Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ubezpieczenie samochodu - Wasze pytania, rozterki , wnioski


rafarar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli korzystasz z uslug brokera to raczej sie nie dowiesz, takie bonusy moga zaoferowac ubezpieczenia typu direct zawierane przez call center, przy jego kontynuacji

przynajmniej u mnie tak to wygladalo

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli korzystasz z uslug brokera to raczej sie nie dowiesz, takie bonusy moga zaoferowac ubezpieczenia typu direct zawierane przez call center, przy jego kontynuacji

przynajmniej u mnie tak to wygladalo

 

pozdrawiam

Ok, dzięki za info

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bony towarowe za przedłużenie ubezpieczenia? Ciekawa opcja :D 

od kilku lat jestem w Liberty i jeszcze nigdy nie próbowałem takich sztuczek, ale może warto. W kazdym razie ja jesli chodzi o OC to polecam Liberty bo mi stawka wyszła tanio, ale tak jak koledzy wyżej pisali - musisz sam poszukać bo ile osób tyle składek.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałem się ciekawych rzeczy o możliwości dostania bonusów. Może te bonusy spadają na osoby / firmy które za nas wybierają ubezpieczenia. 
A odnośnie informacji że Compensa podniosła składkę to wydaje mi się że nie jest zależne od nich ponieważ co roku słychać że są podwyżki cen OC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Właśnie przyszła mi kontynuacja ubezpieczenia OC (+ Assistance Wypadkowy + Zielona Karta)... 100 zł. więcej niż w ubiegłym roku :/
Czyli towarzystwa podniosły jednak składki .
 

(aaa i Proama już nie jest czeska - należy do Generali ... ot, taka ciekawostka.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Pisałem - może nie tutaj, ale co dwa m-ce wzrastają składki ubezpieczeniowe w każdej firmie.

Teraz płaciłem ratę za Clio i już wiem, że za te pół roku będę płacił ok. 100zł więcej. Dodaję że stawka jest wysoka, gdyż córa jest cały czas traktowana jako młody kierowca-więc jest zwyżka.

 

Za bardzo nie będę się dalej wypowiadał, gdyż ja od roku 1980 zawsze brałem (istniała Warta) i biorę cały pakiet włącznie z AC.

A dla innych- zielona karta to obligatoryjne nam się należy i za to nie płacimy. Dostajemy to w każdej umowie przedłużającą kontynuację. 

 

Ktoś też pisał coś o porównywarce cen ubezpieczeń ----- szkoda tylko że jeszcze numeru buta nie żądają. Ta porównywarka przez dwa lata zapełniała mi skrzynkę pocztową i nie mogłem się od nich "oderwać" .

A wiecie co zrobiłem----użyłem kilku słów do wszelkich firm ubezpieczeniowych (do których nie pisałem /bo wszedłem tylko na porównywarkę/) - uznanych ogólnie za wulgarne i obelżywe (a w sądzie tym bardziej bym przegrał)--- lecz nie przegrałem i skarg nie było . A najważniejsze że "promocje i oferty" nie przychodzą.

 

Ale mój problem jest taki, że nie patrzę tylko na OC np. za 150 zł ( a ktoś zapomniał dodać że AC będzie +1300zł )-- ja biorę pakiet (tak jak wspominałem) i np. za 850 zł.(gdyż wiem co ile kosztuje i ile mogę stracić)... np zderzak przedni + lakierowanie to koszta 2800zł (jeśli z mojej winy)

 

Pozdrawiam

- i to normalne, że samochód to skarbonka. Ale jeśli ktoś nie wejdzie w AC ---to nigdy nie będzie miał na to zniżki----no chyba że myśli że będzie ciągle jeździł "pełnoletnimi" samochodami (a potem oddawał na złom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...0

A dla innych- zielona karta to obligatoryjne nam się należy i za to nie płacimy. Dostajemy to w każdej umowie przedłużającą kontynuację. 

 

 

 

Zgadza się (podobnie jak AW jest w pakiecie z automatu) .....To chyba oczywiste dla każdego lub większości kierowców...Nigdzie nie pisałam,że płacę za nią.

 

Nie wiem w jakich ubezpieczalniach co 2 m-ce wzrasta skladka  :|

Ja od czterech lat płacę tę samą kwotę (może z różnicą kilku złotych) i tylko w tym roku jest "znacznie" wyższa (co było zapowiadane zresztą )

 

Reszty tekstu nie będę rozkładać na czynniki , bo nie zaglądam innym do kieszeni ... ani nie interesuje mnie kto jakie ubezpieczenie kupuje i jak płaci.

To jest indywidualna sprawa każdego z nas.

 

:wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekg9

Czy tutaj chodzi o to aby "łapać się za słówka"? Chyba nie.

 

Napisałaś to co jest oczywiste - zielona karta i do tego się odniosłem.

A czy za nią płacisz - to powiem że tak. (masz to w pakiecie)

Dziwne tylko, że nie wspomniałaś nic o NW , dla mnie to jest ważniejsze niż np. AW (bo chyba masz na myśli Asistansse Wypadkowe) a to już jest temat rzeka.... i w każdej firmie jest inaczej i np. nie przyjadą i nie wymienią Ci koła, albo nie z holują Ci autka bo jest ponad 30 km od miejsca zamieszkania, lub nie uznają że to wypadek a kolizja.

 

Nie wiem w jakich ubezpieczalniach co 2 m-ce wzrasta skladka  :|

 

Ostatnio we wszystkich. Jak wspomniałem ubezpieczałem (druga rata) samochód córki i mówiła mi to moja pani agent. I dotyczy to każdej firmy ubezpieczeniowej. Ale nie powiem Ci od kiedy te składki cały czas wzrastają.

 

Ja od czterech lat płacę tę samą kwotę (może z różnicą kilku złotych) i tylko w tym roku jest "znacznie" wyższa (co było zapowiadane zresztą )

Myślałem że ja mam czasami szczęście - lecz kobiety miały i mają je zawsze.

Ja praktycznie co roku płacę ciut więcej --- gdyż to również wynika z przepisów - czym starszy, to trzeba dopłacić. (oczywiście nie tak dosłownie brzmi przepis i wytyczne firm ubezpieczeniowych).

 

Nie będę pytał o firmę aby nie robić reklamy - ale gratuluję szczęścia. Jak wspomniałem, ja takiego nie posiadam.

 

Chyba, że tutaj u mnie, chodzi więcej o AC (i składka wzrasta) - a dla mnie to również jest ważne. Tak samo jak dla niektórych dodatkowe ubezpieczenie szyb-bez udziału własnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też podwyżka. +90zł na jednym aucie i +120zł na drugim.

Masakra, ubezpieczone w Avivie i Linku.

 

No cóż, taka #dobra zmiana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzięki Jarkowi dopadły i nas podwyżki praktycznie od kwietnia wszystkie firmy podnoszą o jakieś 40% i o ile ktoś kupuje sam OC  to szukać jak najtaniej nie ważne jak nazywa się firma ale jeśli chodzi o AC to trzeba dobrze wybrać  żeby pózniej nie płakać tu trzeba  zapoznać się OW danej firmy bo się różnią i to znacznie i na ogół są to firmy które są drogie .Ja osobiście mam wszystkie w Pzu i polecam  przykładowo skuter 50cm to 36zł za rok gdzie u reszty zaczyna się od 100zł :wave:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jak w tym roku?Za primere zapłaciłem ponad 520 i to było max zniżek itp

Rok temu 328zl

Wiem że to pis zafundował ale czy wszędzie takie podwyżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszędzie wysokość uzależniona od miejsca zamieszkania i to mają być te dobre zmiany a to dopiero początek ,niedługo czeka nas kolejne 500+ tylko od auta powyżej 10lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak coś słyszałem ,że gdzie więcej wypadków to drożej chyba coś takie ale to jest głupie tłumaczenie i statystyka i z moją jazdą nie musi i nie ma nic wspólnego.To samo jak mam klasyka 25 letniego i co jeszcze mi dowalą opłaty jak w takie auto trzeba cały czas ładować kasę?

Samo auto technicznie i tak jest lepsze od nowych gratów z trefną elektroniką z blachami grubości włosa.

Wybraliście a ja będę płacił dobra zmiana to będzie jak ten rząd się jak najszybciej skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ale ty i tak masz taniej bo masz lepszą strefę dla porównania wysyłam ci stronkę a ja w centrum mazur  masakra  a to jest zależne od zdarzeń na drogach w danym regionie ale cóż marnie się zarabia a stawki warszawskie  http://www.komunikacyjne.ubezpieczenie.com.pl/w_ktorym_rejonie_polski_zaplacisz_najmniej_za_ubezpieczenie_komunikacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dojdzie do tego że będziemy pozbywać się aut bo z jednej strony ubezpieczyciel  a z drugiej jeśli wejdzie 500- od aut po 10roku życia  :icon_cry: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry tekst, a drugie dno to kolejne zyski ubezpieczycieli pod pozorem nowych regulacji prawnych, ubezpieczonemu pozostaje jak poprzednio szarpac sie z ubezpieczycielem i jego prawnikami o kwoty odszkodowan

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekst tylko potwierdza to co pisałem w poscie 33 i 35, oraz innych osób #36,#37,#38 .  :)

Dodam, że jeszcze będzie wzrastało.

Najbardziej odczują Ci co będą płacić składki roczne od października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz też miałem przygody z OC, bo kupiłem Audi A4, poprzedni właściciel płacił w Liberty poniżej 500 zł i miałem misję w szukaniu ubezpieczyciela. Ostatecznie zostałem w Liberty i płacę niewiele ponad 600 zł. Dla mnie super cena bo bałem się, że będzie koło 1k


Nie ma złotego środka i rozwiązania, wykonaj kalkulację ubezpieczenia u poszczególnych TU oraz zapoznaj się z OWU 

jeśli chodzi o OC to nie ma różnicy, wszystkie mają ten sam zakres. Tu patrz tylko na cenę. AC to już wyższa szkoła jazdy. Ja teraz kupuję nowy samochód najlepsze ubezpieczenie pokazało mi w Liberty. Nie patrzyłem jeszcze na AC, ale pewnie będę chciał zrobić tam cały pakiet. Ale ważne to porównać dużo ofert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ubezpieczenie,tylko OC w Ergo Hestii wzrosło mi równe 50% od poprzedniego roku.

Ale jak czytam wyżej,to pewnie norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Stałem się posiadaczem Micry 1,5D z 2000 roku.

Właśnie go zarejestrowałem i szukam taniego OC.

W tym celu, oprócz przejrzenia standardowych linków wyskakujących w wyszukiwarce udałem się na stronę mBanku gdzie mam konto i gdzie ponad miesiąc temu ubezpieczyłem korzystnie nasz stary samochód (Renault Laguna z 1995 roku, 1,8 benzyna). Było to tak jak teraz OC i automat w mBank wyliczył wówczas na około 411 zł. Pani z infolinii bez specjalnych starań z mojej strony (powiedziałem standardowe, że "muszę sie zastanowić") obniżyła cenę na jakieś 360 zł. Wziąłem to bo gdzie indziej ceny zaczynały się od 500 zł i nie było co się zastanawiać

Zatem i teraz z Micrą spróbowałem w mBank. zdziwiłem się bo automat wyliczył mi już około 580 PLN. po chwili zadzwonił telefon, po krótkiej rozmowie konsultant potwierdził tę cenę i powiedział, że nic nie jest w stanie opuścić. Na pytanie czemu za samochód z mniejszym silnikiem chcą ode mnie o 200 zł więcej niż wzięli za Lagunę miesiąc temu odpowiedź była standardowa: wyliczenia są na dzień bieżący, uwzględniając wszystkie dane i on nie wie..

 

Zaintrygowany sprawdziłem zmowy na stronie mBank OC na Lagunę: oferta cały czas 411 PLN, zatem nie zdrożało na lagunę, tylko ta Micra taka droga

Jedyne wytłumaczenie to takie, że te oferty, przynajmniej w mBanku silnie zależą od modelu i to nawet w ten sposób że na małe jeździecko z dieslem OC może być sporo droższe niż na duży samochód benzynowy, starszy o 5 lat. Swoją drogą ciekawe jak oni to wyliczają, że użytkownicy Micr są mocno szkodowi? może są?

 

Z ciekawości wyliczyłem jeszcze składkę na Micrę 1,3 z 1995 roku i też wyszła ponad 600 PLN.

Tyle wniosków, może komuś się przyda, bo jak widać w mBanku można trafić niezłe oferty (wyczytałem to na stronie Renault).

Niestety nie na Micrę jak widać.

 

A teraz pytanie: może ktoś ma pomysł gdzie można szukać taniego OC na mój pojazd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklep swoje dane i sprawdź ile sobie zażyczą. Dodam, że za samoobsługę (internet) dają dodatkową zniżkę.

https://www.axadirect.pl/quote/start#/

dzięki, spróbowałem, wyszło mi 678 zł, co jest około 100 zł drożej niż 580 za ile przed chwilą kupiłem (również w AXA ale przez mBank).

 

To i tak dobrze bo inne ubezpieczalnie śpiewały  po 800-900 zł za to samo. W razie czego mam 30 dni na odstąpienie jak się pojawi coś fajnego.

 

Chyba jacys szaleńcy tymi Micrami jeżdżą i powodują spustoszenia w budżetach ubezpieczycieli.

Ewentualnie kierowcy Lagun to spokojni kapelusznicy jeżdżący jedynie w niedzielę na działkę tuż koło domu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...