Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porysowane zegary


Gość Jordik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim qq zegary na kokpicie rysują się od samego przecierania mikrofibra. Jak pada nanie słońce to widok jest straszny. Auto ma zaledwie rok, czy ktoś próbował to wypolerowac. Jakie środki polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie wypucowałem środek QQ i na zegarach mam również rysy. Zastanawiam się nad pastą do ekranów LCD bądź smartfonów- tylko czy taki wynalazek na prawdę działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baran,ekrany LCD nie rysują się od patrzenia :D ,a szybka zegarów owszem :D

Jak nie spróbujesz tonie będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się boję nawet pędzelkiem dotknąć bo od środka się porysuje :-) ale jak się zbiorę na odwagę to sprawdzę na kawałku i zobaczymy jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Panowie przejechałem takim mleczkiem koloru różowego, dostałem kiedyś od lakiernika nie mam pojęcia co to dokładnie za cudo chyba tym polerują auta. Rysy do końca nie zniknęły ale zegary wyglądają o wiele lepiej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez vendetti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wpadło mi do łba czy te plastiki zegarów nie są pokryte warstwą antyodblaskową ? Jeśli tak to lepiej nie dotykać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za solidną opłatą polerują wszelakie szybki UC i zabezpieczają PTFE i nic się już nie rysuje .

Samemu też można ale trzeba mieć wprawę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z forumowiczów przecież pisał, że polerował te szybki z dobrym skutkiem. Również na jakimś zagranicznym forum o tym czytałem i tam polecali nawet konkretne pasty.

W moim QQ szybki porysowały się już z dwóch stron. Ze strony zewnętrznej od patrzenia (no może jeszcze ze 2 muchy siadły i podrapały pazurami), a od środka od pędu powietrza spowodowanego ruchem wskazówek prędkościomierza i obrotomierza. :D Na dodatek są zakurzone od środka i to właśnie zjawisko jest dla mnie największą zagadką. :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Dziś też nie oparłem się nieodpartej pokusie przetestowania prędkości maksymalnej na A2, którą mam pod nosem i z trudem, bo z trudem (bo z klimą i teściową na pokładzie :D) ponad 180 km/h z kaszalota wydusiłem. Teściowej to nie ruszyło, bo zauważyłem w lusterku, że usnęła z rozdziawioną paszczą. Natomiast wskazówki zegarów przesuwały się dziarsko i znów kilka rys na szybkach dołożyły. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colins, a z ciekawości, na którym biegu rozpędziłeś się do takiej prędkości? Wydaje mi się, że na 5 pojedzie szybciej niż na 6, tym bardziej, że już na 4 biegu przy 6 tys obrotów pojedzie 180 km/h na gps'ie, czyli ze 186 na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na 5 biegu pojedzie szybciej, co sprawdziłem już jakiś czas temu. Jednak teraz dobiłem do takiej prędkości na biegu 6. Trochę to trwało (jakieś 3 razy tyle co długość pasa startowego dla Jumbojeta :D), ale wycisnąłem te 180 km/h z haczykiem. Uważam wynik za satysfakcjonujący, bo warunki były niekorzystne czyli temperatura otoczenia ponad 30 st.C, 5 osób na pokładzie i włączona klima. Dodam, że od kilku tysięcy km mój QQ wyraźnie się ożywił (obecnie mam przejechane 20 tys.km) i o ile dawniej był mocno zmulony i nie udawało mi się osiągnąć licznikowych prędkości deklarowanych przez producenta, to teraz w sprzyjających warunkach (sam na pokładzie i bez klimy) jestem w stanie wycisnąć z niego prawie 200 km/h. Oczywiście w celach naukowych jedynie, ale jednak. ;)

Widocznie dotarłem go należycie i teraz się odwdzięcza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wy w swoich popierdułkach osiągacie z bidą na 5 biegu,ja na 6 spoko ciągnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,to zasługa softu.Na tym co mam jest żwawższy na 6ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wy w swoich popierdułkach osiągacie z bidą na 5 biegu,ja na 6 spoko ciągnę :D

Doczytaj co miałem na pokładzie. :D

Bo gdybym był sam, to mogę startować z Tobą w szranki choćby dziś. I nawet Milicjant z ceratą Ci nie pomoże. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dojeździsz do 40kkm to pogadamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...