł. I godzina roboty. W aso mówili coś o 1500 zł. To nie jest tak, że sobie ze wszystkim jeżdże do nich. Klimę też naprawiałem poza aso. Po tym jak w aso mi krzyknęli prawie 1900 zł. Poza aso wcale nie wyszło jakoś szczególnie tanio. Przerabiałem zaprzyjaznione warsztaty z almerą. Może jam mam pecha, albo nie wiem gdzie szukać, w Krakowie to spotkałem głównie partaczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2020 o 14:18, tomkek1912 napisał:

Poza aso wcale nie wyszło jakoś szczególnie tanio. 

Zależy co robileś. Jak wymianę chłodnicy klimatyzacji to faktycznie trochę wydać trzeba. Sam przegląd z ewentualnym dopuszczeniem czynnika to pewnie różnice w cenie mógłby wyraźniejsze pokazać. 

W dniu 3.05.2020 o 14:18, tomkek1912 napisał:

W takiej renówce mnie zbyli jakby to był inny silnik.

Może Renault się obraziło że im Ghosna aresztowali :). Przecież wyprzeć się nie da skoro u mnie (nie wiem jak u Ciebie) ma górze silnika jest napisane H5 a na obudowie filtra oleju jak byk stoi Renault.

W dniu 3.05.2020 o 14:18, tomkek1912 napisał:

Może jam mam pecha, albo nie wiem gdzie szukać, w Krakowie to spotkałem głównie partaczy. 

Patrzyłeś przez dobrego mechanika na przykład? Ja w nowym miejscu wybierałem tych z najlepszymi ocenami i może poza jednym wyjątkiem się nie zawiodłem.

Edytowane przez kravvsebb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak szybko witam wszystkich, jako nowy członek rodziny Pulsara postanowiłem tu wpaść.

Od końca lutego jestem posiadaczem Pulsara 1.2 rocznik 2015 aktualnie 96.400 przebiegu. Jestem po zakupowym wpakowaniu grosza w autko. Świeży olej, oczyszczona klima, filtr powietrza K&N, wymienione hamulce (przód i tył nawiercane i nacinane od Mikoda), trochę dokładek zabezpieczających ( progi, zderzak przy klapie bagażnika, klamki), i coś co pierwszy raz robiłem - polerowanie lakieru ( kolor czarny).

Z autka jak na chwilę obecną bardzo zadowolony, szczególnie spalanie - spokojna jazda 90 - potrafię utrzymać średnio 4.3, spokojna jazda 100-120 w granicach 5.2 litra. (wynik nie osiągalny w drugim aucie żony Peugeot 207 1.4 VTI gdzie maks co udało mi się zejść to 5.8 ). Olbrzymi plus - więcej miejsca z tyłu i sporo większy bagażnik.

Edytowane przez cinek321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej G
2 godziny temu, cinek321 napisał:

Z autka jak na chwilę obecną bardzo zadowolony, szczególnie spalanie - spokojna jazda 90 - potrafię utrzymać średnio 4.3

Że z autka jesteś zadowolony, to się nie dziwię - Pulsar jest OK. Natomiast w kwestii spalania, to pod dystrybutorem czeka Cię niespodzianka - komp zaniża spalanie o 0,7 ltr/100 km, tak więc nie sugeruj się kompem, ale tym co wskaże dystrybutor. Dla jasności - przez 3 lata spisywałem wszystkie tankowania,więc wiem o czym mówię.

Ale z pozostałymi Twoimi zachwytami się zgadzam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy komp przeklamuje spalanie do tego realnego. Nawet dodajac te 0.7 wynik i tak bardzo zadowalający.

Przed zakupem nigdy wczesniej nie wiedzialem nic o modelu Pulsar nawet ze taki istnieje ( zakup to tylko czysty przypadek ) , ale jak to bywa majac jakieś auto widzi sie czesto takie same - to zaraz po zakupie u mnie w miescie ( 50 tys os ) wydziałem 2 sztuki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną polozony jest wosk. Druga warstwe wosku robilem juz sam ( po jakis 5 myciach po polerowaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie- w pulsarze obok dywanika pasażera mam taka część (zdj) ktoś mi podpowie co to jest?

24A447A6-0111-4372-92E1-541FF608AD74.png

Edytowane przez Magdaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie o które coś chodzi? To co jest w środku to spinka kręcona na gwincie i trzymająca boczną osłonę przydrzwiową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Przymierzam się do zakupu Pulsara z silnikiem 1.6. Mało tego na aukcjach ale da się coś wyszarpać, ale może pojadę zagranice poszukać.

Nie ukrywam ,że im młodszy rocznik tym lepiej ale znajduje same 2015/16r.

 

W związku z tym czy użytkownicy w/w modelu mogą się w skrócie podzielić doświadczeniem - na co mam uważać, co się powiedzmy zepsuło u was przez 'x' lat użytkowania jak wygląda sprawa picia oleju przez silnik ,itd. 

 

Posiadałem kiedyś P11 z 2.0 i to był bardzo dobry samochód , miło go wspominam ale wtedy nissan to był nissan a teraz jest parchany z renault  i tak się zastanawiam czy warto.

 

Wiem ,że pewnie na forum jest mnóstwo tematów itd ale zależy mi na takim 'kompendium' użytkownika

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czarnuli doszedł wydech Ulter (dospawana końcówka do oryginalnego wydechu) - delikatne mruczenie, bez męczącego basowego pogłosu :) 

102372016_542885129710884_1695698163562316838_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nistety to co pojawia się np. na otomoto to najprawdopodobniej bite było. Oprócz takiego jednego czarnego jest biały za ok. 41 tys. zł. 2017. Taniocha jak na 3 latka. Był raz z polskiego salonu ponoć za ok. 56 tys. zł. Ja bym sprowadzał i to nie po taniości tylko takie w normalnych cenach czyli ok. 14-15k euro. Są też po 13k euro i myślę, że nie będą bite jak te u nas za miecałe 50 tys. zł. Wydaje mi się, że większych problemów nie powinno być. Można założyć, że klima się może rozczelnić i może nyć problem z lambdą jak w qq. W 1,2 mi właśnie poszła klima i napinacz rozrządu, a tak to nic przez 3 lata. Ale tanio nie było. W 1,6 raczej nie czytałem o rozrządzie. Jak chłodnica klimy nie pójdzie to nic się wg mnie nie stanie. Pulsar może nie jest jakiś super hiper, ale jest pakowmy, oszczędny i nie każdy go ma, a 1,6 to rodzynek. Myślę, że w przyszłości z 1,6 to może być pożądamy model. Nissan dawno nie miał tak w miarę taniego modelu z taką mocą. 

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Dzięki za odpowiedz. Czyli problemów ogólnie nie ma , troch e ich mało zobaczymy co za granica się znajdzie.

Chciałem wydać tak 50-60k pln ale z wszystkim , a 14-15K euro to już nie jest dla mnie dobra oferta , w tych pieniądzach można poszukać krajowego civica ix od pierwszego właściciela

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że z pulsarem 1,6 będzie jak z qq 1,6. Jak tam wypytasz o doświadczenia i problemy to pulsar będzie to samo, z tym że moc o prawie 30 kucy większa i lepsza aerodynamika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć na uwadze, że 1.6 na rynku jest mało. To (jako nowy) był za słaby samochód, by konkurować z RSami i innymi podobnymi, a prawie tak wyceniany. Jeśli dobrze pamiętam, to dopłata do tego silnika  wynosiła niemal 20 000 - dostawało się co prawda więcej (bo to była wersja Vision vs Acenta), ale i tak mało kto przy de facto miejskim aucie decydował się na wyższą moc. I myślę, że jak ktoś go już kupił w tej wersji to bez powodu się go nie pozbędzie. A nawet jeśli, to najpierw sprzeda najbliższej rodzinie. 

Pytanie co jest Twoim powodem do zakupu właśnie tej wersji. Bo jeśli nie faktyczna moc, a jedynie obawa przed silnikiem od kosiarki, to dopłacać nie warto. 1.2 psuje się rzadko (jak ma problemy to od razu, jeszcze na gwarancji), radzi sobie z tym autem aż nadto, a i dostępność części zamiennych zaczyna być ogromna. Myślę, że różnicę w kasie między tymi silnikami można lepiej spożytkować, np na wyjazd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rex-er napisał:

Trzeba mieć na uwadze, że 1.6 na rynku jest mało. To (jako nowy) był za słaby samochód, by konkurować z RSami i innymi podobnymi, a prawie tak wyceniany. Jeśli dobrze pamiętam, to dopłata do tego silnika  wynosiła niemal 20 000 - dostawało się co prawda więcej (bo to była wersja Vision vs Acenta), ale i tak mało kto przy de facto miejskim aucie decydował się na wyższą moc. I myślę, że jak ktoś go już kupił w tej wersji to bez powodu się go nie pozbędzie. A nawet jeśli, to najpierw sprzeda najbliższej rodzinie. 

Pytanie co jest Twoim powodem do zakupu właśnie tej wersji. Bo jeśli nie faktyczna moc, a jedynie obawa przed silnikiem od kosiarki, to dopłacać nie warto. 1.2 psuje się rzadko (jak ma problemy to od razu, jeszcze na gwarancji), radzi sobie z tym autem aż nadto, a i dostępność części zamiennych zaczyna być ogromna. Myślę, że różnicę w kasie między tymi silnikami można lepiej spożytkować, np na wyjazd :D

Hej

No właśnie sporo km robię, czasem w 3 osoby, są miesiące że 2k , a są takie gdzie >4k. Chciałbym w miarę komfortowo z klimą i np 2 osobami podróżować .

Wydaje mi się ,że taki 1.2 spuchnie szybko ...  zobaczymy , w połowie lipca i tak będę w DE

Edit. Gabarytowo pulsar ,czy taki Civic mi odpowiadają . Nie jestem fanem samochodów typu SUV czy crossover . 

 

Edytowane przez PPK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, PPK napisał:

Chciałbym w miarę komfortowo z klimą i np 2 osobami podróżować .

Wydaje mi się ,że taki 1.2 spuchnie szybko.

Wszystko zależy z jaką prędkością podróżujesz. Jak pod 160 to faktycznie może być mu ciężko, ale jak z bardziej cywilizowanymi to jest ok. Ja jeżdżę w modelu 2+1 z pełnym bagażnikiem z prędkościami zbliżonymi do limitów na A i S i nie narzekam. Poza tym, z tego co słyszałem 1,2 można bezkarnie do 140 KM bezkarnie chiptuningować a to tylko 900 zł a nie 20 000.

Kiedyś wpadł mi w ręce jakiś test Pulsara 1,6 to wrażenie było marne, tak jakby ktoś ten silnik z jakiegoś powodu zdusił, żeby niewykorzystywał swojego potencjału. Więc może i nic do stracenia nie ma.

Chociaż pewnie 1,2 w wersji z Dustera bym nie pogardził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko się powtórzę: podróżuje w trybie cotygodniowym 3 dorosłych + dwoje dzieci + 2 psy + kot + 4 rowery na dachu i z wyprzedzaniem na kaszubskich drogach problemu brak.

Podróże 2+2 A1 to prędkości przelotowe 160 i spalanie 8,5l. Przy 120 6l.

Do Włoch 3 dorosłe + dwoje dzieci + box, prawie całe Niemcy na poziomie 160-180, spalanie 9l.

Przebieg 140000 prawie bezawaryjnie. To tyle jeśli chodzi o jego puchnięcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rex-er widzę konkret trasy z pełnym ładunkiem :-)  ciekawe jak kot znosi towarzystwo dwóch psów w trasie :P

A na poważnie , to poszukam jakiegoś 1.2 na śląsku i się przejadę , nawet jeden biały 1.6 niedaleko się znalazł  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przed zakupem opon wielo sezonowych aby miec spokoj z wymianą opon lato / zima. Wybor padl na Crossclimat. Standardowo mam opony 195/60 r 16. Nigdy wczesniej przy zmianie opon nie stosowalem innych rozmiarów niz standardowe. Tym razem zakup innego rozmaru zwiazny jest z kosztem opony. I teraz pytanie czy na felge nissana mozna zastosowac oponę 205/55 r16 ? Niby kalkulator opon podaje ze mozna zamienic, ale czy kupno szerszej opony nie bedzie mialo konfliktu z felgą ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2020 o 07:20, Rex-er napisał:

podróżuje w trybie cotygodniowym 3 dorosłych + dwoje dzieci + 2 psy + kot + 4 rowery na dachu i z wyprzedzaniem na kaszubskich drogach problemu brak.

problemu nie ma, jest tylko komfort dynamiki wykonania manewru, kiedys mialem MB W124 2.0 D 75 KM i problemu rowniez nie bylo, kiedy przesiadlem sie na auto z silnikiem 140 KM zobaczylem roznice

2 godziny temu, cinek321 napisał:

Jestem przed zakupem opon wielo sezonowych aby miec spokoj z wymianą opon lato / zima. Wybor padl na Crossclimat. Standardowo mam opony 195/60 r 16. ... I teraz pytanie czy na felge nissana mozna zastosowac oponę 205/55 r16 ? Niby kalkulator opon podaje ze mozna zamienic, ale czy kupno szerszej opony nie bedzie mialo konfliktu z felgą ? 

https://wulkanista.pl/dobor-felg-do-opon/

IMO bez problemu, 1/2 cala roznicy nie bedzie sprawialo klopotu, przy nizszym profilu zmniejszy sie nieco komfort amortyzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...