Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Druga młodośc D21


Radek_sl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wlasnie chce sie pozbyć swojego sorento poki jeszcze jest cos warta. Ale gdybym mial taki motor jak w tej maszynie i mogl go soasowac z moim d21 to bym jeszcze malolaty rwal na niego :)

Kolejny wieczór za mną , demontażu ciąg dalszy, ale zanim zdam relację to po kolei, zakupiłem Cobrę i pochlapałem elementy które już były przygotowane, jeszcze schnie więc twardości nie mogę ocenić, ale kryje pięknie zwykły pistolet dysza 1.5 rozcieńczony delikatnie powłoka wyszła gładka i o to chodziło, na załączonych fotkach "pocobrowany wahacz i dwa drążki.

 

 

Teraz pytania,

1) Dolny wahacz odkręciłem drążki skrętne, ale śruba siedzi mocno, czy mam lać z całj siły aż wylezie??

2) Czy otwór do łącnzika stabilzatora ma taki być czy jest rozklepany? wspawać podkładkę z otworem fi 8 ?

 

 

 

 

 

post-101639-0-37020600-1479845372_thumb.jpg

post-101639-0-88716400-1479845384_thumb.jpg

post-101639-0-80732800-1479845394_thumb.jpg

post-101639-0-27744900-1479845437_thumb.jpg

post-101639-0-66709700-1479845457_thumb.jpg

post-101639-0-98336800-1479845469_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ... muszę cię zasmucić

...nie wykręcisz ani nie wyjmiesz tej śruby

trzeba ciąć wahacz lub ramę ... lub śrubę :(

tnij to co masz w zapasie ... robię dokładnie tak samo ;)

gdybyś jednak chciał ciąć śrubę i cena nowej powaliła to info że identyczne śruby są w Pajero ... w Wa-wie ponoć jakiś sklep je ma ;)


przy okazji, gniazda łączników staba popraw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.belniakoffroad.pl/2520,sruba-wahacza-dolnego.html?sLang=pl

 

No są, tniemy śruby, tuleja w ramie tez pewnie bedzie sie stawiać.

 

A tuleje wypalić tak samo jak górne? Nowe polibusze nie maja tulei zewnetrznej wiec jak sądzę nie wyciagac tych tulei tylko wypalić albo wyskrobac.

Sruby od pajero sa niewiele tansze a wygladaja ciutke inaczej zamowie te od terrano

Kolejny woeczor w warsztacie za mna , Przód rozmontowany sooro srub musialem ciac, alr wszystkie sa dostepne a i tak chce dawac nowe. W weekend wszystkie czesci wypiaskuje i pochlapie epoksydem , potem hurtem całość cobra i montaż

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne nissanowskie ok. 7 dych/szt. ;)

Dokładnie ... wpalić i wyciąć tuleję zewn. , to grubsze gniazdo w ramie raczej zostaw w spokoju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pasuje ;)

i smaruj mazidłem wszystkie p.busze 


Polibusze polegają właśnie na braku stałego połączenia między środkiem a "zewnętrzem"

co prawda nie nadają tej sztywności co oryginalne silentbloki ... ale za to trzymają na całej długości tulei

... no i nie zrywają się w przecieństwie do oryginałów ;)


... chociaż akuraj tej tulei w dolnym wahaczu nawet łomem zerwać nie mogłem, skubanej  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jeden problem czy te tulejez podpory mostu sa do kupienia? Jeden sklep mi odpisal ze nie wystepuja jako czesc zamienna

post-101639-0-41643000-1479934384_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba o to chodzi

13465741105335123742.jpg

 

da się kupić w zamienniku wygląda tak

Wymiary:

średnica zewnętrzna - 64 mm

średnica wewnętrzna - 14 mm

szerokość robocza - 49 mm

szerokość tulei wewnętrznej - 70 mm

64085423541780625691.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to chodzi, obydwie powinny byc jednakowe na pierwszy rzut oka.

 

Trochę popiaskowane, trochę pochlapane epoksydem, kilka części już pomalowane cobrą.

 

poniżej trochę fotek, ale oczywiście są pytania.

 

1) Czy ta podkładka przy polubuszach górnego wahacza nie powinna mieć średnicy takiej jak kołnierz polibuszy?

2) czy w dolnym wahaczu przy mocowaniu łącznika stabilizatora może być płasko? czy raczej powinna być miseczka?

post-101639-0-82380400-1480163040_thumb.jpg

post-101639-0-61094600-1480163062_thumb.jpg

post-101639-0-29035800-1480163080_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.2 może być płasko, ważne żeby wspawana np. podkładka miała przynajmniej 1,5-2mm i otwór nie był przesadnie duży

 

ad.1 nie musi być aż tak duża ... ta na zdjęciu jest wystarczająca

       albo inaczej: musi być duża ale jednocześnie dać się przełożyć przez ucho wahacza ;)

 

wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, do konca tygodnia przód ponownie stanie na kółkach.

 

Dziś wypaliłem stare tuleje dolnych wahaczy i spasowałem polibusze, rama jest obleciana listkownicą i szczotką drucianą, teraz czekam na słoneczny dzień , żeby wypiaskować i pomalować podkładem epoksydowym.

29/11/2016 - przyszly dzis sruby wahacza dolnego i odboje wahacza gornego, jutro odbieram zregeneriwane zaciski i wszystko mialbym cacy ale podobno tarcza moze miec minimum 23 mm grubości, moje maja 22 wiec do wyniany jeszcze tarcze.

 

Juz raz pytalem ale nie dostałem odpowiedzi, czy te koncowki w srodkowym drazku sa wymienne ?

post-101639-0-01731200-1480273594_thumb.jpg

post-101639-0-84284300-1480450218_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23mm ?? ... tyle to w T-72 mają pewnie  :dribble:

Tobie wystarczy 13 ;)

Końcówka, owszem jest wymienna ... ale w domowych warunkach to średnio możliwe ... skontaktuj się z @Łysym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemmy 13mm niemozliwe to sa wentylowane tarcze przy 13 mm zistanie tylko zebrowanie :), ale nie bede ich teraz wymieniac jest latwy dostęp moge to zrobic zawsze.

 

 

Jeszcze jedno , jk rozmontowac to miejsce ?

 

 

Mam dostep do prasy moge sobie wymienic te koncowki ale nigdzie nie moge ich znaleźć.

post-101639-0-79936000-1480487725_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qurde, faktycznie  :blush:

akurat miałem przed nosem tarczobęben od V6 z tylnej osi i jakoś tak mię zmyliło ... mea culpa  :0recourse:

 

dalej: tylne mocowania drążków skrętnych ... powiem tak: mam w garażu 3,4 komplety takich drążków z belkami ... 3 drążki wyjąłem :( (palniki, przecinaki, odrdzewiacze,młotki  etc... ) - ciężka sprawa

bez znaczenia czy miały manszety czy nie :( ... nie chcą schodzić bo rdzewieją od tyłu - jeśli już je zdejmiesz to przed ponownym montażem naładuj mazidła na karby i spróbuj jakimś kondomem tylny wlot zasłonić ... kiedyś komuś będzie łatwiej ;)

 

@Łysy ma dojścia do regeneracji drążków środkowych, zapytaj bo może wyjść taniej i lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram sie by to rozebrac, ale chciałem zribic jak należy.

 

Regeneracja drążków z przesylkami w obie strony wyjdzie drożej niz caly nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

     

 

 

 

... wrzucam te foty żebyś pomimo moich wpadek nie pomyślał że tylko teoretyzuję

rozebrałem do gołej ramy i poskładałem już kilka aut

2012(?) - 1. T1 V6 manual

2014 - 2. T1 V6 automat

w tym roku: 

                ... 3. Pajero V6 (+ zmiana z manuala na automat)

                ... 4. T1 2,7 (tylko rozbiórka)

                ... 5. Patrol Y61 2,8 krótki (+ zmiana silnika z 3,0)

                ... 6. T1 2,7

                ... wkrótce zabieram się za (7.) swoje "czyzero" (goła rama, goła buda + wymiana całej wiązki)

 

następne w kolejce (8.)T1 2,7 @Wilmanka (+ zmiana skrzyni na TDI)

na podwórku "mocy nabiera (9.) Navara (+ zmiana z 2,5D manual na V6 automat) 

 

odmówiłem Land Cruisera ... Vitarę ... a kolejną Vitarę nasz nowy kolega @Żółwik zamienił na "garbate" T2

odmówiłem też 2-3 T1 z forum ... z braku czasu  :bezradny:

 

 

 

 

... łojć, to przecież Twój temat  :D

 

... 



Regeneracja drążków z przesylkami w obie strony wyjdzie drożej niz caly nowy.

 

Tiaaa ... kupiłem kiedyś taki nowy ... Yamato ... 2 miechy wytrzymał :D


Na 3 zdjęciu widać manszety drążków skrętnych (... od 126p :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mogę rozciac belke bo mam drugą w swoim aucie, a tam z kolei moge pociac drążki, ale zanim tego dokonam sprobuje rozmintowac moze jakos prasą. Od tyłu drazka to jest po prostu kapsel ? Wloty z tylu mozna zabezpieczyc czapką termokurczliwą z klejem na 100% jest szczelna a latwo potem zdjac nawet szlifierka.

 

Dzis odebrałem wycacane zaciski regeneracja plus nowe klocki i nowe wężyki- 500 pln

 

 

Lemmy69 to co z tymi tarczami? te 23 mm to jednak nie mit i lepiej nowe?

post-101639-0-69683700-1480705445_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lepiej nowe ... tym bardziej jeśli już masz zregenerowane zaciski

na starych klocki musiałyby się dopasować do tarcz ;)

 

a propo's przewodów giętkich ... w Pajero zakładałem jakieś silikonowe w oplocie, bajer sprawa (... niestety, cena adekwatna do jakości)

 

    

 

O ... i taki lifcik wyszedł :D

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wymieniam sztywne p. ham. na nowe 

paliwowe też

... taki fetyszysta jestem  :laie_67:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy się chwaliłem tegorocznymi wyczynami z garażu zapomniałem o Golfie

remont całego silnika  :whistle:

 

     

 

 


----------------------------------------------

Wracając do Nissana ... na przewody paliwowe stosuję przewód miedziany w otulinie (do LPG) fi 8

kiedyś kładłem całą arterię 3-przewodową od zbiornika do kom. silnika ... 10 metrów

obecnie do komory prowadzę tylko zasilanie i powrót (7 m) a odpowietrzenie wpuszczam w tylny słupek obok odpow. t. mostu i zakańczam filterkami LPG

 

     

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś walka ze zwrotnicami i przednim mostem, most ktoś ubabrał barankiem i to jeszcze nie odtłuścił odłazi całymi płatami syf, wywaliłem już dwa worki piasku, ale most będzie błyszczał.

 

 

Chyba razem z synem zaczniemy grzebać przy tych ramach;) może się zarobi na upiększanie naszego dziadzia.

 

 

Most wyszczotkowany i wypiaskowany, jutro potraktuję go epoxydem.

 

 

Kupiłem dziś ma skłądzie budowlanym żółtą szczotkę drucianą na szlifierkę, po oczyszczeniu pozostawia złotą żółtą powłokę wyszczotkowałem kilka śrub wyglądają jak nowe oksydowane, ciekawe co to za powłoka i czy to jest choć trochę trwałe.

 

 

P.S. pochlapałem zaciski hamulcowe na czerwono;) będę miał kawałek ferrari w D21, ale wypas.

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

P.S. pochlapałem zaciski hamulcowe na czerwono;) będę miał kawałek ferrari w D21, ale wypas.

 

Eee tam ... trend w terenówkach to e-moty na mostach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie mordka bedzie obowiazkowo.

Wlasnie sie zorientowalem ze felgi ktire dostałem z rama to 15" wiec znow inne opony a prawie kupiłem 265/70/R16

 

Kolejna Niedziela za nami spędzona na malowaniu gratów, w oczekiwaniu na podeschnięcie jednej warstwy dobrałem się do zwrotnic no i kolejne wydatki.....

 

Osłony tarcz przestaly istnieć po dotknięciu.

łożyska i uszczelniacze wymienię dla zasady żeby tam nie grzebać zbyt prędko.

 

Przy składaniu jednego górnego wahacza popełniłem babola i nie wiem teraz jak wybrnąć.

 

nierówno założyłem polibusze, teraz pytanie dokręcić nakrętki i tak zostawić bo się samo ułoży, czy rozmontować i wyrównać.

 

no i jeszcze raz pytam o tę szczotkę drucianą na fotkach śruba przed czyszczeniem i po czyszczeniu, wygląda fajnie jestem skłonny pobawić się wszystkimi śrubami i nakrętkami.

 

06/12/2016

Prace powoli, ale naprzod. Nie obylo sie nez orzerobek uszczelniacz piasty odpadl sam a sruby ukrecalem ręka. Przegwintowalem na M7 nowe srubki zwrotnica pomalowana.

post-101639-0-54170900-1480874915_thumb.jpg

post-101639-0-79201800-1480874923_thumb.jpg

post-101639-0-27428000-1480874963_thumb.jpg

post-101639-0-94832200-1480874982_thumb.jpg

post-101639-0-87513500-1481056823_thumb.jpg

post-101639-0-00948200-1481056844_thumb.jpg

Edytowane przez Radek_sl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...