Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[J11] Doniesienia prasowe


Crith
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W pelni popieram kolege, po blisko dekadzie zycia za granica, w kraju badz co badz uznawanym za bogaty, oswiadczam ze ze sredniej krajowej nie da kupic sie nowego samochodu, mozna co najwyzej odlozyc na wklad wlasny po warunkiem, ze nie bedzie sie placic czynszu ani nic nie jesc. Owszem, zarabia sie wiecej ale codzienne wydatki tez sa znacznie wieksze. Tak jak i w Polsce, samochody kupuje sie w kredycie. Oczywiscie sa osoby zamozne dla ktorych zakup nowego Cayenne to pestka. Ale tacy sa rowniez i w Polsce.

Tyle że właśnie Skandynawia ma najdroższe auta,a zwłaszcza diesle, - ekologia.

porter 59

To już "śpiesz się powoli" z zakupem bo czas otrzymania jej się przedłuża a Ty zdążysz pewnie odłożyć tyle pensji ile potrzeba ;)

To jeszcze dopowiem ... żeby kupującemu czas oczekiwania się nie dłużył  to Mazda Pl.  podniosła cenę .... o 1.5 tyś . zł. :devil:

A co ! Niech sobie Polak w międzyczasie dorobi ... :(

Nie jeden FL jeszcze wypuszczą,dopiero spłaciłem Nota ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że właśnie Skandynawia ma najdroższe auta,a zwłaszcza diesle, - ekologia.

 

Jakos niezauwazylem aby byly duzo drozsze niz w Pl, jest gdzies watek porownujacy ceny QQ w roznych krajach. A podatek drogowy ustalany jest na podstawie emisji CO2 gdzie 1.6 dCi wypada calkiem przyzwoicie, masa ludzi jezdzi dieslami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos niezauwazylem aby byly duzo drozsze niz w Pl, jest gdzies watek porownujacy ceny QQ w roznych krajach. A podatek drogowy ustalany jest na podstawie emisji CO2 gdzie 1.6 dCi wypada calkiem przyzwoicie, masa ludzi jezdzi dieslami.

No a jak to się ma do południa Europy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podatek drogowy ustalany jest na podstawie emisji CO2 gdzie 1.6 dCi wypada calkiem przyzwoicie, masa ludzi jezdzi dieslami.

 

i taki był zamysł Nissana aby CO2 było jak najmniejsze gdyż wówczas więcej osób zdecyduje się na Qashqai ( stąd nacisk na małe silnik / diesla w połączeniu z automatem i 4x4 itd.) niż na konkurencyjne samochody skoro najmniejszy podatek zapłaci od Nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i jestem laikiem w motoryzacji ale logicznie to mi tu nic nie pasuje?

W szkole uczono mnie , że aby przenieść masę x trzeba użyć y mocy jak równiež żeby wyprodukować potrzebną do tego energię w tym przypadku trzeba spalić określoną ilość paliwa. Wielkość (pojemność) silnika nie ma w tym przypadku większego znaczenia.

Na potwierdzenie wspomnę tu moją obecną markę (M) która silnikiem wolnossącym wypracowała normę spalania Euro 6.Można ?!

Jeśli jestem w błędzie to proszę mnie oświecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze na lekcjach uważałeś :D

Ale w małych jednostkach uczeni starają się oszukać fizykę,wspomagają je doładowaniem,co skutkuje podwyższeniem mocy przy niewielkim zużyciu paliwa.Gdyby zastosować małą jednostkę bez turbo...ciężko sobie efekt wyobrazić,no i waga takiej jednostki.Mały silnik mniej waży,a to jest też ważne w ogólnym rozrachunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w aso złapałem tam jakiegoś kierownika . Podpytałem o wersję po faceliftingu, jak się podoba bo w genewie pokazywali itp, na co on odpowiedział że to nie jest wersja oficjalna a jedynie na pokaz żeby wybadać u ludzi czy się podoba, dopiero potem na podstawie zebranych opinii zrobią jakieś zmiany - także to co widzieliśmy można na razie między książki wsadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w aso złapałem tam jakiegoś kierownika . Podpytałem o wersję po faceliftingu, jak się podoba bo w genewie pokazywali itp, na co on odpowiedział że to nie jest wersja oficjalna a jedynie na pokaz żeby wybadać u ludzi czy się podoba, dopiero potem na podstawie zebranych opinii zrobią jakieś zmiany - także to co widzieliśmy można na razie między książki wsadzić ;)

 

Toz ja pisal ze to jest lipny show-off concept na Genewa a nowy facelift to zagadka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie qq sprzedaje się na wyspach jak ciepłe bułeczki(50 tys rocznie) jak rowniez w calej europie auto jest w pierwszej 10-tce więc nie sądzę aby po trzech latach wprowadzili radykalne zmiany( w myśl zasady po co zmieniać cos co jest dobre).Spodziewam się face liftu w momencie gdy wyniki sprzedaży spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewam się face liftu w momencie gdy wyniki sprzedaży spadną.

To tak nie działa. FL jest z góry ustalony mniej więcej w połowie życia produktu. Dla takiego QQ to 6 lat nie więcej więc skoro w 2013 miał debiut to zakładam że FL pokażą na tegorocznych targach we Frankfurcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,tylko że to na ogół koncepty,a dopiero na rok przed edycją zaczynają sie jakieś "przecieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MOTORze nr 7 w rankingu awaryjności 292 modeli wyspiarze w kategorii małych SUVów i crossoverów umieścili QQna 6 miejscu (na 32 modele). Odnotowano awarie elektryki, zawieszenia i silnika. Średni czas napraw 1:47, średni koszt 1850 złotych. Lata produkcji 2007 i dalej. Według statystyki to chyba nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dobrze !

Tylko życzyć Qq II takiego wyniku !

Edytowane przez nowy 2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy spojrzeć na ceny przedłużanych gwarancji na wyspach,koszt takiej w przypadku qq to polowa ceny np za mokke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z portugalskiego portalu - przetłumaczone

 

Nissan ogłosił zamiar zwiększenia zdolności produkcyjnych swojej nowej bestsellerowej wersji Qashqai, jako reakcję na popyt, iż nadal jest większy niż podaż.

 

W następstwie tej decyzji , Nissan planuje zainwestować 29 mln euro w liniach produkcyjnych już w 2017 roku.

 

Japońska marka podkreśla również, że Qashqai zostanie wyposażony w autonomiczną (samodzielną) technologię jazdy "Piloted Drive" też już od przyszłego roku.

post-97858-0-70160800-1458980746_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooliiiins! Możemy sobie w d**ę wsadzić nasze utyskiwania i liściki samouwielbienia do centrali Nissana....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko chyba masz rację, niestety. Generalnie to widzę, że coraz więcej osób akceptuje downsizing bo prawie wszyscy tak robią albo zrobią za niedługo. QQII sprzedaje się dobrze a i myślę, że X też się rozpędza ze sprzedażą w naszym kraju - ludziska się przekonują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 Jak ustalił Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR - wyjściowa cena nowiutkiego  Qashqaia  będzie się zaczynać poniżej 79 500 zł.

 

Więcej tekstu oraz galeria tutaj http://moto.pl/MotoPL/7,88389,21967431,to-ulubiony-suv-europejczykow-nowy-nissan-qashqai-wchodzi-do.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak ustalił Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR - wyjściowa cena nowiutkiego  Qashqaia  będzie się zaczynać poniżej 79 500 zł.

 

Więcej tekstu oraz galeria tutaj http://moto.pl/MotoPL/7,88389,21967431,to-ulubiony-suv-europejczykow-nowy-nissan-qashqai-wchodzi-do.html

 

Czyli cena bez zmian w zasadzie? Przynajmniej w najtańszej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jak na wyjściową. W 2016 wyłożyłem za Xa 115k. 1.6PB, 7miejsc, navi, kamery, pakiet bezpieczeństwa, alarm ( bezsensowny zakup ), okno panoramiczne ( kolejny bezsens ). To raptem 35k więcej, odejmując dodatki których dzisiaj bym nie zamowil, wychodzi naprawdę nieznacznie więcej za auto większe, IMHO zgrabniejsze i drobnostka, made in japan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo jak na wyjściową. W 2016 wyłożyłem za Xa 115k. 1.6PB, 7miejsc, navi, kamery, pakiet bezpieczeństwa, alarm ( bezsensowny zakup ), okno panoramiczne ( kolejny bezsens ). To raptem 35k więcej, odejmując dodatki których dzisiaj bym nie zamowil, wychodzi naprawdę nieznacznie więcej za auto większe, IMHO zgrabniejsze i drobnostka, made in japan

 

Ja w tamtym roku kupiłem kosiarkę w N-Connecta za 84 tys. W sumie niewiele więcej od podstawowej wersji. Dachu nie mam, alarmu też nie. Sam nie wiem, czy to była dobra cena czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na mnie wieszają psy jak piszę, że okno panoramiczne jest pozbawione sensu. :P

Co znaczy "sens" w tym przypadku?

To przecież gadżet, bajer, który ma się tylko i wyłącznie podobać.

Podobnie można napisać, że alufelgi 18-19" nie mają "sensu" (bo przecież można jeździć na stalowych 16-tkach),

Tak samo cała masa innych rzeczy zmieniających wygląd lub dodających jakieś średnio potrzebne "bajery".

Po co wszędzie szukać sensu i opłacalności? Niektóre rzeczy to kwestia gustu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...