Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Doniesienia prasowe


Crith
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

J11 dalej pod baczną obserwacją. Dosyć ciekawa recenzja i sporo zdjęć. Warto przeczytać :)

 

http://motonauczyciel.pl/index.php/motoryzacja/737-test-nissan-qashqai-jaki-powinien-byc-crossover

Edytowane przez Crith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J11 dalej pod baczną obserwacją. Dosyć ciekawa recenzja i sporo zdjęć. Warto przeczytać :)

 

http://motonauczyciel.pl/index.php/motoryzacja/737-test-nissan-qashqai-jaki-powinien-byc-crossover

 

Dzieki za inicjatywe. Relacja wydaje sie byc bardzo optymistyczna i w zasadzie nie wnoszaca niczego nowego. Przydalby sie dlugodystansowy test auta. Magazyn Top Gear (prasa) jakis czas temu podjal sie tego zadania ale w tajemniczy sposob test urwal sie i przestal byc kontynuowany. Poza testem Autocentrum nie spotkalem sie jeszcze z obiektywnym testem QQ, jeszcze szwedzka prasa motoryzacyjna marudzila o kiepskim zabezpieczeniu podwozia, trzeszczacym wnetrzu i dosc miernym prowadzeniu w warunkach zimowych. Prasa prasa a samochodow i tak na drogach przybywa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko ;) Coś nowego ciężko jest wnieść w temacie, jednakże dałem link, bo całkiem fajnie (w porównaniu do innych recenzji) się ten tekst czytało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje doniesienie, tym razem z salonu w Genewie. Premium concept, zapowiedz facelifu w przyszlym roku i to w zasadzie wszystko.

http://www.carscoops.com/2016/03/nissans-qashqai-and-x-trail-premium.html

Edytowane przez CaptainRandall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W facelifcie to Nissan jest perfekcyjny. Tak jak poprzedni Qq I po 3latach zmieniony tak i obecny.Oby z takim samym skutkiem .

Czyli auto jak stroje - modne są 3 lata i służyć mają przez okres gwarancji!

A ty śmiertelniku jak chcesz być na topie to płacz i płać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze role "aut na lata" przejely drozsze auta premium a wszystko ponizej to wydmuszki zaprojektowane przez marketing i ksiegowych. Moge sie zalozyc, ze niejeden inzynier czy designer zaplakal jak zobaczyl co z jego wizja zrobili ksiegowi i spece od marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle,że mojego Nota to szwajcar kupuje za trzy wypłaty,pamiętam za kawalera to za tyle kupiłem sweter na grzbiet.


Oczywiście nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak by u nas dało radę nowe auto za 3 wypłaty to bym nawet co 2 lata zmieniał i olewał czy bierze olej czy rdza go nie złapię za chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jak by u nas dało radę nowe auto za 3 wypłaty to bym nawet co 2 lata zmieniał i olewał czy bierze olej czy rdza go nie złapię za chwilę.

 

Co prawda to prawda. Dlatego nalezaloby do ceny samochodu doliczyc sobie koszt zabezpieczenia karoserii, podwozia i miec nadzieje, ze elektronika sie nie posypie za bardzo wraz z uplywem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co są wieloletnie gwarancje producenckie na karoserię ... żeby za ich przeglądy płacić ? )

To ja dołożę od siebie nawet 4-tą pensję(a co! ;))... jak samochód bezawaryjnie przejeżdzi mi chociaż okres gwarancji !

Ależ hojny jestem ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja ma karoserie to gwarancja na perforacje, czyli ze nie bedzie dziury na wylot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Dlatego nalezaloby do ceny samochodu doliczyc sobie koszt zabezpieczenia karoserii, podwozia i miec nadzieje, ze elektronika sie nie posypie za bardzo wraz z uplywem czasu.

To mam wyłożyć 30 pensji i jeszcze dopłacić koszt zabezpieczenia podwozia?

Ja podziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? Masz wyjście? Nie dopłacisz to Sam sobie zasmarujesz.A nie to musisz wierzyć ,że firma jako tako to zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co? Masz wyjście? Nie dopłacisz to Sam sobie zasmarujesz.A nie to musisz wierzyć ,że firma jako tako to zrobiła.

Nie będę trzymał auto 15 lat.

Po takim okresie przewiduję pierwsze oznaki korozji,przy mojej eksploatacji,a i to niekoniecznie.

Zimą,jadąc do pracy,gdy sól na drodze nie przekraczałem 20km/h, i nie dlatego że ślisko. :D  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porter 59

To już "śpiesz się powoli" z zakupem bo czas otrzymania jej się przedłuża a Ty zdążysz pewnie odłożyć tyle pensji ile potrzeba ;)

To jeszcze dopowiem ... żeby kupującemu czas oczekiwania się nie dłużył  to Mazda Pl.  podniosła cenę .... o 1.5 tyś . zł. :devil:

A co ! Niech sobie Polak w międzyczasie dorobi ... :(

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielu tutaj ma zbyt wyidealizowane wyobrażenie życia na zachodzie. Niestety możliwość kupna nowego Nota za trzy pensję można włożyć między bajki. Człowiek, że średnią pensja może sobie tylko pomarzyc o pensji która by mu na to pozwoliła. Ci lepiej zarabiający owszem, kupia sobie Nota za trzy pensję. Ale to samo jest w PL. Proponuje tam popracowac, pozarabiać, pożyć przy tamtych kosztach życia i wtedy wielu się przekona o micie kupna Nota za trzy pensję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że wielu tutaj ma zbyt wyidealizowane wyobrażenie życia na zachodzie. Niestety możliwość kupna nowego Nota za trzy pensję można włożyć między bajki. Człowiek, że średnią pensja może sobie tylko pomarzyc o pensji która by mu na to pozwoliła. Ci lepiej zarabiający owszem, kupia sobie Nota za trzy pensję. Ale to samo jest w PL. Proponuje tam popracowac, pozarabiać, pożyć przy tamtych kosztach życia i wtedy wielu się przekona o micie kupna Nota za trzy pensję...

 

W pelni popieram kolege, po blisko dekadzie zycia za granica, w kraju badz co badz uznawanym za bogaty, oswiadczam ze ze sredniej krajowej nie da kupic sie nowego samochodu, mozna co najwyzej odlozyc na wklad wlasny po warunkiem, ze nie bedzie sie placic czynszu ani nic nie jesc. Owszem, zarabia sie wiecej ale codzienne wydatki tez sa znacznie wieksze. Tak jak i w Polsce, samochody kupuje sie w kredycie. Oczywiscie sa osoby zamozne dla ktorych zakup nowego Cayenne to pestka. Ale tacy sa rowniez i w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna bez problemu zmienić auto co dwa lata,placac hipotekę i jeżdżąc na wakacje ,żyjąc jak normalni ludzie.Jezeli dwie osoby pracują na pelny etat to nie ma z niczym problemu,i to przy średnich zarobkach.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna bez problemu zmienić auto co dwa lata,placac hipotekę i jeżdżąc na wakacje ,żyjąc jak normalni ludzie.Jezeli dwie osoby pracują na pelny etat to nie ma z niczym problemu,i to przy średnich zarobkach.

 

Widocznie jestem jakis nienormalny z moja ponadkrajowa pensja i pracujacej zonie :). Zaden znany mi normalny Szwed tego nie robi, to znaczy nie zmienia auta (nowego) co dwa lata bo go na to nie stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości - rozważania na temat pensji zostawcie na jakąś inną chwilę. Strasznie śliski to temat jest i nie dojdziecie do żadnej konkluzji. Wiadomo, że na umownym zachodzie zarabia się więcej, ale również koszty życia są większe.

 

Amen.

Proponuje wrocic do tematu watku a mianowicie doniesien prasowych. Na moje oko poza informacja o facelifcie nie ma zadnych innych praktycznych doniesien o zmianach w QQ. Teraz mozemy sobie pomarzyc, co w tych doniesieniach powinno sie tak na prawde znalezc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei w uk robi tak 50%,wiec jak widać rozne są standardy zycia w krajach zachodnich.Również mieszkam tu od 10 lat,i nie twierdzę ze zaraz po przyjezdzie kupilem nowe auto za gotówkę,ale kazde następne juz bylo kupowane w ten sposob.Poza tym jak zostawisz 2-3 latka w rozliczeniu to suma która trzeba dołożyć zamyka się w tych trzech,czterech wyplatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...