Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Naprawa skrzyń CVT


pulsarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często zmieniacie u siebie olej w skrzynce biegów CVT w Murano, gdzieś mój kolega na szkoleniu usłyszał, że warto wymieniać co 30 tyś km, a jak dzwoniłem do serwisu CVT usłyszałem, że co 50 tyś, natomiast serwis zaleca co chyba 80 tyś, 

Sam nie ukrywam, że wymieniłem po zakupie a teraz jak strzeliło 30 tyś to wymieniłem niedawno. Oczywiście z płukaniem :) 

Jak by ktoś podpowiedział mam wersję Europejską, może opiszę na forum auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana co 30tys km to szalenstwo w kwesti kosztow, zwlaszcza na oryginalnym oleju. Ile za to placiles? Jesli ja mialbym zmieniac co 8 miesiecy olej za 1500-2000zl to bym wy***** to auto. Zadna procedura serwisowa nie przewiduje tego. Procedura mowi wg. wskazan consulta z reguly ponad 100tys km (a nawet wcale). Lub na podstawie przebiegu przy 96tys km, lub wczesniej jesli ciagamy przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

 

Kolega Kazik cytuje dokładnie zalecenia Nissana.

 

Proponuję wszystkim użytkownikom zapoznać się z service manual do tego auta tam jest wszystko.

A nie dawać naciągać się różnym tzw. fachowcom od wyciągania kasy.

 

wk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie są tu winni pseudo mechanicy a NIEWIEDZA tematu. Szukając oleju do swojej maximy z CVT w dwóch szanujących się sklepach sprzedawcy poinformowali mnie że olej wymienia się co 30tysiecy.nie mam pojęcia skąd oni czerpią te dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum w USA jest koleś co wymieniał co 15.000 olej w skrzyni, co więcej, bardzo pedantycznie dbał o samochód. Wiele osób myślało, że jego skrzynia pociągnie długo, tak się niestety nie stało. Co ciekawe, są tam osoby, które tego oleju nie zmieniały wcale i maja po 200.000 mil. Wydaje mi się, że najlepiej jednak sprawdzać w Consulcie, zanim cokolwiek się wymieni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż tak mnie to nie boli autem jeździ moja żona ja mam inne :)

 

w sumie na sprzedaż 

:) dajcie znać jak się podoba :) 

 

A Murano robi rocznie około 10 tyś :) to w zasadzie żaden przebieg :) olej leję zgodny z normą a nie kupuję go od nissana specyfikacja jest taka sama. Ten nie oryginalny kosztuje z wymianą około 1000 pln, bo jakieś tam płukanie jeszcze jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

znalazlem dzis pod autem taki wyciek.Plyn skapuje na zlacze elastyczne i spala sie i smierdzi w kabinie(teraz wiem co).Wyglada na plyn cvt(zielono-zółty).Nie leje sie po ziemi ale kropelka wisiała czyli jakis ubytek jest.Stan plynu w skrzyni  w normie.Skad to  może lecieć?

 

 

 

 

http://s5.ifotos.pl/img/IMG201801_qxaqerr.jpg

Edytowane przez perki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Temat gdzieś już opisałem, ale spoko.

 

Na połączeniu skrzyni i przekłani kątowej ( od spodu) masz mały otworek, którym

wylatuje czasami olej niestety.

 

Otwór umiejscowiony jest celowo w takim miejscu, by jak najszybciej usunąć usterkę.

Długo z tym smrodem nie pojeździsz.

 

I teraz wyciek może być ze skrzyni ( zielonkawy, niebieskawy + zapach) albo ż przekładni

 

(brązowy + zapach).

 

To najczęściej, ale zdarza się wyciek brązowego (spienionego), który po czasie ustaje.

 

Taki wyciek zdarza się po długotrwałej jeździe w terenie. To jest

 

Zagotowany (stary) olej z przekładni wydostający się przez odpowietrzenie.

 

Niestety te pierwsze dwa wycieki kończą się wyjęciem całego zespołu napędowego (tak zaleca

 

Nissan) i wymianą zimmeringów. Można oczywiście pokusić się o wyjęcie samej skrzyni

 

kątowej ( zgroza! - odradzam)

 

Przykro mi GRUBA ROBOTA. Chyba, że zrobisz to "ludźmi" - DROGO.

 

Uszczelniacze tanie: skrzyni ok. 50,- a przekładni ok. 80,-.

 

Pozdrawiam wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płynu nie wymieniasz, chyba że niepewny (tzn. nie ma pewności czy to cvt).

 

Jeżeli robisz tą naprawę w warsztacie, to spróbuj znaleźć porządny.

 

Trzeba się liczyć z nieokreślonymi kosztami dodatkowymi (urwane mocowania elementów

 

wydechu, osłon, kabli itp.)

 

wkar

 

Kosztów nie znam, bo robię sam.

 

W przypadku braku kasy proponuję (przy niewielkim wycieku i częstym kontrolowaniu poziomu płynu), zrobienie dodatkowej osłony kierującej

 

wyciek poza wydech. Można też nagwintować ten otwór, wkręcić cienką

rurkę, naciągnąć nań wężyk gumowy itd.

 

To takie rozwiązanie "garażowe", dające czas na zebranie síę z porządną

naprawą.

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ciekł zimering prawej półosi objaw jak u Ciebie zrobiłem dwie strony w ASO koszt 600 zł , uczelniacze tanie 60 zł parę ml CVT musieli dolać bo po wyjęciu lewej trochę wyleci z prawej leci tylko olej z kątowej taki tani .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyłem wczoraj to połączenie skrzyni z reduktorem i faktycznie wyglada ze to z tego małego otworku wydostaje sie płyn poniewaz dzis sprawdziłem i okolice tej dziury byly delikatnie zapocone. Półosie sa suche.Dolałem do skrzyni troche płynu bo było go na bagnecie troche ponizej srodka skali(tak na zapas).

Na nastepny tydzien umówie sie z mechanikiem na sprawdzenie i wymiane oleju w reduktorze i dyfrze bo to groszowe sprawy oraz ogledziny tegoż wycieku.

Tylko pojawił się jeszcze jeden problem ktorego wczesniej nie zauwazylem z racji ze dosc glosno slucham muzyki.Gdy wrzuce R i puszcze hamulec wszystko jest ok auto cofa bez problemu.Natomiast jak dodam gazu to jest pojawia sie dzwiek takie chrobotanie .Dzwiek dochodzi z pod pedałów.

Przy otwartych oknach oraz wlaczonej muzyce dzwiek nieslyszalny.Auto dalej jezdzi ok, nic nie szarpie.Czy to drugie to skrzynia czy reduktor?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem. To może być ze skrzyni lub jakiś drobiazg.

 

Jeśli że skrzyni, to sprzęgła biegu wstecznego, przy dużym zużyciu

 

CVT.

 

wkar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem program do daignostyki cvt na androida z google play.Było 8 bledów ale po wykasowaniu i przejechaniu około 70 km żaden nie powrocił .Pewwnie błedy powstały podczas letniego duzego wycieku gdy przewod spadł z chłodnicy.Co chrobotania to wystepuje niezalezniene od temeperatur skrzyni/silnika.Ich intensywnosc narasta wraz z predkoscia na wstecznym.Gdy wcisnalem reczny i cofalem na wysokich obrotach przy malej predkosci chrobotania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem program do daignostyki cvt na androida z google play.Było 8 bledów ale po wykasowaniu i przejechaniu około 70 km żaden nie powrocił .Pewwnie błedy powstały podczas letniego duzego wycieku gdy przewod spadł z chłodnicy.Co chrobotania to wystepuje niezalezniene od temeperatur skrzyni/silnika.Ich intensywnosc narasta wraz z predkoscia na wstecznym.Gdy wcisnalem reczny i cofalem na wysokich obrotach przy malej predkosci chrobotania nie było.

CVT Z50 programik? jest super, tez mam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cvtz50.ja mam radio na na androidzie z bluetooth polaczone z elm327 i fajnie to dziala.Tarcie,szuranie i chrobotanie zaczyna sie pojawiac przy jezdzie na wprost.na wstecznym raz jest raz nie ale jest zdecydowanie glosniejsze.W piatek mialem jechac do rzeszowa do kolegi mechanika ale boje sie jechac 300km z niewiadomo jaka usterka i jutro odstawiam auto do jakiegos mechaniora(jak bedzie termin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/7inch-Ultra-Slim-Android-4-4-2-Quad-Core-Car-Media-Player-With-GPS-Navi-Radio/32805147887.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.per0lr

 

 

bylem wczoraj u mechaniora i powiedzial ze jak dla niego to jakas osłona ociera.Dzis ma go podniesc i zobaczyc oraz  zmienic olej w reduktorze i tylnim moscie.

Z pamieci ci nie powiem jakie cisnienie w skrzyni ale zadnych bledow nie ma.

Edytowane przez perki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/7inch-Ultra-Slim-Android-4-4-2-Quad-Core-Car-Media-Player-With-GPS-Navi-Radio/32805147887.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.per0lr

 

 

bylem wczoraj u mechaniora i powiedzial ze jak dla niego to jakas osłona ociera.Dzis ma go podniesc i zobaczyc oraz  zmienic olej w reduktorze i tylnim moscie.

Z pamieci ci nie powiem jakie cisnienie w skrzyni ale zadnych bledow nie ma.

Dużo roboty z montażem tego? do Wersji USA spasuje? Też korzystam z tej aplikacji. Fajna sprawa, polecam każdemu użytkownikowi Murano. Taki must-have w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ciac kable bo nawet adapter iso-nissan nie pasuje(mam bose).Polecam tez domontowac wzmacniacz antenowy bo to radio go nie ma a fabryczne tak.Radio pasuje do kazdego auta posiadajacego otwor 2 din.Mozna podłączyc pod przyciski  w kierownicy(nie zrobilem-nie umiem).Działaja wszystkie aplikacje jak na telefonie (mi szczegolnie przydatny yanosik)Tak wyglada radio z apka cvtz50

 

https://www.fotosik.pl/zdjecie/edbc1fe008a9fbc9

 

Co do chrobotania to okazalo sie ze linka od recznego sie poluzowala i zachaczała o wał napedowy i tarła/chrobotała.Dodatkowo zmieniony olej w wale i reduktorze.Pozostały tylko uszczelniacze reduktora do roboty.

Edytowane przez perki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja USA ma radio wbudowane w konsole środkowa tam nie wsadzisz nic bo to nie jest 2 din tylko panel na wierzchu a całe radio edit wbudowane trzeba byłoby wymienić cała konsole na metra aby mieć sterowaniem ogrzewania - klimy coś takiego i wtedy możesz wrzucić radio na din 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego gtrik,

 

Trzeba wymienić cały panel przedni na panel zaprojektowany

 

specjalnie dla z50.

 

Produkuje go amerykańska firma "Metra". W 2 wykonaniach: czarny mat. i srebrny.

 

(dash kit 99-7612, czarny)

 

W zależności od ilości okablowania,

 

w Europie kosztuje to ok. 1,5 do 2,0 tyś.

 

Oglądaj na YouTube, ebay.

 

wkar

Edytowane przez wkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już kiedyś oglądałem te panele Metra. Droga impreza. Panel + Sprzęt. Myślałem, że może da się jakoś to inaczej zrobić.. Pozostaje mi wożenie boomboxa... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...