Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CUBE?????


Jakubwawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja małżonka wypatrzyła sobie Nissana Cube i poczuła potrzebę posiadania takiego auta.

Dwie oferty sprzedaży zostały tak szybko sprzedane że nie zdążyliśmy nawet tych aut obejrzeć.

Informacji w necie nie ma za dużo , więc mamy pytania:

-czy prawdą jest że to auto bazuje na zawieszeniu i płycie podłogowej Micry?

- czy występują wersje z automatyczną skrzynią?

- czy ktoś ma doświadczenia z tym autem i co o nim  sądzicie ?

 

pozdr A&J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny gust ma Twoja małżonka ;)

Raczej i tutaj nie uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania....bo chyba nikt z klubowiczów nie posiada takiego wozu (przynajmniej nie "odnotowałam" takiego przypadku na forum ostatnio ;))

Więc i rzetelnych / wiarygodnych  odpowiedzi będzie brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to czytałeś http://moto.onet.pl/testy-nowe/nissan-cube-pierwszy-test-w-polsce/tcglk

... Cuba napędza 1.6-litrowy silnik benzynowy o mocy 110 KM. Za przeniesienie napędu odpowiada pięciobiegową skrzynia manualna....

http://samochodtestowy.pl/testy-jazdy-probne/nissan-cube-czyli-jak-sie-jezdzi-magiczna-kostka/

To co widać na innych portalach, to skrzynia jest tylko manualna http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,ms1:18700_3_,frn:2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście będzie trudno dowiedzieć się coś na temat tego Nissana.

Skrzynia automatyczna okazało się występuje w tym modelu: http://otomoto.pl/oferta/nissan-cube-okazja-ID6ygTZh.html

Jak  się uda to w niedzielę podjedziemy obejrzeć tego Nissana choć wnętrze i kolor b. smutne na taki mały wesoły samochodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale generalnie samochodzik jest świetnie przemyślany i maksymalnie wykorzystana jego przestrzeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też kiedyś chciałem "coś takiego" ale małżonka mi powiedziała, że to auto jest z bajki o takim listonoszu Pacie i jeżeli zmienię pracę na Pocztę Polską to se mogę kupić i sam jeździć tym dziwadłem.

A tak w ogóle to silnik taki jak u mnie w TIIDZIE 1,6, automaty są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Cześć.

Jestem tu nowy. Właśnie tydzień temu kupilem Nissana Cube.

Świetne auto o wyróżniającym się designie.

W rzeczywistosci jest dużo przestronniejszy i większy niż wygląda z daleka. Ja mam silnik 1,6 i manualna skrzynię.

Z tego co sie dowiedziałem bazuje na płycie od Nota. Nie wiem czy to ta sama co w Micrze (?)

W Polsce nie byly sprzedawane z automatem ale w Niemczech tak.

Byly też tam wersje z dieslem 1,5.

W USA sa wersje z automatem i benzyną 1,8.

Też sie u nas pojawiają na rynku.

Na razie jestem zachwycony tym autem. Jedyny minus to opory powietrza = robi się hałas powyżejpowyżej 120 km/h ;)

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zaprojektowane na japonskie miejskie drogi, gdzie jest malo miejsca do jazdy parkowania i drogie sa koszty utrzymania duzego auta. Stad tez przestrzen maksymalnie wykorzystana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostka fajna jest :spoko:  pamiętam jak razem z Tiida stały w salonach na sprzedaż i pamiętam jak razem zniknęli z sprzedaży :mellow:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobało mi się toto kiedyś,ale moja żonka prychała jak kocica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co sie dowiedziałem bazuje na płycie od Nota. Nie wiem czy to ta sama co w Micrze (?)

 

Dokładnie tak, Cube, Note i Micra bazują na tej samej płycie podłogowej. Dużo części wspólnych, szczególnie z Note 1.6.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich po raz pierwszy na forum :)

 

Jeżdżę Nissanem Cube od 2013 roku. To był pierwszy samochód, który, jak tylko go zobaczyłem na drodze, to się w nim po prostu zakochałem :)

Zdaję sobie jednak sprawę, że jest na tyle specyficzny, że nie każdemu może jego sylwetka się podobać, ale jednego nie można mu odmówić, zawsze zwraca na siebie uwagę. A ja nie lubię nudnych samochodów. Zrobiłem nim już 120 tyś. km i jestem z niego bardzo zadowolony.

 

W Polsce były oferowane tylko w jednej-najbogatszej wersji wyposażenia (że wymienię tylko: nawigacja, tempomat, bezkluczykowy dostęp, kamera cofania, przeszklony dach i wiele innych dodatków), jednym silnikiem o poj. 1,6 (HR16DE) i dwóch kolorach. Ogólnie, jak ktoś już tu wspomniał wcześniej, samochód dzieli sporo części z Micrą i Note.

 

Na zachodzie był oferowany również z silnikiem Renault 1,5 dCi, oraz występowały wersje z bezstopniową skrzynią  CVT. Tutaj jednak, zarówno silnik (osławione panewki) jak i skrzynia są dość problematyczne.

 

Ogólnie autko jest na tyle rzadko spotykane na drogach (w Poznaniu jest ich może z 10 sztuk), że jak tylko spotkają się gdzieś w Polsce dwa Cubusie (jak na nie mówimy), to trzeba się zatrzymać, poznać i wymienić telefonami. Dzięki temu w Poznaniu poznałem prawie wszystkich ich właścicieli ;)

 

Myślałem nawet, żeby kiedyś się nawet pokusić o ogólnopolski zlot tych fajnych samochodzików.

 

Gdyby ktoś miał pytania to chętnie tez odpowiem na pytania odnośnie tego modelu, bo poznałem go myślę dość dobrze. Co do zakupu, to można je czasami znaleźć w Polsce we wtórnym obiegu. Ja kupowałem jeszcze od dealera (był używany przez nich jako demonstracyjny i miał przebieg 18 tyś km). Ale wydaje mi się, że lepiej poszukać w Niemczech, tam jeszcze je można znaleźć. Nadal trzymają cenę, ale moim zdaniem warto. Chociaż ja akurat jestem tak na ich punkcie zakręcony, że gdybym miał wolne pieniądze i szukał drugiego samochodu, to kupił bym drugiego Cube'a ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W Poznaniu tyle Cubów?

Myślałem, że mam jednego z czterech ;)

Kojarzę 2 czarne (mój i drugi z okolic Piątkowa) i dwa białe (jeden często widuję na Mostowej, a drugi gdzieś w okolicach Swarzędza/Antoninka).

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem Cubka w wersji ze skrzynia cvt z 2010roku.Wszystkim polecam szczerze auto ktore jest po prostu rewelacyjne!Silnik benzynowy 110km w polaczeniu z cvt jest bardzo dynamiczny.Spalanie w miescie to ok.7,7 lterka a w trasie spada do ok.6,3.Wrzuce jakies fotki niebawem.A jak ktos jest z Trojmiasta to zapraszam na ogledziny!A i Ja wymienilbym sie uwagami o autku.Na razie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W Poznaniu tyle Cubów?

Myślałem, że mam jednego z czterech ;)

Kojarzę 2 czarne (mój i drugi z okolic Piątkowa) i dwa białe (jeden często widuję na Mostowej, a drugi gdzieś w okolicach Swarzędza/Antoninka).

Pozdrawiam :)

Ja mieszkam w Plewiskach i jak tylko zobaczę innego na trasie to nie ma to tamto, trzeba się poznać :) Jeszcze trochę i rodzina nie będzie chciała ze mną jeździć ;) Jeśli chodzi o czarne Cube'y to poznałem dwa: Mateusza i Kasię. 

Mam w sumie 6 znajomych z Cube'ami z Poznania i okolic - chociaż jednego już chyba nie ma bo został skasowany po ponoć mocnym wypadku.

Trzeba w końcu jakiś mini zlot zrobić, co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...