Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana standardowego radia w J11


Qashtan1.2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

sph3r3 a nawigacja też gorsza niż ta z biedronki w NC ?? :)

 

Tak, zdecydowanie gorsza - na androidzie w tej chwili mam lepszy wybór niż w przypadku Win CE...wystarczy wziąć pod uwagę chociażby mapy google które analizują ruch samochodowy na trasie którą się poruszam i potrafią reagować na tworzące się korki w locie sugerując zmianę trasy.

 

wiesz, że też już miałem takie myśli? Już nawet mierzyłem ekran i zastanawiałem się nad uchwytem mocowanym w wejściu CD, żeby w razie czego zdjąć. Wystarczyłby jakiś phablet 6 cali lub nieduży tablet 7 cali, łączysz po bluetooth z NC2 i cała reszta obsługa z tabletu, a tylko kamera cofania z NC (musiałby być jakiś odchylany ten uchwyt)

 

albo alternatywnie zamontować poniżej telefon (jak tu już ktoś robił z uchwytem ładującym) i mieć dwa urządzenia. Nie oszukujmy się użyteczność NC jest mizerna i te aplikacje typu fb czy google search nie ratują sytuacji, bo są słabe.

 

Z tego co już Jacko kiedyś pokazywał na forum oraz z własnych poszukiwań, chinole robią już i takie "zastępczaki" dla nc II które mają w środku androida kitkat + obsługa kamer - to by chyba najlepiej nam spasowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe,czy oryginalna antena GPS nie będzie współpracowała ze zmienionym radiem? Inne parametry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że oryginalna też będzie współpracować,antena to antena,chociaż widzę,że wtyczki są inne.

Ja zamówiłem coś takiego:

http://pl.aliexpress.com/store/product/Quad-core-Android-5-1-1-1024-600-2GB-16GB-Car-DVD-Player-Radio-GPS-Stereo/1803439_32637899837.html?storeId=1803439

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu dałeś antenę GPS? Gdzieś pod deską czy przeciągałeś na szybę?

Ja zamontowałem antenę w górnej części szyby przedniej, obok czujników. Kabel przeciągnąłem w prawym słupku i pod podsufitką. Myślę że oryginalna antena też by działała, jest to tylko kwestia dopasowania wtyczki.

Myślę,że oryginalna też będzie współpracować,antena to antena,chociaż widzę,że wtyczki są inne.

Ja zamówiłem coś takiego:

http://pl.aliexpress.com/store/product/Quad-core-Android-5-1-1-1024-600-2GB-16GB-Car-DVD-Player-Radio-GPS-Stereo/1803439_32637899837.html?storeId=1803439

Ja w swoim samochodzie zamontowałem podobne urządzenie, ładnie się komponuje z deską rozdzielczą, dobrze się sprawuje. Jakość bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem antenę w górnej części szyby przedniej, obok czujników. Kabel przeciągnąłem w prawym słupku i pod podsufitką. Myślę że oryginalna antena też by działała, jest to tylko kwestia dopasowania wtyczki.

Ja w swoim samochodzie zamontowałem podobne urządzenie, ładnie się komponuje z deską rozdzielczą, dobrze się sprawuje. Jakość bez zastrzeżeń.

Zastanawiam się czy pod deską będzie dobrze ściągać,nie chciałbym przyklejać na szybie bo jak będę jechał na przegląd to trzeba założyć radio fabryczne a taka antena od razu wygląda podejrzanie ;)Chociaż to trochę dziwne,że można stracić gwarancję przez wymianę radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tramin a możesz wrzucić fotkę jak to się prezentuje po zamontowaniu?

 

jedna mnie rzecz niepokoi, w tej aukcji jest info: "Note: it is not suitable for the car with factory navigation system." Czy Ty miałeś NC przedtem? Nie było problemu z montażem?

 

zastanawia mnie też, czy po zamontowaniu będzie można łatwo wymienić na NC przed wizytą w serwisie.

Edytowane przez rintelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tramin a możesz wrzucić fotkę jak to się prezentuje po zamontowaniu?

 

jedna mnie rzecz niepokoi, w tej aukcji jest info: "Note: it is not suitable for the car with factory navigation system." Czy Ty miałeś NC przedtem? Nie było problemu z montażem?

 

zastanawia mnie też, czy po zamontowaniu będzie można łatwo wymienić na NC przed wizytą w serwisie.

 

Tak,radio jest dla modelu Visia i Acenta.

Nie rozumiem, dlaczego powinno jednak mieć problemy podczas wizyty serwisa?

Jestem z Czech i radio zmienił  mi sprzedawca u nowego samochodu.A gwarancja jest ciągle ta sama w całej Europie...

Ale jest dużo kurzu na zdjęciach :( 

 

post-97327-0-67968700-1464088836_thumb.jpg

post-97327-0-45441300-1464088839_thumb.jpg

post-97327-0-66231700-1464088841_thumb.jpg

post-97327-0-01699100-1464088844_thumb.jpg

post-97327-0-36100800-1464088846_thumb.jpg

post-97327-0-95451000-1464088848_thumb.jpg

post-97327-0-44553900-1464088851_thumb.jpg

post-97327-0-72782800-1464088853_thumb.jpg

post-97327-0-19802200-1464088856_thumb.jpg

post-97327-0-38317300-1464088860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda :)

A odnośnie kłopotów na przeglądzie kolega Rintelen wcześniej napisał:

na przeglądzie w Yama spytałem o wymianę NC na inne oczywiście tylko pod warunkiem kostek/złączek i powiedziano mi, że utracę gwarancję, bo jest to ingerencja w elektrykę auta mimo wszystko

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,radio jest dla modelu Visia i Acenta.

Nie rozumiem, dlaczego powinno jednak mieć problemy podczas wizyty serwisa?

Jestem z Czech i radio zmienił  mi sprzedawca u nowego samochodu.A gwarancja jest ciągle ta sama w całej Europie...

Ale jest dużo kurzu na zdjęciach :( 

 

Patrząc na to baaaardzo żałuje, że kupiłem Acentę z NCII... Gratuluję, wygląda godnie:) o dźwięk nie pytam, bo trudno grać gorzej niż NCII.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk bardzo dobry,a to ja jestem muzykiem :)

No i tuner radiowy TEF 6686,który jest zamontowany np do BMW,czy Porsche...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk bardzo dobry,a to ja jestem muzykiem :)

No i tuner radiowy TEF 6686,który jest zamontowany np do BMW,czy Porsche...

pewnie dlatego wybrałeś tą aukcję, bo można znaleźć jeszcze taniej oferty, np tu:

 

http://pl.aliexpress.com/item/Original-10-1-HD-Touch-Screen-Car-DVD-Player-Andriod-2-Din-GPS-Navigation-Bluetooth-Connected/32630306803.html?spm=2114.010208.3.154.TcWfUO&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10037_10017_10021_507_10022_10032_10009_10020_10008_10018_10019_101,searchweb201603_6&btsid=ef82e6a1-75f3-4055-bef4-8ac55f49932a

 

sprzęt wydaje się podobny

 

prezentuje się naprawdę dobrze, lepiej niż NC ;)

 

a jak współpracuje z kierownicą? Jak z rozmowami przez bluetooth? Pod tym względem w NC jest super, rozmówca mnie doskonale słyszy.

 

Czy Android laguje, czy ładnie, płynnie chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie tylko w tuneru radiowym,ale także Quad Core 1.6 GHz+CANBUS,dostawa na czas 15 dni, przeciwko Dual Core 1.2 GHz i bez CANBUS ,dostawa na czas 27 dni.

No i cena jest 291.73 + 69.28 (131.74 DHL)=361 US (423.47 DHL) przeciwko 360 US i darmowa przesyłka do Polski przez DHL :)

I owszem,wszystko do tej pory działa perfekcyjnie,Android bez problemów :mobile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie tylko w tuneru radiowym,ale także Quad Core 1.6 GHz+CANBUS,dostawa na czas 15 dni, przeciwko Dual Core 1.2 GHz i bez CANBUS ,dostawa na czas 27 dni.

No i cena jest 291.73 + 69.28 (131.74 DHL)=361 US (423.47 DHL) przeciwko 360 US i darmowa przesyłka do Polski przez DHL :)

I owszem,wszystko do tej pory działa perfekcyjnie,Android bez problemów :mobile:

A jak wygląda sytuacja z uruchamianiem urządzenia, ile trwa załadowanie systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłużej niż w NC ,ale za to możliwości w takim zestawie jest o wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,radio jest dla modelu Visia i Acenta.

Nie rozumiem, dlaczego powinno jednak mieć problemy podczas wizyty serwisa?

Jestem z Czech i radio zmienił  mi sprzedawca u nowego samochodu.A gwarancja jest ciągle ta sama w całej Europie...

Ale jest dużo kurzu na zdjęciach :( 

 

Ile jeśli można wiedzieć zapłaciłeś w serwisie za podłączenie?

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 440 złotych(2700 Koron czeskich).

A ja od wczoraj czekam na odpowiedź z serwisu jaki koszt wymiany........i tak sobie czekam :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu czekasz na odp z serwisu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości ile powiedzą  :) ,poza tym powiedzieli,że jak wymienię w serwisie to nie stracę gwarancji,ale podejrzewam,że cena będzie wyższa niż u kolegów z Czech i lepiej będzie zrobić to samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...