Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co denerwuje???


Shamack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O "rurociągu" w dolocie powietrza rzeczywiście gdzieś na zagranicznym forum czytałem. Pisali tam, że po jednej czy dwóch wymianach filtra powietrza (gdy wszystko trzeba ruszyć i rozłączyć) te plastikowe rury i "opakowanie" filtra powietrza potrafią dostać luzu i potem wszystko zaczyna rezonować przenosząc dźwięk do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, trafiłem na to forum, bo zastanawiam się nad zakupem pulsara. Interesują mnie zwłaszcza opinie użytkowników, którzy po okresie zauroczenia nowym autem dostrzegają jego drobne mankamenty :-) Takie opinie pomagają w bardziej świadomym wyborze samochodu, bo jazda próbna nie zawsze wystarcza. Nie zakładałem nowego wątku, bo moje pytania trochę są związane z tym tematem. Jak wygląda sprawa z tzw. świerszczami w pulsarze, czy w waszych egzemplarzach występują dźwięki, które Was denerwują? Byłem na jeździe próbnej i w sumie auto mi się podobało, zwłaszcza wyciszenie (aktualnie jeżdżę Astrą 3, która jest bez porównania głośniejsza), ale na nierównościach dochodziły mnie z okolicy kolumny kierownicy jakieś odgłosy. Nie były one może jakoś mocno uciążliwe, ale auto miało niecałe 2 tys. km i zastanawiam się jak to wygląda, gdy Pulsar ma na liczniku znacznie więcej. Ewentualnie czy udało się Wam lub ASO je usunąć. Jak wyglądają elementy piano black bo dłuższym użytkowaniu, czy łatwo się rysują? Czy ma ktoś z Was porównanie pomiędzy felgami 16 a 17, czy komfort podróżowania jest ten sam, czy może na 16 jest trochę wyższy ze względu na większy profil. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladke mozna odczepic jest na 19 zatrzaskow o ile dobrze pamietam.

Nie wiem co Ci zrobily reflektory moim zdaniem sa bardzo dobre (zarowki osram cool blue) a przerobilem auta z oswietleniem zwyklym, soczewka, xenonem i bi-xenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladke mozna odczepic jest na 19 zatrzaskow o ile dobrze pamietam.

Nie wiem co Ci zrobily reflektory moim zdaniem sa bardzo dobre (zarowki osram cool blue) a przerobilem auta z oswietleniem zwyklym, soczewka, xenonem i bi-xenonem.

Jak to co, przecież to ledwo świeci:o może te żarówki coś dają ;)

 

Co do pytań to nagminnego hałasu z kolumny nie słyszę, a do domu musze jechać po płytach betonowych. Raż pojawiło się ciche pykanie w drzwiach kierowcy, ale jak się zrobiło chłodniej to przestało. Czekam na pierwszą zimę to wyjdzie prawda na jaw, np. czy zawieszenie nie skrzypi itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki to połowa sukcesu dobrego oświetlenia drogi nocą  :)

Największym jest jak daleko świecą  jak patrzę na wiązki świateł samochodów to świecą nisko a jak nisko to gooowno widać  :mellow:

Trzeba ustawić tak aby świeciły wyżej ale nie oślepiały kierowców z naprzeciwka ,oczywiście opuszczać jak kuper się obciąży  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem zarowki prawie odrazu wiec nie pamietam jak swiecily napewno teraz jest lepiej.

Seryjnie w Lagunie 3 mam bi-xenon i faktycznie swieci lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio działają wycieraczki automatyczne - albo nie chcę się włączyć albo działają już chyba na max swoich możliwości. Klimatyzacja automatyczna potrafi świrować jak w QQ. Ogólnie to taki przeciętny przedstawiciel klasy C, są lepsze i są też gorsze.

Przyszła jesień i klimatyzacja w tandemie z systemem start-stop prezentuje, że ktoś to dogłębnie przemyślał. Auto staje na światłach, silnik stop... zaczynają parować szyby ROTFL coraz bardziej skłaniam się, że ten system SS to kompletny kretynizm :D

Ja zmienilem zarowki prawie odrazu wiec nie pamietam jak swiecily napewno teraz jest lepiej.

Seryjnie w Lagunie 3 mam bi-xenon i faktycznie swieci lepiej.

Powiedzcie mi jeszcze koledzy dwie rzeczy. Mignęło mi, że żarówki od mijania to jakieś wynalazki H11 (zdaje się, że w insrukcji obsługi), które chyba w normalnej wersji kosztują ze 100zł :D Prawda to?

 

I druga sprawa, jak praktycy wypowiecie się o poziomie trudności przy ich wymianie?

Edytowane przez polonus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze koledzy dwie rzeczy. Mignęło mi, że żarówki od mijania to jakieś wynalazki H11 (zdaje się, że w insrukcji obsługi), które chyba w normalnej wersji kosztują ze 100zł :D Prawda to?

 

W sklepach motoryzacyjnych da się kupić jakieś wynalazki nawet poniżej 10 zł/szt., ale żarówki H11 jakichś bardziej znanych marek startują z ceną gdzieś tak od okolic 30 zł za sztukę. No i warto brać pod uwagę fakt, że ze względu na umiarkowaną popularność (w porównaniu np. do H1, H4, H7) na stacji benzynowej czy w markecie raczej się ich nie kupi - warto zadbać zawczasu o zapas.  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszelkie opinie. Co do silnika to w sumie wydawal mi sie wystarczajacy (jazda w dwie osoby), na autostradzie bez wiekszych problemow doszedl do 170 i co mi sie bardzo podobalo bylo dosc cicho. W tym samym dniu jezdzilem tez Astra K 1.4 150km i wydawala sie glosniejsza. Na chwile obecna zastanawiam sie wlasnie nad tymi dwoma autami. Przyznam, ze najbardziej zalezy mi wlasnie na komforcie i wyciszenie Nissana zrobilo na mnie spore wrazenie. A jakie sa wasze odczucia co do wyglusznia pulsara, jak porownacie je do innych aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej najnowszej Astry. Jeśli chodzi o wyciszenie to mam wrażenie, że świetnie wygłuszona jest komora silnika - inne dźwięki chyba trochę gorzej.

Mam podobne zdanie. Np. doskonale słychać hałas deszczu zacinającegl w boczne szyby. Przy większych prędkościach już za cicho nie jest, choć po klasie B to niemal luksus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

... doskonale słychać hałas deszczu zacinającegl w boczne szyby. Przy większych prędkościach już za cicho nie jest, choć po klasie B to niemal luksus.

Bez jaj koledzy. Deszcz zacinający w szyby będzie przenosił dźwięki do środka w każdym aucie, niezależnie od klasy. Wyciszenie Pulsara wewnątrz kabiny, naprawdę zasługuje na uznanie. Przygłuchawy nie jestem, ale przymierzając się do kupna auta, odbyłem kilka jazd próbnych. Był Auris, była Astra, był i30. Nigdzie nie było tak cicho jak w Pulsarze.

Gdybym miał na siłę doszukać się jakiejś wady, to sztywność zawieszenia, co na naszych badziewiastych drogach sprawia, że wszystkie nierówności czujemy w "kościach". No ale z kolei dla kogoś, kto lubi ostrą jazdę, zawieszenie Pulsara będzie rewelacyjne, szczególnie podczas pokonywania ostrych zakrętów.

Jak dla mnie, Pulsar jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsar to prawie tapczan jest wygodny a nie sztywny.

Laguna 3 dopiero jest jak auto rajdowe pod wzgledem sztywnego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsar to prawie tapczan jest wygodny a nie sztywny.

Opinia o sztywności zawieszenia Pulsara wzięła się z porównania jazdy Aurisem z wielowahaczem.. W Aurisie nie poczułem żadnej studzienki, poprzecznego torowiska ... natomiast w Pulsarze czuć każdą nierówność na drodze. Nie mówię, że jest źle ... ale mogło by być bardziej "tapczanowato" :dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj koledzy. Deszcz zacinający w szyby będzie przenosił dźwięki do środka w każdym aucie, niezależnie od klasy. Wyciszenie Pulsara wewnątrz kabiny, naprawdę zasługuje na uznanie. Przygłuchawy nie jestem, ale przymierzając się do kupna auta, odbyłem kilka jazd próbnych. Był Auris, była Astra, był i30. Nigdzie nie było tak cicho jak w Pulsarze.

Gdybym miał na siłę doszukać się jakiejś wady, to sztywność zawieszenia, co na naszych badziewiastych drogach sprawia, że wszystkie nierówności czujemy w "kościach". No ale z kolei dla kogoś, kto lubi ostrą jazdę, zawieszenie Pulsara będzie rewelacyjne, szczególnie podczas pokonywania ostrych zakrętów.

Jak dla mnie, Pulsar jest super.

Toyota to w ogóle robi auta na odwal się, choć opinię mają odwrotną. Moim zdaniem Pulsar jest raczej miękki. A cicho w nim jest do 120km/h, jak się jedzie licznikowe 160+ to już fajnie nie jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pulsar jest jednym z wygodniejszych aut jakie mialem a bylo ich troche.

Wygodniejsze byly Laguna 2 z fotelami wygladajacymi jak z salonu w domu i Audi A8 natomiast Passat B5 FL Highline na rowni z Nissanem a reszta byla twarda :P

 

Co do predkosci to jak przejechalem sie z serwisantem po autostradzie 190 licznikowe to najpierw sie zdziwil, ze to tyle jedzie i nawet nie wiedzial kiedy.

Nie sadzilem, ze Pulsar moze mnie tak pozytywnie zaskoczyc i cieszyc.

Edytowane przez Florek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak gra w Acencie, ale w Teknie z NC2 jakość dźwięku jest super, szczególnie jeżeli mu podamy z pena mp-trójki. No i jakby na to nie spojrzeć, NC2 jest przyszłościowe - ma DAB+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acenta z 2014 ma zwykle radio gdzie fm gra slabo, cicho bez rewelacji na mp3 jest lepiej mimo to dzwiek i tak jest sredni.

Co do NC2 jest niemal identycznie (mialem QQ2 przez jeden dzien) grac gra, ale bez rewelacji.

Jak wejdziesz na dzial QQ2 tam jest temat o naglosnieniu i opinie sa takie jak moja.

Ja wymienilem radio na chinska stacje multimedialna i dzwiek jest lepszy.

Przemysl czy oplaca sie wydawac sporo $ na NC2 czy kupic zwykle radio i wymienic je na inna lepsza jednostke.

Ja zaplacilem za cala modernizacje (panel centralny, ramka do radia, radio, kamera cofania) sporo mniej niz na allegro chca za samo NC2.

Zapomnialem dodac, ze stacje mam na androidzie i wgrywasz co chcesz jak na tel. mapy, internet itp.

A do NC2 sa stare mamy mimo kupna z 2016r

Dlatego nie kupilem fabrycznej nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają elementy piano black po dłuższym użytkowaniu? Czy łatwo się rysują? Czy ktoś z Was próbował je może jakoś okleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Istotnie NC2 i nagłośnienie w Pulsarze, QQ i X-trail'u nie są najwyższych lotów. Właściwie to jeden z gorszych systemów jakie widziałem. :P

Nie mam porównania, więc do innych systemów wbudowanych się nie odniosę, natomiast uważam, że jeżeli chodzi o muzę podaną z pena, to w Pulsarze (a przynajmniej w mojej Teknie, nie mam się do czego przyczepić. Co do rozgłośni radiowych, to rzeczywiście jakość dźwięku nie powala. Ten sam utwór podany z pena, czy z rozgłośni, to niebo i ziemia. Ale tutaj winy doszukiwał bym się raczej nie w NC2, ale w stacji nadawczej.

Edytowane przez Andrzej G
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...