Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pourywać raczej się nie da, trzeba uważać aby niczego nie porysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem fotek, wymiana jest prosta, sprowadza się do wyjęcia panela sterowania klimą, odpięcia listwy nad schowkiem i zdjęcia obudowy konsoli od strony kierownicy. Wystarczy podważyć palcami i trochę szerokim płaskim śrubokrętem, zatrzaski łatwo wyskakują. Po tych czynnościach trzeba też odkręcić cztery śrubki metalowej ramki radia i wyciągnąć je wypychając od środka.

 

Hej.

 

Ja mam kilka pytań odnośnie tematu:

Czy sterowanie radiem z kierownicy tzn głośniej, ciszej, zmiana stacji, utworu, odbieranie i kończenie rozmów telefonicznych działa po wymianie odbiornika.

Czy wyświetla się informacja o stacji radiowej na ekranie pomiędzy zegarami.

Jak jakość dźwięku podczas rozmów telefonicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie z kierownicy działa w pełni, radio między zegarami też jest pokazywane prawidłowo. Jedno do czego mam wątpliwości to to, że po wyłączeniu stacyjki radio też się wyłącza. Z tego co pamiętam to powinno grać dopóki nie wyjmie się kluczyka ze stacyjki, ale podejrzewam że jest to do zrobienia, trzeba będzie podać zasilanie do odpowiedniego pina, piny są na schemacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Teraz jeszcze muszę zakupić kamerkę na tył i też podłączę. Może ktoś z Was mógłby polecić którąś z kamerek?

 

Jeśli nie masz kamery na tył, można kupić na Alli ramkę do rejestracji z kamerką u góry, w ten sposób nic nie będziesz musiał przerabiać, tylko podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że też się przymierzam do wymiany radia mam pytanie do autora tematu, czy sprawdzał jakość połączeń telefonicznych szczególnie pod kątem działania mikrofonu wbudowanego w stację multimedialną (chyba że masz dodatkowy). Aha, jeszcze jedno: czy kupowałeś od sprzedawcy z Krakowa?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość połączeń przez BT jest dobra, muszę nadmienić że jakość z radia fabrycznego nie była lepsza. Tak slavko9, tam kupowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qashtan1.2 - czy wybrałeś już kamerkę cofania do nowego sprzętu?. Przyznam że ja też się trochę rozglądam i widzę że można kupić kamerkę montowaną w miejsce jednej lampki oświetlenia tablicy rejestracyjnej (w zamian kamerka ma wbudowaną diodę LED do podświetlenia), tylko nie wiadomo jak z ich jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przeglądzie w Yama spytałem o wymianę NC na inne oczywiście tylko pod warunkiem kostek/złączek i powiedziano mi, że utracę gwarancję, bo jest to ingerencja w elektrykę auta mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavko9 - jeszcze nie wybrałem kamerki ale też o takiej myślę. Zobaczę jeszcze tą z ramką. Myślę że z jakością nie będzie problemu. A co do utraty gwarancji, to przecież w razie problemu można włożyć z powrotem oryginalne radio, ja swoje zostawiam na taką ewentualność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przeglądzie w Yama spytałem o wymianę NC na inne oczywiście tylko pod warunkiem kostek/złączek i powiedziano mi, że utracę gwarancję, bo jest to ingerencja w elektrykę auta mimo wszystko

A to jest ciekawe, nie spotkałem się wcześniej z tym, że wymiana radia w aucie powoduje utratę gwarancji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenią się skurczybyki,jakby ze złota było to badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zaporowa :thumbsdown: . Ja jak na razie jestem zadowolony ze swojej stacji, teraz szukam jakiejś kamerki na tył. Wbrew pozorom, nie ma dużego wyboru... Może coś podpowiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zaporowa :thumbsdown: . Ja jak na razie jestem zadowolony ze swojej stacji, teraz szukam jakiejś kamerki na tył. Wbrew pozorom, nie ma dużego wyboru... Może coś podpowiecie?

Za ile i gdzie kupiłeś stacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NCIII na allegro i działała po założeniu???

Nawet w serwisie mówili że mają blokady ,że stacja jest przypisana do konkretnego numeru VIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak....skleroza się posuwa :D

Sam przecież Ci odpisywałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nieee nooo...badziewie takie że szkoda gadać....1 rdzeń 1 GHz, 512 MB Ram i Windows CE ...bleeeeee. To powinno kosztować 100-150 PLN max ! W tabletach z biedronki jest 10 razy lepszy hardware niż w tym badziewiu ! Że o systemie operacyjnym nie wspomnę... chyba się wkurzę i wkleję w ramkę nc2 takiego tableta z biedrony bo mnie już szlag trafia że mam coś co jest tak strasznie ograniczone że aż się nie chce tego używać ! Gdyby nie kamera cofania to by to było prawie bezużyteczne !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sph3r3 a nawigacja też gorsza niż ta z biedronki w NC ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt na pewno nie jest gorszy niż ten fabryczny. Czy ktoś zna specyfikację NC, co tam jest w środku? Jaki system?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w środku jest system Nissana.Gdyby się można było z tym rozprawić,już by było wiadomo.Tak samo z mapami.Mają poblokowane i nikt nie puszcza pary czy coś się dało rozkminić.

Ciekawy ten zestaw i po pieniądzach ,że tak powiem.Ciekawe jaką mapę Europy dają,czy jakieś demo,czy AM z licencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na windzie, dlatego można zainstalować swoją licencjonowaną AM lub każdą inną na WinCE. Ja mam właśnie taki sprzęcik i nie narzekam. Sprawuje się całkiem dobrze, jest szybki, w rzeczywistości robi lepsze wrażenie niż na fotkach :). Posługiwałem się fabrycznym NCII w Tecnie i nie żałuję. Podstawową zaletą jest to, że można aktualizować mapę częściej niż w fabrycznych QQ i o wiele taniej  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieee nooo...badziewie takie że szkoda gadać....1 rdzeń 1 GHz, 512 MB Ram i Windows CE ...bleeeeee. To powinno kosztować 100-150 PLN max ! W tabletach z biedronki jest 10 razy lepszy hardware niż w tym badziewiu ! Że o systemie operacyjnym nie wspomnę... chyba się wkurzę i wkleję w ramkę nc2 takiego tableta z biedrony bo mnie już szlag trafia że mam coś co jest tak strasznie ograniczone że aż się nie chce tego używać ! Gdyby nie kamera cofania to by to było prawie bezużyteczne !

 

wiesz, że też już miałem takie myśli? Już nawet mierzyłem ekran i zastanawiałem się nad uchwytem mocowanym w wejściu CD, żeby w razie czego zdjąć. Wystarczyłby jakiś phablet 6 cali lub nieduży tablet 7 cali, łączysz po bluetooth z NC2 i cała reszta obsługa z tabletu, a tylko kamera cofania z NC (musiałby być jakiś odchylany ten uchwyt)

 

albo alternatywnie zamontować poniżej telefon (jak tu już ktoś robił z uchwytem ładującym) i mieć dwa urządzenia. Nie oszukujmy się użyteczność NC jest mizerna i te aplikacje typu fb czy google search nie ratują sytuacji, bo są słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...