Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan 350z by MK


mmati9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ! Widząc wasze projekty aż nie mogę spać w nocy tyle pomysłów i zagadek a przede mną jeszcze dużo pracy choć przy kupnie wydawało się ze prawie wszystko gotowe. Założyłem temat ponieważ kto może najlepiej doradzić jak nie sami użytkownicy nissana. Czyli tak autko kupiłem w maju 2015r wersja europejska 2004r manual 286KM seryjne od gościa który miał sklep z częściami do tuningu, było już doinwestowane a dokłądniej :

-Lato Felgi Tenzor 19"

-Zima O-Z Power Mat black

-Gwin D2

-Tarcze i klocki EBC (dużo ich nie zostało )

-sportowe kolektory wydechowe TurboWorks,

-sportowe metalowe katalizatory,

-układ wydechowy typu dual z X-pipe

-Kolektor ssący Kinetix racing

-układ dolotowy carbon charger firmy Simota

-Maska i spojler carbonowy

Zaraz po zakupie wymieniłem:

-Sprzęgło na sportowe ACT

-i jestem w trakcie montażu Stacji multimedialnej Alpine IVA W 505R kamery cofania itp,itd 

PLANY :

-Najważniejsze to wymienić dolot i kolektor ssący na serie (na szczęście org części dostałem gratis ) tak jak radziliście ponieważ hamownia pokazuje 240KM zobaczymy co będzie po wymianie

-Na wiosnę zmiana felg i nowe opony (zima zostaje bo fajnie wygląda)

-Zmiana zegarów na Momana miałem w poprzednim aucie i bajecznie wyglądały

-No i najważniejsza rzecz nowy kolorek (oklejanie) no i tu stoję przed trudną decyzja szukałem inspiracji w necie i wpadł mi w oko jeden nissan koloru żółtego wszystko by było fajnei tylko moja dziewczyna mówi że jej się w ogóle nie podoba a mi wręcz przeciwnie i teraz nie wiem czy to ja mam zły gust czy ona a tak nawiasem mówiąc to jej się w ogóle 350z nie podoba ale to już inna sprawa jestem bardzo ciekawy co wy na to (oczywiście wszystkie dokładki zderzaka itp również jak na zdjęciach, nie tylko kolor)

-zapomniałem jeszcze że pewno będzie trzeba wygłuszyć auto jak już znudzi mi się trochę Alpine a jak i to będzie mało to pomyślimy o jakimś lepszym Car audio i mini zabudowie

Zdjęcia 1.2.-wersja latopost-96746-0-61866900-1451916642_thumb.jpgpost-96746-0-30479000-1451916660_thumb.jpg 3-wersja zimapost-96746-0-53541500-1451916719_thumb.jpg 4.hamowaniapost-96746-0-59850700-1451916807_thumb.jpg 5.sprzęgło post-96746-0-67782100-1451916897_thumb.jpg6.7.moja inspiracjapost-96746-0-70000400-1451916924_thumb.jpgpost-96746-0-43732400-1451916945_thumb.jpg

Edytowane przez mmati9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten żółty ze zdjęć - zmieniaj dziewczynę :D

PS czemu wersja zimowa bez maski carbonowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moman i felgi zimowe zalatują wiochą. 350z typ nie golf czy civic. Takie moje zdanie.

A kolor żółty za***isty, jak by mi sie chciało to też cum zmienił czarny bo juz mi sie znudził.

Edytowane przez Bydle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten żółty ze zdjęć - zmieniaj dziewczynę :D

PS czemu wersja zimowa bez maski carbonowej?

Jak kupowałem gość mówi że zawsze zmienia żeby w zimie nie wychładzać nie potrzebnie silnika ale jak się tak zastanowić głębiej to rzeczywiście nie wiem czy jest sens :)

 

Moman i felgi zimowe zalatują wiochą. 350z typ nie golf czy civic. Takie moje zdanie.

A kolor żółty za***isty, jak by mi sie chciało to też cum zmienił czarny bo juz mi sie znudził.

Moman będzie na końcu więc jest jeszcze czas na zastanowienie i zobaczenie jak będzie się reszta komponowała co do felg to na żywo o niebo lepiej wyglądają OZ niż te Tenzory ale o gustach się nie duskutuje najważniejsze że nie tylko mi sie podoba żółtek :D tylko pojawia się następny problem maskę carbonową mam spojler też dokłądka do tylnego zderzaka do ogarnięcia dach będzie trzeba pewno okleić tylko jak to będzie wyglądało czy nię będzie widać dużej różnicy między oryginalnym carbonem a folią widział ktoś może jedno przyłożone do drugiego ( gdzieś w necie widziałęm folie 3m 4D carbonową to na zdjęciu wyglądała praktycznie identycznie ale nie wiem ja w realu )

 

wykres rzeczywiście marny coś masz skopane

mam nadzieje że jak zmienię dolot i kolektor chociaż 260 będzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no !!

Coś ciekawego wreszcie :D

Rekordzista jeśli chodzi o moce ale te najmniejsze :P

Sprzęgło to już z pomysłem na dmuchnięcie.

No i bardzo fajny przedni LIP.

Pozdrowka powodzenia i do zobaczenia !!

Ps. Warto przy okazji zmiany kolektora ssącego podfrezować seryjny i zapodać spacera !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broń Boże mieszać oryginalny carbon i folie carbonowa. Pasuje to jak pies do jeza. Zrób dach żółty ew czarny. Z resztą nie wiem czy seibon nie ma w ofercie nakładki carbonowej na dach - chyba kiedyś widziałem. A zderzak ogarniesz z carbonowej dyfuzorem bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no !!

Coś ciekawego wreszcie :D

Rekordzista jeśli chodzi o moce ale te najmniejsze :P

Sprzęgło to już z pomysłem na dmuchnięcie.

No i bardzo fajny przedni LIP.

Pozdrowka powodzenia i do zobaczenia !!

 

Ps. Jakby co to pomogę w odmuleniu maszyny, przy okazji zmiany kolektora warto go podfrezować i zapodać spacera !!

Szkoda że tak daleko mam do W-wy bo u nas o dobrego gościa od takich aut ciężko :D zawsze mogę kolektor podesłać a specera nie wiem gdzie szukać :mellow: pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc i pomysły  :) 

 

Broń Boże mieszać oryginalny carbon i folie carbonowa. Pasuje to jak pies do jeza. Zrób dach żółty ew czarny. Z resztą nie wiem czy seibon nie ma w ofercie nakładki carbonowej na dach - chyba kiedyś widziałem. A zderzak ogarniesz z carbonowej dyfuzorem bez problemu

Rzeczywiście jest coś takiego ponad 4k. zrobimy czarny a w razie czego w następnym etapie  jak będzie tragedia, właśnie widziałem że Ty masz inny zderzak z carbonowym dyfuzorem albo OEM z dokładanym dyfuzorem tak jak na zdj, a przednia dokładkę trzeba będzie pchnąć, jest firma carbonc14 w polsce ciekawe czy by się podjęli dorobić coś takiego muszę do nich napisać formę będą mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spacer Ci Coobcio ogarnie. Ten mod plus kolektor z frezowaniem powinien Ci podnieść sporo momentu obrotowego - mi poszło ok 20 niuta w gore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Radio po długich a ciężkich zamontowane drugi raz za żadne pieniądze bym się tego nie podjął uff  na początku miałem obawy co do alpine ale po 3 tygodniach użytkowania stwierdzam że było warto gra dużo lepiej niż seria navi działa kamera cofania też (choć bardziej ufam lusterkom) no i bluetooth, teraz rzeczywiście Moman odpada wszystko fajnie się prezentuje . Olej wymieniony na Mobila wcześniej płukanka liqui moly. Teraz staram się załatwić dzień wolnego i wybrać do Coobcio Garage żeby uporać się z mocą :D a pod koniec miesiąca przyjeżdża gość po felgi i przednią dokładkę zaczynamy się rozglądać za następcami ale nie jest łatwo :blink:  

post-96746-0-98438100-1455400836_thumb.jpg

Edytowane przez mmati9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kuku co my tu mamy:

IMG_5930_zpssknbk2u0.jpg

 

No to testowanie i odmulanie:

IMG_5933_zps0u3dldla.jpg

 

Spod maski wyleciał kolektor ssący Kinetix SSV, oraz dolot Simoty, na ich miejsce wleciała seria poprawiona przez Coobcia :D

A więc kolektor ssący z DE sfrezowany + Spacer no i dolot fabryczny z nowym filterkiem papierowym a także roztoczona obudowa MAF-a.

Misia pomogła pozbyć się tego czegoś:

20160219_144042_zps8hupbu6w.jpg

 

Wleciał poprawiony ssak z DE:

20160219_152839_zpshhsk7o3i.jpg

 

Powyższe rzeczy zabierały 11KM i 18Nm, także stan początkowy nie wyszedł jakoś strasznie tragicznie 252KM i 318Nm - bywały bardziej zepsute sztuki... ;)
Poprzedni pomiar był robiony na hamowni na 3cim biegu no masakra jakaś - podejrzewam że auto ślizgnęło się na rolkach albo wręcz odjechało od tylnej dlatego zaniżone wartości wyszły...

 

No czas na cyferki jakie u nas wyszły:

MATTY9_zpsyooskrnn.gif

 

Po zabawach na hamowni zmieniliśmy świece zapłonowe a także wleciało 9kg jednomasowe koło zamachowe oraz sprzęgło EXEDY - identyczny zestaw jaki zagościł w Kaktusowej uturbionej 350-tce :D
Pracuje to w bardzo leciutko no i przeniesie sporo powera.

Szkoda jedynie że pompa sprzęgła na umarciu była...

 

Maszyna po przemianie została stosownie udekorowana w podkładki świadczące o poprawionych osiągach i powiększonym wlocie powietrza do chłodnicy ;)

IMG_5957_zpsjtmeryzn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same ramki to juz 2-3 kunia dodaja ;-)

Ale Mati w koncu bedzie jezdzila jak nalezy.

 

A i widze swoja w oddali...

 

Napisz jak wrazenia po zmianie, powinno byl odczuwalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie z ramkami nie zdążyliśmy dokonać pomiaru :P co do mocy to odczucia takie jak by mi Coobcio wywalił 500kg niepotrzebnego balastu auto żywe i na prawdę czuć różnice nie zdążyłem do końca przetestować bo zanim wyjechałem z W-wy sprzęgło mi wpadło w podłogę no i pogoda byłą nie bardzo sprzyjająca bo śniegiem waliło i później tylko 6 i przed każdym skrzyżowaniem "W imię Ojca i Syna" żeby zielone było i tak z Boską pomocą przejechałem 200km aż na podwórku chciałem wjechać do garażu i już za ch... nie wrzuciłem wstecznego ale nawet na 6 było dużo elastyczniejsze i czuć że się tak nie męczył jak by mi Zenka o 15Lat odmłodził Jeszcze raz wielkie Dzięki :) teraz trochę nad wyglądem zewnętrznym popracować 


Prosił bym o poradę :) Felgi praktycznie wybrałem tylko mam problem z doborem czy 18x9,5 i 18x10,5 czy może 19x8,5 i 19x9,5   niby mam dystanse ale te jr11 mają ramiona fajnie wchodzące do środka felgi i boje się że przy 9,5 i 8,5 nie będzie tak fajnie wyglądało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widziales moje, tam jest 19cali 9,5 przod i 10,5 tyl.

 

Tylko musisz wtedy oponki szersze zalozyc, a na wolnossaku to nie wskazane.

U mnie teraz jest póki co 265 tyl i 235 przod i to chyba jest minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...