Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moduł automatycznego składania lusterek


tz1609
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem coś takiego na ali

http://pl.aliexpress.com/item/2014-New-car-side-mirror-folding-module-for-NISSAN-specialized-Qashqai-2014-automatic-mirror-folding-control/32243152084.html?spm=2114.010208.3.10.hZzc1p&ws_ab_test=searchweb201556_7,searchweb201602_4_10017_10034_10021_507_10022_10020_10009_10008_10018_10019,searchweb201603_9&btsid=de792d99-cae3-4ca2-aaf9-9ccdd0f4267f

 

i teraz mam pytanie czy warto kupować i czy nie będzie problemu z podłączeniem,w serwisie za ten moduł życzą sobie 500+montaż.

Może ma ktoś jakieś doświadczenia z podłączeniem,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja. Poproś o instrukcję instalacji. Zobaczymy jak to ma współpracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać siłowników w zestawie, niby co ma składać te lusterka? To chyba tylko moduł "zarządzający" składaniem, ale powinny być jeszcze jakieś siłowniki/silniczki dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widać siłowników w zestawie, niby co ma składać te lusterka? To chyba tylko moduł "zarządzający" składaniem, ale powinny być jeszcze jakieś siłowniki/silniczki dodatkowo.

Składanie lusterek już jest fabryczne,chodzi mi o automatyczne tak jak to jest w Ntecu czy Teknie,żeby lusterka składały się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub po zamknięciu auta pilotem i odwrotnie przy otwieraniu samochodu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składanie lusterek już jest fabryczne,chodzi mi o automatyczne tak jak to jest w Ntecu czy Teknie,żeby lusterka składały się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lub po zamknięciu auta pilotem i odwrotnie przy otwieraniu samochodu.

 

a, no chyba, że tak. W sumie mam to na guziczek i tragedii nie ma. Podobno nie zalecane jest automatyczne składanie ze względu na mróz (przymarznięte lusterka na siłę będą się składać i mogą się rozwalić), tak mi powiedziano w Nissanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a, no chyba, że tak. W sumie mam to na guziczek i tragedii nie ma. Podobno nie zalecane jest automatyczne składanie ze względu na mróz (przymarznięte lusterka na siłę będą się składać i mogą się rozwalić), tak mi powiedziano w Nissanie ;)

w innych samochodach mających takie rozwiązanie np. w Renault Scenic można było deaktywować automatykę składania/rozkładania właśnie z takiego powodu jak przymarznięcie lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem automatyczne składanie w peugeot 407 , chodziło lato ,zima bez problemów , teraz mam też tylko guziczek

i często nie składam lusterek .

Też byłem zainteresowany zamontowaniem w serwisie ale cena 500 zł plus robocizna i zrezygnowałem .

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem,80 zeta niewielkie pieniądze,teraz czekam na przesyłkę,poprosiłem o dołączenie instrukcji montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamówiłeś??? Do mnie przyszło z Ali ,ale nie mam czasu się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zamówiłeś??? Do mnie przyszło z Ali ,ale nie mam czasu się bawić.

Na Ali,z tego linka na samym początku tematu.Ty zamówiłeś to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Tak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że nie będzie problemu z podłączeniem,wydaje mi się,że to tylko kwestia odpowiedniego wpięcia wtyczek,na zdjęciach widać,że są pooznaczane :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat jest,a oprócz wtyczek są jeszcze chyba trzy wolne przewody :D które trzeba gdzieś wpiąć,coś przeciąc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktoś może co zrobić, żeby domykało okna po wyjęciu kluczyka? Jak wcisnę guziczek składania lusterek i wyjmę kluczyk to i tak złoży/rozłoży do końca, z oknami już tak pięknie nie ma i jak się okno zamyka a wyjmę kluczyk to się zatrzymuje :thumbsdown:

Edytowane przez rintelen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo musisz mieć zamontowany moduł domykania szyb.ASO nie chce tego montować(a można kupić na Aliexpres)

Mają wymówkę,że w Qqłce jest system oszczędzania energii i moduł nie zdąży domknąć okien.Mam tyen moduł i nie mam czasu wziąść się do roboty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

post-62161-0-57230200-1464719954_thumb.jpgW dniu dzisiejszym dojechał moduł i mam problem gdzie znaleźć sygnał zamykania i otwierania centralnego zamka.Na zdjęciu wtyczki z drzwi kierowcy,może ktoś wie które przewody dają sygnał na otwarcie i zamknięcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem,ale cienki elektryk jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś, gdy wpadłem na ambitny pomysł samodzielnego dołożenia alternatywnej centralki centralnego zamka (bo oryginalna zdechła), to zjarałem w swoim wówczas francuskim wehikule moduł komfortu i spod domu owszem odjechałem, ale wprost do elektryka, na dodatek na holu (bo i zapłon umarł). :D Dobrze, że elektryk był kumaty, to polutował mi to wszystko za 250 zeta (co i tak było małą karą mając na uwadze, że nowy moduł kosztował ponad 2 tysie), a ja od tego czasu nie tykam się prądów w tych nowoczesnych, a nafaszerowanych elektroniką pojazdach, a i Wam zalecam daleko idącą ostrożność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś kto już ma zamontowane podpowie?  :)

Gdyby sterowanie odbywało się (+) to byłaby łatwizna,ale tutaj steruje (-) :(

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym tego sygnału nie szukał przy panelu od sterowania szybami (bo tak mi wygląda to coś na zdjęciu) a przy samym zamku, tam będzie łatwiej. Jeżeli to jest typowa konstrukcja zamka to powinny być dwa przewody na których zamiennie będą pojawiać się raz plus raz minus lub na obu będzie np plus a w chwili wciśnięcia któregokolwiek z przycisków od centralnego na jednym z nich pojawi się na chwilę masa (lub wszystko na odwrót, zależy od konstrukcji). Więc wystarczy zwykła kontrolka, żeby to namierzyć. Potem już tylko wystarczy po przewodach dojść gdzieś do okolic nóg kierowcy i tam już sobie można ten moduł zamontować na stałe. Taką metodą na pewno nic nie spalicie, no chyba że zrobicie zwarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym panelu jest też zamykanie i otwieranie przyciskiem od wewnątrz,a więc to chyba będzie ten sam sygnał co z zamka?

Edytowane przez tz1609
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może tak być jak piszesz, ale może też być tak, że wychodzą tylko sygnały sterujące "gdzieś" do sterownika, a z niego wracają do zamka drzwi wykonawcze. Wiem że to co proponuje wiąże się ze zdjęciem tapicerki, ale myślę że będzie to najbezpieczniejszą i najpewniejszą metodą, bo zaczniemy od końca instalacji i tak po nitce do kłębka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tego nie chciałem robić, czyli zdejmować tapicerki, ale chyba nie będzie innego wyjścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Serdecznie wszystkich

 

Mam pytanie ,czy udało się komuś podłączyć ten moduł, bo mam z nim też kłopot gdzie te trzy kabelki wpiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...