Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr powietrza w T31 2.0 dci - brudny po 5k km


Qzynka Edyta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po 5k km filtr powietrza wygląda jak na zdjęciach - normalne według was, można na takim jeździć na dalej? Wymieniłem na nowy, normalnie robię to co 10-15k km, a tu taki stan jakby zaraz miało go wessać do dolotu :-)

Warunki w jakich jeździło auto były normalne - autostrada (3k km), asfalt, żadne szutry i polne drogi.

 

Może zmienić producenta na lepsiejszy? Polecacie jakąś markę? Ten ze zdjęcia kosztuje 34zł w Japomoto w Poznaniu.

post-61075-0-96202500-1473419726_thumb.jpg

post-61075-0-66150900-1473419731_thumb.jpg

post-61075-0-53176300-1473419736_thumb.jpg

post-61075-0-08227700-1473419742_thumb.jpg

post-61075-0-73442300-1473419746_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to on jest czysty. :)

Tylko czemu ma takie duże szpary od spodu?

Wyglada  niemal jak nówka! :)

U mnie po tylu przyejchanych  km jest czarny od oleju.Ale ja używam K&N..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Filtrona i takie rzeczy się nie dzieją nawet po 10 kkm.

A filtr jak na T31 faktycznie czysty ;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zmierzę się za kilka tys. km z filtrem jednej z polecanych przez Was marek, bo te szpary się powiększają z czasem i filtr nie działa efektywnie - raz zdarzyło się że filtr tej marki po 10k km był tak wciągnięty i powyginany że pękła ta cienka ramka (usztywnienie) która idzie przez środek filtra od strony dolotu i turbiny.

 

Piotrek3, piszesz że czarny od oleju - rzuć okiem na rozwiązanie doraźne które zastosowałem, miałem podobnie (osobny wątek, wpis nr 30):

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99528-odma-czy-jest-rozbieralna-przymiarki-do-montażu-separatora/page-2

Póki co działa, zero oleju w dolocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zmierzę się za kilka tys. km z filtrem jednej z polecanych przez Was marek, bo te szpary się powiększają z czasem i filtr nie działa efektywnie - raz zdarzyło się że filtr tej marki po 10k km był tak wciągnięty i powyginany że pękła ta cienka ramka (usztywnienie) która idzie przez środek filtra od strony dolotu i turbiny.

 

Piotrek3, piszesz że czarny od oleju - rzuć okiem na rozwiązanie doraźne które zastosowałem, miałem podobnie (osobny wątek, wpis nr 30):

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/99528-odma-czy-jest-rozbieralna-przymiarki-do-montażu-separatora/page-2

Póki co działa, zero oleju w dolocie.

Od dawna mysle o takim rozwiązaniu ,juz wczesniej szczegołowe fotki przysłał mi inny Kolega ale jakos do dziś nie zrobiłem tej przeróbki.

Na razie uzywam filtr materiałowy K&N ,jako,że  dostep w T31 do filtr jest bardzo łatwy ,często zagladam i jak jest  ponad miare  zachlapany olejem -myje filtr.

Wali tego oleju sporo a z drugiej strony od wymiany do wymiany oleju(co 15tys.km) poziom oleju jest ok.i nic go nie uzupełniam.

Nie mam dpf ,wiec nic nie przybywa ,nic nie kopci wszystko jest ok.

Dlatego chyba nie udało mi sie jeszcze zmobilizowac by  załozyc separator oleju..

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpary są od strony wlotu powietrza - zastanawiam się czy może filtr jest słabej jakości?

Może na pewno.;)

Ja używam Knechta albo Filtrona i po wyjęciu wszystkie szczeliny wyglądają identycznie.

"Made in Extra EU" - to może tłumaczyć te ekstra duże odstępy.:)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...