Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ukraina październik 2015


dziarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktoś chętny to zapraszam na jesienne zwiedzanie ukraińskich szlaków .

Termin wypadu to mniej więcej 15.10 wypad będzie trwał cztery dni najprawdopodobniej wyruszamy w czwartek a wracamy w niedzielę.Wyjazd jest niekomercyjny koszty to paliwo ( startujemy z krościenka a kończymy na słowacji ) ,po samej ukrainie zrobimy około 300km  , ropka na ukrainie po 3zł   :). Wjazd i wyjazd z to trzeba mieć 50 zł na łapówki dla celników taki kraj . Do tego dochodzi nocleg w ostatni dzień w hotelu około 50 zł .

Trasa będzie wyprawowa z elementami przeprawy opony MT , wyciągarka i różnisty szpej typu łopaty ,liny itp .Poruszać będziemy się drogami leśnymi , i wierzchołkami pasm połonin gdzieś na wysokości 1000 - 1400 mnpm , w zależności od pogody będziemy modyfikować trasę na bieżąco , jak  będzie za ciężko to zawracamy i szukamy innego przejścia nawigację będziemy mieli z mapą  satelitarną więc można kombinować , chodzi o dobrą zabawę a nie mordowanie się z autem po klamki w błocie , biwakujemy tam gdzie nas wieczór zastanie .

terminu zgłoszeń nie ma można się zdecydować dzień przed wyjazdem .

tu jest link do mapy ze współrzędnymi https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zj5dN62m7IaM.kdqrxUiivHWw&usp=sharing 

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij kontakt na priva ... Pajero i Vitara, uzbrojone ... chyba będą zainteresowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszło na priva jak dojdą te dwa to będzie nas już pięć aut , patrol , discovery , pojara , i gitara  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyślij kontakt na priva ... Pajero i Vitara, uzbrojone ... chyba będą zainteresowani

Lemmy uzbrojone w ten standardowy ekwipunek kierowcy na Ukrainie??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he dobre , ale nie jest tak źle ludzie w wioskach są życzliwi na pewno jest tam bezpieczniej niż w niejednym polskim mieście na blokowiskach po zmierzchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak jest bo tu to zdziczenie i schamienie sięga zenitu  :)

Ja  jak bym miał tam jechać to bez rozpylacza bym się nie ruszał  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe problemy są ze skorumpowaną po(mi)licją i polskimi pogranicznikami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie milicjo-policji nie uświadczysz , a na granicy jest stała stawka ustalona przez ukraińców 120 hrywień za wjazd samochodu terenowego i tyle samo za wyjazd , trudno to nazwać łapówką bo ją dajesz gdy chcesz coś przewieść nielegalnie czy masz coś nie tak z papierami a w tym przypadku jest to haracz i niema zmiłuj się jak nie dasz to wezmą Cię na kanał do kontroli szczegółowej i niema bata zawsze coś znajdą by Cię nie wpuścić np: brudny silnik . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno byłeś na Ukrainie?

Ostatnio słyszałem o porachunkach prawego sektora i handlarzy fajek i wódy. Prawy sektor rzekomo obstawił dojazdówki jakieś 40-50 km od granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zakarpaciu na rajdzie byłem w połowie czerwca , a miesiąc temu w Stryju to jest obwód lwowski ale blisko Zakarpacia około 30km .Mieszkam pięć kilometrów od granicy , miejscowi jeżdżą  po paliwo wódkę czy papierosy jak to na granicy handel kwitnie :).

Z tym prawym sektorem to rozdmuchane jest przez media , zwykłe porachunki gangsterskie o strefy wpływów incydent , u nas jeszcze przed paru laty też się gangi ostrzeliwały w warszawie i nikt ze stolicy nie uciekał bo niebezpiecznie  . Zresztą o czym mowa  Jeździmy po szlakach górskich gdzie człowieka nie uświadczysz to nie tak jak u nas że wiedziesz w las i po pól godzinie wyjeżdżasz w innej wsi tam jak zapuścisz się w knieje to najbliższą wieś masz 50 km .Czasem przelatujemy asfaltem a czasem przez taką groźna wieś gdzie z każdego okna kałach wystaje wycelowany w nasze terenówki :devil: .

post-20629-0-81731600-1440268787_thumb.jpg .

Sami ludzie w takich wsiach oddalonych od cywilizacji zagubionych w górskich dolinach ociekają żądzą mordowania , gwałcenia i rabowania przyjezdnych

post-20629-0-60945600-1440269506_thumb.jpg .

Konkluzja jak ktoś lubi miło i bezpiecznie spędzać czas to może jechać do tunezji czy egiptu :) a jak kręci cię adrenalina i parcie w nieznane to Ukraina jest w sam raz :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziarus ma rację, trzeba myśleć pozytywnie bo z domu nie wyjdziesz, w sumie w Tunezji też nie jest bezpiecznie, ani w Egipcie, we Francji ....... (!) kanibale zjedzą cie na śniadanie :-) a u nas możesz zarobić siekierą od frustrata.

Edytowane przez lemmy69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kiedy się wybieracie bo opisie jest październik a później pisze 15.09 wrzesień szczerze też bym się wybrał . Na razie jest 50do50

Edytowane przez dymion620
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziarus nie strasz ludzi sam jezdziłem w latach 90-tych samochodem  ukraina tukła sie z ruskimi o zadniestrze a z mołdowa o bendery faktycznie było troche strzelaniny ale włanczałem wszystkie swiatła i widziałem strzelanine przed soba a za chwile za samochodem,i jedyna niespodzianka było tyko wysadzenie mostu na dniestrze w benderach (gdzie musiałem nadłozyc kawał drogi) a jezdziłem i do odessy i do kiszyniowa a droga wiodła przez zadniestrze,a sypiałem u zwykłych ludzi i zawsze byli przyjazni.Na ukrainie jest wsysko mozliwe nawet były prezydent gruzji sakaszwili został gubernatorem odessy,a ja  jestem w stałym kontakcie z ludzmi z kijowa ,odessy czy kiszyniowa .stąd wiem ze ukraina jest nawet bezpieczniejsza niz polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr ja nie straszę tylko ironizuję :). Dymion popie...łem cyferki jedziemy w październiku jak któryś z adminów mógłby to poprawić byłbym wdzięczny tak że masz czas na urobienie małżonki , wiesz wino , kwiaty kolacja we dwoje, czy remont salonu lub kuchni :)

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, sam popraw ;) ... wszystko co jest Twojego autorstwa możesz edytować i poprawiać, z tytułem włącznie :)

 

W sumie gdyby organizował to ktoś inny, bez doświadczenia to od samego początku podchodziłbym sceptycznie ... ale Dziarus dokumentacją z poprzedniej eskapady udowodnił że jest to możliwe.

Zachodnia, przygraniczna Ukraina to nie Donbas, ci ludzie żyją z handlu i niekoniecznie będą chcieli stosunki z Nami popsuć ... poza tym inaczej pewnie odbierają czarne biemdablju z czterema karkami wewnątrz niż ubłoconą terenówkę z przyjaźnie usposobionym kierownikiem za sterem.

Pewnie, że ostrożności nigdy za wiele dlatego nikt nie zapuszcza się tam solówką

 

Jeśli chodzi o tych moich znajomych to wczoraj przypomnieli sobie że Pojara jest niezagazowana ... co mocno zweryfikowało plany podbojów zagranicy  :unsure:

A zagazowana Suzi wróciła niedawno z Albanii ... można ?? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeeee sorry ułomnym i nie wiem jak edytować mała podpowiedz ?

Benzyna za graricą też około trzy złociszy wychodzi taniej niż gaz w polsce .

Te wsie są z dala od cywilizacji pogubione w zakamarkach dolin zakarpackich są inne od wsi czy miasteczek centralnej Ukrainy  , ludzie tam mieszkający są dość nieufni ale nie nieżyczliwi jak to górale młodych jest mało bo większość pouciekało za chlebem taki obrazek : jadąc przez wieś ludzie do Ciebie machają :) u nas tego nie uświadczysz.  Jak  Cię ugoszczą to szykuj się na mega kaca u nas pije się z kieliszków a u nich z kieliszków piją kobiety i starsze babcie :) dla chłopów jest szklanka . 

Taki mni ejwięcej szykuje się klimacik na wyprawie , ta akurat była na wiosnę kwiecień , w październiku aura będzie podobna

post-20629-0-66295600-1440355555_thumb.jpg

post-20629-0-06180400-1440355588_thumb.jpg

post-20629-0-49992000-1440355613_thumb.jpg

post-20629-0-97724900-1440355631_thumb.jpg

post-20629-0-16917000-1440355663_thumb.jpg

post-20629-0-53208300-1440355688_thumb.jpg

post-20629-0-74259500-1440355719_thumb.jpg

post-20629-0-65049100-1440355736_thumb.jpg

post-20629-0-80202700-1440355769_thumb.jpg

post-20629-0-79548900-1440355800_thumb.jpg

post-20629-0-46505300-1440355817_thumb.jpg

post-20629-0-27383900-1440355858_thumb.jpg

post-20629-0-00090900-1440355910_thumb.jpg

post-20629-0-46967000-1440355936_thumb.jpg

post-20629-0-72023200-1440355960_thumb.jpg

Edytowane przez dziarus
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście dzięki bo ja kombinowałem i chyba nie mogę zmieniać , nie mam możliwości edytowania .

Termin jest już zaklepany 15 października ruszamy ( czwartek ) a niedziela wracamy , możliwe że dwie ekipy zostaną dłużej , planują Rumunię liznąć . 

 

 

Będą nalepy :) jeszcze nie wiadomo która jest dylemat 

post-20629-0-40961400-1441222788_thumb.png

post-20629-0-18270100-1441222874_thumb.png

Edytowane przez dziarus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...