Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kluczyk T31


krasnal80
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . potrzebuje pomocy w dograniu kluczyka. Jeden mi działa bez zarzutów. a drugi gdy naciskam LOCK i UNLOCK to dioda się zapala tak jakby wszystko było ok, lecz nie mogę otworzyć samochodu z kluczyka i odpalić X. system KEYLLES. Ma ktoś pomysł jak go zaprogramować? :|

Edytowane przez krasnal80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji serwisowej  do T30 jest podane jak zgrać kluczyki z autem. Przypuszczam ,że w ESM do T31 też będzie podobnie ale nie mam serwisówki do T31. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super. dziękuję za podpowiedź. przeglądałem, ale sprawdzę jeszcze raz instrukcję. nie mam orginalnej lecz wydruk z neta. gdyby coś przyszło jeszcze Wam do głowy to chętnie skorzystam z rad. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popraw jak możesz link, bo nie działa. Zwraca 404.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydaj mi się że to podane rozwiązanie dotyczy kluczyka do modelu T30. 

W pdf nie jest jawnie podana wersja modelu, ale stopka wskazuje na stare rozwiązanie z 2006 roku.

Sama procedura jest bardzo podobna do tej z wersji T30.

 

Zachowałbym ostrożność przy używaniu jej w modelu T31.

 

Ostatnio jak miałem podobny problem z kluczykiem w T30 (jeden się wykodował nie wiem dlaczego) to ta zabawa najpierw doprowadziła do wykodowania drugiego klucza, a dopiero potem nastąpiło wkodowanie obu.

Przyznam szczerze, że się trochę tym wystraszyłem. I do dzisiaj nie wiem gdzie popełniłem błąd, że wykodował się drugi klucz.

Tyle tylko, że ja to robiłem zgodnie z opisem z serwisówki a nie takiego dokumentu.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może działający prawidłowo kluczyk zostawić go z dala od samochodu aby go nie widział - to go nie rozkoduje. chyba że system tej operacji polega na tym że jeden i drugi pilot się rozkodowuje ( ten działający też ) i na nowo się zaprogramuje. dzisiaj pobawię się tymi kodami i napiszę spostrzeżenia. dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wczytasz dokładnie w instrukcję kodowania to tam napisane jest ,że do tej operacji potrzebne są oba kluczyki. Czynność ta nadaje od nowa uprawnienia kluczykom i jeśli ten działający nie będzie w odpowiedniej odległości do nadajnika to się nie zakoduje na nowo i przestanie działać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy,

 

Problem - chłopaki przy aktualizacji softu w moim X-trailu przypadkowo prawdopodobnie usunęli jednego pilota z centralki. Czy ktoś z Was dysponuje magiczną, działającą procedurą dogrywania kluczyka - drugi działa bez problemu, ale jednak warto mieć dwa sprawne.

Kluczyk inteligentny - keyless czy jak to nazywają. W ASO chcą za to 199 zł... Poczytałem kilka postów, ale wszystkie dotyczycą T30 - czy metoda 6-krotnego wkładania kluczyka do stacyjki też zadziała w T31? Ktoś to przerabiał?


Naprawdę nikt z Was nie przerabiał tematu dogrywania kluczyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualizacji softu to podono dość częsty przypadek dlatego jak wzywali mnie do ASO na akcje wgrania nowego oprogramowania to mówili by wziąć 2 kluczyki... i faktycznie jeden nie działał od razu więc musieli go "dograć". Ale co i jak to nie wiem i nie pomogę niestety.

Edytowane przez marcinok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Mam pytanie gdzie szukać przyczyny system jak wyżej opisany otwieranie bez kluczyka działa lecz chcąc uruchomić silnik to już nie, jest tylko system dźwiękowy i samochodzik na desce rozdzielczej. trzeba włożyć kluczyk do stacyjki i można x-a uruchomić. Spotkał się ktoś z taką sytuacją???

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

witam. Zakupiłem NISSANA t-31 rocznik 2009 z systemem bez-kluczykowym KEYLESS. Problem dotyczy ze tylko jednym kluczykiem (pilotem) mogę 

otwierać ,zamykać i aktywować centralny zamek oraz uruchamiać , drugi kluczyk widać ze wysyła sygnały ale nie mogę nic nim aktywować (bateria wymieniona) sprawdziłem grot kluczyka ,jest identyczny ja w działającym pilocie. Gdzie, jezeli jest mozliwosc, w tym modelu, moge doprogramowac nie dzialajacy  kluczyk.

Słyszałem że nie ma takiej możliwości ???

Jeszcze jedna sprawa , samochód zamknięty-wkładam do zamka drzwi grot z działającego kluczyka ,przekręcam w prawo lewo i  brak jest jakiejkolwiek reakcji, mogę tylko otworzyć pilotem....

Jak otworzyć  samochód gdy padnie bateria w kluczyku do czego mi ten grot...?

Czy otworzenie samochodu grotem dezaktywuje alarm ???

jeżeli jest ktos w warszawie (okolice) kto pomógłby ogarnąć temat ,skorzystam....

klucz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 18:03, slawoz napisał:

Jak otworzyć  samochód gdy padnie bateria w kluczyku do czego mi ten grot...?

 Czy otworzenie samochodu grotem dezaktywuje alarm ???

Auto powinno zostać otwarte po przekręceniu wkładki, twój przypadek wynika z tego że coś jest uszkodzone w aucie. Kluczyk ten drugi(uszkodzony) odpala auto jak włożysz go grotem do stacyjki ?. Otwarcie grotem nie dezaktywuje alarmu tylko wykrycie kluczyka może to zrobić. Jeżeli ten drugi klucz pochodzi z tego auta to masz 2 opcje, 1. jakimś cudem ktoś go wyczyścił z pamięci auta, albo druga opcja bardziej prawdopodobna kluczyk jest gdzieś uszkodzony. Udaj się do zakładu zajmującego się naprawą/ dorabianiem kluczy tam ci zweryfikują czy kluczyk jest sprawny ( dioda to jedna liczy się częstotliwość jaką generuje pilot i to tam sprawdzą ). Jeżeli będzie sprawny to ci go dopiszą do aut, ale na 70 % stawiam że kluczyk nie jest w pełni sprawny. Cenowo myślę że temat ogarną ci w okolicach 100-200 zł o ile ten kluczyk się do czegoś nadaje.         

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. W serwisach nieautoryzowanych stwierdzono ze kluczyk wysyła sygnał ale nie są w stanie dograć. ( T  30 nie ma problemu). Oddałem do serwisu Nissana. Diagnoza ——kluczyk jest od innego auta ale uszkodzona cewka wiec nie mogą dograć. Z 

Zaproponowali sprowadzenie nowego kluczyka ( czas 7 dni ,koszt 400zl,programowanie 300zl), chyba skorzystam , taki wymóg ubezpieczyciela. Grot kluczyka nie otwiera zamka——-diagnoza ——brak łącznika między bębenkiem a zamkiem. Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jeśli chodzi o ASO naprawdę niezłą, lecz  ten kluczyk szło by naprawić tylko nie trafiłeś na odpowiedniego magika.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekradek7155 napisał:

Cena jeśli chodzi o ASO naprawdę niezłą, lecz  ten kluczyk szło by naprawić tylko nie trafiłeś na odpowiedniego magika.  

Dokładnie!

Poszukaj innego warsztatu!

Ta usterka jest łatwa do naprawy ,dla fachowca co zajmuje sie kluczami do aut.

Koszt z pewnoscia bedzie o 100% niższy od ASO -jak nie wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2020 o 18:03, slawoz napisał:

Zakupiłem NISSANA t-31 rocznik 2009 z systemem bez-kluczykowym KEYLESS. Problem dotyczy ze tylko jednym kluczykiem (pilotem) mogę 

z twojego opisu wynika ze sprzedajacy z premadytacja sprzedal Ci auto z jednym kluczem a drugi to atrapa, pytanie czy zrobil to dlatego ze nie chcial sie narazac na koszty odtwarzajac drugi kluczyk czy to jakis oszust i np. ktoregos dnia nie znajdziesz auta tam gdzie go zaparkowales vulgo czy go nie ukradna... ja bym mial obawy

dziwi mnie nieco ze nie sprawdziles tego kupujac auto

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...