Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porysowane zegary


Gość Jordik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym patrzę na nie tylko w ostateczności, więc ryzyko ograniczone do minimum. :D

Ale myślisz o nich cały czas a to wystarczy żeby się szybki porysowały :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to tylko w qq jest tak czy w każdym z tymi zegarami? Nawet nie zwróciłem uwagi u siebie czy też się rysują od patrzenia.

Edytowane przez tomkek1912
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych szybek to strach się dotykać,a co dopiero używać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie patrzymy wogóle na nie...bo też się rysują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mogę się podzielić doświadczeniami z https://www.aliexpress.com/item/Car-Dashboard-Instrument-Panel-Fascia-Screen-Protect-Sticker-for-Nissan-Qashqai-J11-X-trail-T32-2014/32771016043.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.DR1QvE

Instalacji folii na zegarach nie jest prostym zadaniem. Folie są dość dobrze wymierzone i nie ma marginesu błędu podczas instalacji. Folia w postaci owalu na tarcze zegarów posiada jedno rozcięcie do środka. Zastanawiałem się po co, ale jeszcze nie wiedziałem jakie atrakacje mnie czekają. Podczas instalacji z jednej strony przeszkadza kierownica, z drugiej strony zbyt lepka folia przykleja się za wcześnie lub nie w tym miejscu co trzeba.  Jak już udało mi się przykleić folie w dobrym miejscu to okazywało się, że jest bardzo dużo pęcherzyków powietrza. Rozcięcie do środka przydaje się do ich eliminacji, niestety nie wszystkich. Instalacja folii na telefonie to przy tym relaks. Po 3 próbach i niezliczonej ilości przekleństw stwierdziłem, że mogę zrobić więcej szkody niż pożytku. Instalacja takich nakładek miałaby sens, gdyby zdemontować całą stacyjkę, żeby po drodze nic nie przeszkadzało i nic nie ograniczało ruchów ręki, jak i giętkiej oraz lepkiej folii.

Może jak ochłonę to w przyszłości podejmę kolejną próbę. Na razie bliżej mi do kupna dobrej pasty do plastików. A, że nie będzie superultrawspaniałej powłoki odbijającej - trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2018 o 08:09, derchef napisał:

Jak już udało mi się przykleić folie w dobrym miejscu to okazywało się, że jest bardzo dużo pęcherzyków powietrza. Rozcięcie do środka przydaje się do ich eliminacji, niestety nie wszystkich. ...  Może jak ochłonę to w przyszłości podejmę kolejną próbę.

<Mam pytanie czy folia jest matowa czy odbijająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest matowa. Określiłbym ją jako zwykłą folię, która pod odpowiednim kątem patrzenia "świeci". Każdy z 3 elementów jest zabezpieczony folią zabezpieczająca z dwóch stron. Bardziej traktowałbym tą folię jako zabezpieczenie bez dodatków w postaci lepszej widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze tez cos z tym zrobić bo to fatalnie wyglada.

Zastanawiałem się czy nie kupić folii ochronnej do tabletów, wyciąć szablon z papieru i przyciąć do szablonu. Tylko muszę poszkać matowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepsza bedzie szybka ochronna poliweglanowa? Teraz takie szybki nakleja sie na wyswietlacz telefonu.

Jest sztywniejsza, latwiej nalozyc niz folie bez babelkow. Moze uda Ci sie dostac w wiekszym rozmiarze i dociac?

Edytowane przez Belliash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Belliash napisał:

Nie lepsza bedzie szybka ochronna poliweglanowa? Teraz takie szybki nakleja sie na wyswietlacz telefonu.

Jest sztywniejsza, latwiej nalozyc niz folie bez babelkow. Moze uda Ci sie dostac w wiekszym rozmiarze i dociac?

tylko czy ta sztywność nie będzie przeszkodą, bo szybka zegarów jest lekko wklęsła wiec może sprężynować i się odklejać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że szybka zegarów nie jest idealnie płaska, ale to wrażenie może być spowodowane brakiem swobody ruchów.

Jedyne co pozostaje to dobranie się do liczników/prędkościomierza poprzez demontaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień po odbiorze Katarzyny zauważyłem że zegary są całe "zapalcowane"... To mi wyglada na świadomą akcję serwisową. Po grzyba tam pchać paluchy? No i co teraz.. Kurz to sprężonym powietrzem załatwiłbym, ale to? Pozostają chyba chusteczki nawilżane dla niemowląt..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rozbiję te przeklęte szybki:gun:  i będę obserwował budziki w 3D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 27.08.2016 o 18:16, colins napisał:

Ktoś z forumowiczów przecież pisał, że polerował te szybki z dobrym skutkiem. Również na jakimś zagranicznym forum o tym czytałem i tam polecali nawet konkretne pasty.

W moim QQ szybki porysowały się już z dwóch stron. Ze strony zewnętrznej od patrzenia (no może jeszcze ze 2 muchy siadły i podrapały pazurami), a od środka od pędu powietrza spowodowanego ruchem wskazówek prędkościomierza i obrotomierza. :D Na dodatek są zakurzone od środka i to właśnie zjawisko jest dla mnie największą zagadką. :huh:

Mam cholibka to samo...... i rysy i kurz......masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...