Skocz do zawartości
pulsarus

Naprawa skrzyń CVT

Rekomendowane odpowiedzi

wkar

Można by spróbować z panelem i sterowaniem z wersji euro (uproszczonej).

Musisz się jednak liczyć z niepełną funkcjonalnością sterowania.

Np. jednostrefowa klima,uproszczona obsługa autodiagnostyki, i nie wiem

co tam jeszcze....

A przede wszytkim że stratą czasu, który trzeba poświęcić na rozpracowanie

wszyskich połączeń, złącz itp.

No, ale teoretycznie jest to możliwe, bo to przecież to samo auto.

wkar:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dumik
Napisano (edytowane)

Trzeba ciac kable bo nawet adapter iso-nissan nie pasuje(mam bose).Polecam tez domontowac wzmacniacz antenowy bo to radio go nie ma a fabryczne tak.Radio pasuje do kazdego auta posiadajacego otwor 2 din.Mozna podłączyc pod przyciski  w kierownicy(nie zrobilem-nie umiem).Działaja wszystkie aplikacje jak na telefonie (mi szczegolnie przydatny yanosik)Tak wyglada radio z apka cvtz50

https://www.fotosik.pl/zdjecie/edbc1fe008a9fbc9

Co do chrobotania to okazalo sie ze linka od recznego sie poluzowala i zachaczała o wał napedowy i tarła/chrobotała.Dodatkowo zmieniony olej w wale i reduktorze.Pozostały tylko uszczelniacze reduktora do roboty.

Dobrze ze dobrze ))) Ty masz autko z50 czy z51? k... z50 po zdjęciu widać))) 

Edytowane przez dumik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slawgar

Dzisiaj sprawdziłem swoją skrzynie CVT w QQ za pomocą tego programu (CVTz50) i wyrzuciło mi trzy błędy:P1701 - TCM POWER SUPPLY, P0826 - MANUAL MODE SWITCH., P0744 A/T TCC solenoid valve function. Co prawda kontrolka "CVT" na zegarach się nie pali, ale chciałem wykasować te błędy i nie wiem jak to zrobić - nie widzę przycisku funkcyjnego.

Mam Samsunga S7 może ktoś podpowiedzieć? czy jest jakaś instrukcja do tego programiku?

ps. deterioration pokazuje 313810 - ( olej raczej do wymiany). w prawym dolnym rogu wyświetla się na czerwonym polu DTC:CVT - co to może oznaczać? sugestia wymiany płynu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qtrik
Napisano (edytowane)

Dzisiaj sprawdziłem swoją skrzynie CVT w QQ za pomocą tego programu (CVTz50) i wyrzuciło mi trzy błędy:P1701 - TCM POWER SUPPLY, P0826 - MANUAL MODE SWITCH., P0744 A/T TCC solenoid valve function. Co prawda kontrolka "CVT" na zegarach się nie pali, ale chciałem wykasować te błędy i nie wiem jak to zrobić - nie widzę przycisku funkcyjnego.

Mam Samsunga S7 może ktoś podpowiedzieć? czy jest jakaś instrukcja do tego programiku?

ps. deterioration pokazuje 313810 - ( olej raczej do wymiany). w prawym dolnym rogu wyświetla się na czerwonym polu DTC:CVT - co to może oznaczać? sugestia wymiany płynu?

By wykasowć błędy przytrzymujesz pozycje z menu głównego. Ta kontrolka oznacza, że są błędy na skrzyni z tego co pamiętam. Ja u siebie mam np 198000.

http://cvtz50.info/en/

Edytowane przez qtrik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
slawgar

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Dzięki też za namiary na instrukcję, już wiem o co chodzi z tym programem. - jeden z lepszych jaki widziałem. 

Skoro mam ten olej wymienić to musze to zaplanować. Co powiecie na temat oleju : MITASU CVT NS-2? 4l baniak kosztuje na allegro 177zł i piszą, że jest to olej dedykowany do Nissana?  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
perki

dtc-cvt     

detected trouble code cvt

wykryto kod problemu cvt(skrzyni)

ja mam olej febi bilstein cvt ns2 i wychodzi 150 za 4l.Auto jakos jezdzi bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
qbapoz

Witam, mam problem ze skrzynią CVT w Murano 3.5V6 z 2006r. wersja europejska, przebieg 89tyś.km. W aucie po wymianie akumulatora skrzynia nie przełącza biegów, jedzie normalnie bez żadnych zgrzytów, tylko przy ok. 60km/h ma 3 tyś.obrotów i nie zmienia biegu na wyższy, oczywiście nie żyłuję go wyżej.Przed wymianą akumulatora nie było żadnych problemów z autem. Zbieg okoliczności? Podjechałem do serwisu Nissana w Poznaniu i powiedzieli, że skrzynia do wymiany i że się nie podejmują naprawy.  Zrobili diagnostykę ( lista błędów w załączniku ) i kazali mi jechać do Myszkowskiego w Sadach. Tam bez diagnostyki powiedzieli, że naprawa minimum 10 tyś netto...!!!

​Oddałem do małego warsztatu, który naprawia skrzynie automatyczne, zrobili diagnostykę i powiedzieli, że wyrzuca te same błędy co w serwisie. Powiedzieli, że trzeba zdjąć miskę olejową od skrzyni i jeśli w oleju będą opiłki to mam szukać skrzyni używanej na wymianę?  Co o tym sądzicie? Jakieś rady co robić dalej?

post-111105-0-06728400-1521656755_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi