Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Astra 94'] Stag 2 samoistne przełączanie LPG


camello

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam instalacje gazową Stag 2, sterownik po przekreceniu stacyjki raz przełączy na gaz. a czasem nie oczywiście na poziomie środkowym sam LPG czasem i po odpaleniu żyje własnym życiem przełącza na Pb na LPG i tak w kółko.

Czyżby to już sterownik do wymiany czy coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdzę.

Dodam jeszcze że jak dochodzi do tej anomalii to ręczne przełączanie (pstrykanie) też nic nie daje dopiero po odpaleniu na Pb po chwili zatrybi i przełącza na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Masy sprawdzone były czyste ale i tak je przeczyscilem.

Co do elektrozaworow to jeżeli są uszkodzone to sterownik się nie przełączy i zarazem nie pojawi się zielona dioda sygnalizująca przełączenie na LPG?

Dodam że anomalia się pojawia po jakimś trzydziestym odpaleniu auta w ciągu dnia.

Też co zauważyłem to ma ten problem gdy jest obciążona elektryka np. odpalam na wstecznym, z włączonym nawiewem i ogrzewaniem tylnej szyby, ale to mówię po kilkunastu cyklach odpalania silnika, lecz odciążenie elektryki nie przynosi skutków.

Chyba jednak centralka do wymiany, na allegro nie drogo może uda mi się coś na miejscu dostać do przetestowania.

edit.

 

Do tej pory co zrobiłem to przelutowalem brązowy kabelek od zapłonu wymieniłem spinki wyczyscilem styki od cewki, lecz zero poprawy.

Objaw kolejny jaki jest to centralka przestała pokazywać rezerwę gazu, po prostu cały czas świeci się na zielono jakby gaz był.

Edit

Zamówiłem nowa centralke w następnym tygodniu zobaczymy czy ta moja wróżba jest trafiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chym , czytając poprzednie posty ,wyczytałem że odwrotnie podłączyłeś  altelnator . Sprawdź pod obciążeniem ładowanie , bo coś mi sie wydaje ze sfajczyleś   regulator napięcia w altku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z alternatorem nic się nie stało jest sprawny.

Wczoraj założyłem nową centralke dzisiaj zobaczymy czy jest już w porządku.

Na pewno co dalej nie jest dobrze to nie pokazuje rezerwy gazu nawet na tej nowej centralce będę dzisiaj zaglądał w butle...

 

 

 

Edit.

zajrzałem w butle jak w kryształowa kule i rozkrecilem wskaźnik poziomu gazu, wyczyscilem złożyłem do kupy i rezerwa zaczęła się świecić na starej jak i nowej centralce.

Na razie jeżdżę na starej i czekam na jej anomalie z przełączaniem wtedy zamienię na nową i się dopiero okaże.

Edit.

Nowy przełącznik dotarł, a najlepsze jest to że jak puściły mrozy to i na starym wszystko dobrze działa.

Chciałem poczekać na anomalie na starym i dopiero założyć nowy by mieć pewność a tu od dwóch tygodni chodzi jak należy.

 

Jedynie co jest nie tak to wskaźnik poziomu gazu, wskazówka lata bezwładnie, przy zakrętach lata co przyczyną jest że zaświeca rezerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...